Možnosť Inovácia základného disku na dynamický disk nie je k dispozícii na prenosnom počítači

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 232463 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Dôležité upozornenie Dynamické disky sú podporované len pre Windows Vista Business a Windows Vista Enterprise a Ultimate, nie je podporovaná pre Windows Vista Home Basic a Windows Vista Home Premium.

Ako vo výnimočných prípadoch, ak inovujete počítač zo systému Windows XP Media Center Edition na Windows Vista Home Premium niektoré dynamické disky sú manipulovalo sa s nimi a podporované.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PRIZNAKY

Pri pokuse použiť Windows Disk Management (Diskmgmt.msc) konzola upgrade vášho notebooku alebo prenosný počítač od základného disku na dynamický disk, tak nemôžu urobiť.

Ak presuniete existujúcich dynamický disk z iného systému na laptop, disk sa zobrazia zahraničnou v module Správa diskov. Avšak možnosť dovážať ho nebude k dispozícii.

PRICINA

Tento problém sa vyskytuje, pretože konzolu Správa diskov systému Windows nepodporuje tento upgrade na prenosnom počítači. Prenosné počítače zvyčajne podporujú len jediný interného pevného disku. Preto nemôže využiť výhody rozšírené objem možnosti, ktoré poskytujú dynamických diskoch. Dynamické disky majú výhody oproti základné disky len vtedy, ak dve alebo viac dynamických diskov v systéme. Táto funkcia umožňuje malé 1 MB databázu, ktorá obsahuje disk delenie a replikovať cez všetky dynamických diskov informácie o členstvo FT zväzku a poskytuje vrstvou redundancie.

Poznámka: Používatelia prenosných počítačov len zriedka majú používať pre FT zväzky, ktoré možno vytvoriť len na dynamických diskoch v systéme Windows. Tiež, ak má prenosný počítač druhý pevný disk obsiahnuté v doku alebo iné externé zariadenie, sa budú s najväčšou pravdepodobnosťou oddelené na dlhú dobu. Preto databázy na oddelené skladovanie zariadenie by čoskoro stanú zastaranými alebo obsahujú nepravdivú informáciu, prípadne spôsobiť stratu údajov.

STAV

Toto správanie je predvolené.

DALSIE INFORMACIE

Všetky dynamické disky, ktoré zdieľajú tej istej databázy sú členmi rovnakej skupiny diskov. V rámci skupiny, sa replikuje databázu dynamických diskov. Pomocou aplikácie Správa diskov v systéme Windows sú povolené len jednu skupinu. Doplnok výrobok vyrobený v neskoršom termíne by mohla umožniť pre ďalšie skupiny pre viac spravovateľnosť.

Ďalšie informácie o skupiny dynamických diskov v systéme Windows 2000 získate po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
227364Dynamické zväzky nie sú zobrazené presne v textovom režime inštalácie alebo zhodnotenie konzoly

Vlastnosti

ID článku: 232463 - Posledná kontrola: 23. októbra 2011 - Revízia: 3.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Windows Vista Home Basic
  • Windows Vista Home Premium
  • Windows Vista Ultimate
  • Windows Vista Business
  • Windows Vista Enterprise
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbprb kbui kbmt KB232463 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:232463

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com