Opcja uaktualniania dysku podstawowego na dysk dynamiczny nie jest dostępna na komputerze przenośnym

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 232463 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Ważne Dyski dynamiczne są obsługiwane tylko dla systemu Windows Vista Business i Windows Vista Enterprise i Ultimate nie jest obsługiwana dla systemu Windows Vista Home Basic i Windows Vista Home Premium.

W wyjątkowych przypadkach podczas uaktualniania komputera z systemu Windows XP Media Center Edition do systemu Windows Vista Home Premium niektóre dyski dynamiczne są obsługiwane i obsługiwane.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Podczas próby użycia przystawki Zarządzanie dyskami systemu Windows (Diskmgmt.msc) konsoli do uaktualnienia komputera przenośnego lub komputera przenośnego z dysku podstawowego do dysku dynamicznego, nie można zrobić.

Jeśli przeniesiesz istniejącego dysku dynamicznego z innego systemu na komputerze przenośnym dysku pojawi się jako obce w przystawce Zarządzanie dyskami. Jednakże opcja Aby zaimportować go będzie wyszarzony.

Przyczyna

Ten problem występuje, ponieważ konsola Zarządzanie dyskami systemu Windows nie obsługuje tego uaktualnienia na komputerze przenośnym. Komputery przenośne zazwyczaj obsługuje tylko jeden wewnętrzny dysk twardy. W związku z tym one nie mogą korzystać z opcji zaawansowanych woluminu, które dyski dynamiczne zapewniają. Dyski dynamiczne mają przewagę nad dysków podstawowych, tylko wtedy, gdy istnieją dwa lub więcej dyskach dynamicznych w systemie. Ta funkcja umożliwia małych baz danych 1 MB, który zawiera partycje dysku oraz informacje FT woluminu o członkostwie replikowane na wszystkich dyskach dynamicznych i zawiera warstwy redundancji.

Uwaga Użytkownicy komputerów przenośnych rzadko mają zastosowanie w przypadku woluminów FT, które mogą być tworzone tylko na dyskach dynamicznych w systemie Windows. Ponadto jeśli komputer przenośny ma drugiego dysku twardego, znajdujące się w stacji dokującej lub inne urządzenia zewnętrzne, one będzie najprawdopodobniej rozbarwiany przez długie okresy czasu. W związku z tym bazy danych na urządzeniu magazynującym rozdzielone będzie wkrótce stać się nieaktualne lub zawierają fałszywe informacje, może doprowadzić do utraty danych.

Stan

To zachowanie jest zgodne z projektem.

Więcej informacji

Wszystkie dyski dynamiczne, które współużytkują tę samą bazę danych są członkami tej samej grupy dysków. W grupie replikacji bazy danych dysku dynamicznego. W przystawce Zarządzanie dyskami w systemie Windows są dozwolone tylko jednej grupy. -W produkt produkowany w późniejszym terminie umożliwia dodatkowe grupy więcej możliwości zarządzania.

Aby uzyskać więcej informacji o grupach dysk dynamiczny w systemie Windows 2000 kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
227364Woluminy dynamiczne nie są dokładnie wyświetlane w konsoli odzyskiwania lub instalacji w trybie tekstowym

Właściwości

Numer ID artykułu: 232463 - Ostatnia weryfikacja: 22 czerwca 2011 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Windows Vista Home Basic
  • Windows Vista Home Premium
  • Windows Vista Ultimate
  • Windows Vista Business
  • Windows Vista Enterprise
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Słowa kluczowe: 
kbprb kbui kbmt KB232463 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:232463

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com