Možnost inovace základního disku na dynamický disk není k dispozici v přenosném počítači

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 232463 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Důležité Dynamické disky jsou podporovány pouze pro systém Windows Vista Business a Windows Vista Enterprise a Ultimate, není podporována pro systém Windows Vista Home Basic a Windows Vista Home Premium.

Jako výjimečný případ při upgradu počítače ze systému Windows XP Media Center Edition na systém Windows Vista Home Premium, některé dynamické disky jsou zpracovávány a podporovány.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při pokusu o použití modulu Správa disků systému Windows (Diskmgmt.msc) konzoly inovace přenosný počítač nebo přenosný počítač z běžného disku na dynamický disk, nebude to možné.

Existující dynamický disk přesunete z jiného systému na přenosný počítač, disk se zobrazí jako cizí v nástroji Správa disků. Však možnost k jeho importu bude nedostupné.

Příčina

K tomuto problému dochází, protože konzoly Správa disků systému Windows nepodporuje inovaci na přenosném počítači. Přenosné počítače obvykle podporují pouze jeden interní pevný disk. Proto nelze využívají možnosti rozšířeného svazku poskytující dynamické disky. Dynamické disky mají výhody základní disky, pouze v případě, že existují dva nebo více dynamických discích v systému. Tato funkce umožňuje malé 1 MB databáze, která obsahuje rozdělení disku a informací o členství ve svazku FT být replikovány na všechny dynamické disky a vrstvu redundance.

Poznámka: Uživatelé přenosných počítačů mají jen zřídka použití FT svazků, které lze vytvořit pouze na dynamických discích v systému Windows. Je-li přenosný počítač v dokovací stanici nebo jiné externí zařízení na druhém pevném disku, budou položky také pravděpodobně oddělené dlouhou dobu. Databáze na oddělené paměťové zařízení by proto nejdříve zastaralé nebo obsahují nesprávné údaje, pravděpodobně způsobí ztrátu dat.

Prohlášení

Toto chování je záměrné.

Další informace

Dynamické disky, které sdílejí stejnou databázi jsou členy stejné skupiny disků. V rámci skupiny je replikován databázi dynamického disku. Správa disků v systému Windows jsou povolena pouze jedna skupina. Doplněk produktu sady vyrobené později mohlo umožnit další skupiny pro další možnosti správy.

Další informace o skupinách dynamický disk v systému Windows 2000 získáte článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
227364Dynamické svazky nejsou přesně zobrazené v textovém režimu instalace nebo obnovení konzoly

Vlastnosti

ID článku: 232463 - Poslední aktualizace: 26. dubna 2011 - Revize: 4.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Windows Vista Home Basic
  • Windows Vista Home Premium
  • Windows Vista Ultimate
  • Windows Vista Business
  • Windows Vista Enterprise
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Klíčová slova: 
kbprb kbui kbmt KB232463 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:232463

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com