Taşınabilir bir bilgisayar bir temel diski dinamik diske yükseltme seçeneği kullanılamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 232463 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Önemli Dinamik disklere yalnızca Windows Vista Business, Windows Vista Enterprise ve Ultimate, Windows Vista Home Basic ve Windows Vista Home Premium için desteklenen desteklenir.

Windows Vista Home Premium, Windows XP Media Center Edition bilgisayarınızı yükselttiğinizde bir olağanüstü durum, bazı dinamik diskler ele desteklenen ve.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows Disk Yönetimi (Diskmgmt.msc) kullanmaya çalıştığınızda dizüstü veya taşınabilir bilgisayarınızda, bir temel diski dinamik diske yükseltmek için konsol, bunu yapamazsınız.

Varolan bir dinamik diski başka bir sistemden bir diz üstü bilgisayar taşırsanız, diskin disk yönetiminde olarak yabancı görüntülenir. Ancak, alma seçeneği soluk.

Neden

Bu sorun, Windows Disk Yönetimi konsolu bu yükseltme, bir taşınabilir bilgisayarda desteklemediği için oluşur. Taşınabilir bilgisayarlar genellikle yalnızca tek bir iç sabit disk destekler. Bu nedenle, dinamik diskler sağlayan gelişmiş bir birim seçeneklerinden yararlanamaz. Yalnızca olduğunda iki veya daha çok dinamik diski sistemdeki dinamik diskleri temel diskler göre üstünlükleri vardır. Bu özellik, disk bölümleme içeren küçük 1 MB veritabanı ve tüm dinamik diskler boyunca çoğaltılması FT birim üyelik bilgilerini sağlar ve bir artıklık katmanı sağlar.

Not Taşınabilir bilgisayar kullanıcıları, nadiren yalnızca Windows dinamik diskler üzerinde oluşturulabilir, FT birimlerini bir kullanıma sahiptir. Taşınabilir bilgisayarı takma veya diğer dış aygıtın ikinci bir sabit disk varsa, ayrıca, büyük olasılıkla uzun süreler için ayrılacaktır. Bu nedenle, ayrı bir depolama aygıtı üzerindeki veritabanı yakında güncel hale gelir veya yanlış bilgi, büyük olasılıkla veri kaybına neden içeriyor.

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Daha fazla bilgi

Aynı veritabanını paylaşan tüm dinamik diskleri aynı disk grubunun bir üyesidir. Grup içindeki dinamik disk veritabanı çoğaltılır. Windows disk yönetimi ile yalnızca bir gruba izin verilir. Daha fazla yönetilebilirliği için ek bir grup için bir eklenti, ürünün daha sonraki bir tarihte oluşturulan olanak verebilir.

Windows 2000'de dinamik disk grupları hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
227364Dinamik birimler, metin modunda Kur ya da kurtarma konsolunda doğru görüntülenmiyor

Özellikler

Makale numarası: 232463 - Last Review: 16 Nisan 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Windows Vista Home Basic
  • Windows Vista Home Premium
  • Windows Vista Ultimate
  • Windows Vista Business
  • Windows Vista Enterprise
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb kbui KB232463 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:232463

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com