Yazıcıları Active Directory'de denetlemek için Grup İlkesi ayarlarının nasıl kullanılır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 234270 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Active Directory yazıcı ile ilgili ayarlar etkinleştirilemez veya Grup İlkesi ayarlarını kullanarak onu devre dışı. Tüm Grup İlke ayarlarını Active Directory kapsayıcıları (siteler, kuruluş birimleri ve etki alanları) ile ilişkili Grup İlkesi nesneleri yer alır. Bu yapının en üst düzeye çıkarır ve Active Directory genişletir.

Bu makalede, Yazıcılar ve yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi'ni kullanarak yazıcı yönetimini devre dışı bırakmak veya etkinleştirmek nasıl yönetmek için belirli ilkeleri.

Daha fazla bilgi

Yazıcılar'da bulunan bir Grup İlkesi ayarı için belirlediği yapılandırmaları iki tür vardır:
 • Bilgisayar Yapılandırması
 • Kullanıcı Yapılandırması

Yazıcıya özgü ayarları bilgisayarlar için Active Directory'de nasıl yapılandırılır

 1. ' I tıklatın Başlat, işaret Programlar, işaret Yönetimsel Araçlarve sonra tıklatın Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları.
 2. (Kuruluş birimi veya etki alanı) yönetmek istediğiniz etki alanının Active Directory kapsayıcısını tıklatın. Bu kapsayıcıyı sağ tıklatın ve ardından Properties.
 3. ' I tıklatın Grup İlkesi sekmesini ve ardından "yeni" bir Grup İlkesi ayarı oluşturmak için Yeni ' yi tıklatın.
 4. Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi'nde şu klasörleri genişletin:
  • Bilgisayar Yapılandırması
  • Yönetim Şablonları
  • Yazıcılar
Aşağıdaki ayarları altında etkin Bilgisayar konfigürasyonn:
 • Yazıcıların yayımlanmasına izin ver: Etkinleştirir veya yazıcıları dizinde yayımlamayı devre dışı bırakır.
 • Yazdırma Biriktiricisi istemci bağlantıları kabul etmesine izin ver:Yazdırma biriktiricisinin istemci bağlantılarını kabul edip etmeyeceğini denetler. İlke yapılandırılmadığında, bir kullanıcı yerel bir yazıcıyı veya yazdırma sırası yazıcı bağlantısı kadar biriktirici istemci bağlantılarını kabul etmez. Bu noktada, biriktirici otomatik olarak istemci bağlantılarını kabul etmemeye başlar.
 • Yayımlanan yazıcıların ayıklanmasına izin ver:Etki alanı denetleyicisi silemeyeceğini belirler (yani, Active Directory'den silme) bu bilgisayar tarafından yayımlanan yazıcıların. Onları yayımlayan bilgisayar bağlantı isteklerine yanıt değil, varsayılan olarak, etki alanı denetleyicisindeki ayıklama hizmetinin Active Directory'den yazıcı nesnelerini ayıklar. Yazıcıları yayımlayan bilgisayar yeniden başlatıldığında, silinen yazıcı nesnelerini yeniden yayımlar.
 • Yeni yazıcıları Active Directory'de otomatik olarak yayımla:Bu ayar varsayılan olarak açıktır. Böylece özellikle seçilen yalnızca paylaşılan yazıcıları dizinde koyulur, kapatılabilir.
 • Yayımlanma durumunu denetleyin: Yayımlanan yazıcıların Active Directory'de de yayımlanır doğrulamak için kullanılır. Varsayılan olarak, yayımlanma durumunu doğrulanmadı
 • Yazıcılar klasörünün sol bölmesindeki özel destek URL'si:Bu ilke bit sunucu için özelleştirilmiş destek URL'leri eklemek Yöneticiler için tasarlanmıştır. Bu bit seçilmemişse, kullanılabiliyorsa, Yazıcılar klasörü Gezinti Bölmesi URL'ler seçili yazıcı artı satıcının destek URL'si için görüntüler. Bu bit seçtiyseniz ve özelleştirilmiş destek URL'si sağlanır, yukarıda açıklanan iki destek URL'leri özelleştirilmiş url tarafından değiştirilir. Varsayılan seçilmedi. (Red hat ise, hiçbir özel destek URL'si).
 • Bilgisayar konumu:Yazıcıları ararken kullanılan varsayılan konum ölçütünü belirler. Bu ayar Windows yazıcılarının Konum izleme özelliğinin bir bileşenidir. Bu ayarı kullanmak için Konum İzleme'yi etkinleştirerek etkinleştirin Yazıcı arama konumu metnini önceden Doldurayarlama. Konum izleme etkinleştirildiği zaman, sistem kullanıcılar yazıcılara yönelik arama yaparken belirtilen konumu bir ölçüt olarak kullanır. Buraya yazdığınız değer arama yapmasını bilgisayarın gerçek konumunu geçersiz kılar.

  Kullanıcının bilgisayarının konumunu yazın. Kullanıcılar yazıcıları aradıkları zaman sistem yakındaki bir yazıcıyı bulmak için belirtilen konumu (ve diğer arama ölçütlerini) kullanır. Bu ayar, kullanıcıları belirli bir yazıcıya veya onları kullanmak istediğiniz yazıcı grubuna yönlendirmek için de kullanabilirsiniz.
 • Dizin ayıklama aralığı: Ayıklama aralığı yazıcıyı silmeden uykuya geçme terkedilmiş PrintQueue nesneler için kontroller arası süre belirler. Yazıcıyı silmeden saatte ayıklama aralığı değerini okur
 • Dizin ayıklama yeniden deneme: PrintQueue yazıcıyı silmeden terkedilmiş PrintQueue nesneyi silmeden önce yazdırma sunucusuna bağlanmaya çalıştığında say?y? ayarlar.
 • Dizin ayıklama önceliği: Ayıklama iş parçacığının iş parçacığı önceliği ayarlar. Ayıklama iş parçacığı, etki alanı denetleyicilerinde çalışır ve eski yazıcıları dizinden silmek için sorumludur. Geçerli değerler şunlardır: -2, -1, 0, 1 ve 2, THREAD_PRIORITY_LOWEST THREAD_PRIORITY_HIGHEST ile ilgili. Varsayılan değer 0'dır.
 • Çekirdek modu sürücüler kullanan yazıcıların yüklenmesine izin verme: Çekirdek modu sürücüler kullanan yazıcıların yerel bilgisayarda yüklü olup olmadığını belirler. Çekirdek modu sürücüleri sistem çapındaki belleğe erişebilir. Bu nedenle, kötü yazılmış çekirdek modu sürücüleri Durma hatalarına neden olabilir.
 • Dizin ayıklama yeniden deneme olaylarını günlük:Bir etki alanı denetleyicisindeki ayıklama hizmeti bilgisayarın yazıcılarını çıkarır önce bir bilgisayarla iletişim kurmaya çalıştığında olayların günlüğe kaydetmek etkinleştirilip etkinleştirilmeyeceğini belirtir.

  Ayıklama hizmeti yayımlanmış yazıcılara yazıcıların hala kullanılabilir olduğunu doğrulamak için bilgisayarların belirli aralıklarla bağlanır.
  Bir bilgisayar için bağlantı kurma girişimine yanıt vermezse girişimi denenen bir belirtilen sayıda, belirtilen aralıkta. , Dizin ayıklama yeniden denemesiayar girişimi Denenen sayısını belirler. İki yeniden denemeye varsayılan değerdir. , Dizin ayıklama aralığıayarı yeniden denemeler arasındaki zaman aralığını belirler. Varsayılan değer sekiz saattir. Bilgisayar son bağlantı kurma girişimine yanıt vermedi, dizinden yazıcıları Budama
 • Yazıcı arama konumu metnini önceden doldur: Windows yazıcılarının fiziksel konum izleme ayarı sağlar.

  Kuruluşunuz için bir konum şeması tasarlamanıza ve bilgisayarları ve yazıcıları düzenindeki konumları atamak için Konum İzleme'yi kullanın. Konum izleme bulun ve bilgisayarları ve yazıcıları ilişkilendirmek için kullanılan standart yöntemini geçersiz kılar. Standart yöntem fiziksel konumu ve bilgisayarlara yakınlığını tahmin etmek için yazıcının IP adresine ve alt ağ maskesi kullanır.Bu ayarı etkinleştirirseniz, kullanıcıların yazıcıları konuma göre yazıcının konumunu ya da konum adlandırma şeması bilmeden göz atabilirsiniz.

  Konum izlemeyi etkinleştirmek bir Gözat Yazıcı Ekleme sihirbazının düğmesi Yazıcı adı ve konum paylaşma Ekran ve Genel sekmesinde Yazıcı özellikleriiletişim kutusu. Grup İlkesi Bilgisayar konumu ayarını etkinleştirirseniz, varsayılan olarak, girdiğiniz varsayılan konumu görüntülenirKonumalanından kopyalar.
 • Yazıcı gözatma: Bu ayarı etkinleştirirseniz, yazdırma alt sistemi yazıcı gözatmak için paylaştırılmış yazıcıların duyurusunu yapar. Yazdırma alt sistemi paylaşılan yazıcıları gözatma listesine eklemesini istemiyorsanız, bu ayarı devre dışı bırakmanız gerekir. Bu ayar yapılandırılmamışsa, bir dizin hizmeti kullanılabilir, ancak dizin hizmeti kullanılamıyorsa, eklenen paylaşılan yazıcıları gözatma listesine eklenmez.
 • Otomatik olarak yeniden yayımlanmayan yazıcıları buda: Bu ayar, yazıcıları dizinden budama olup olmadığını belirler. Bu ayarı yapılandırabilirsiniz bırakmak en iyisidir. Ancak, yazıcıları yayımlanmalarından bilgisayar çalışıyor olsa ve ağdaki budanmayacağını bulursanız, ayıklama hizmeti sırasında ağ kesintileri veya yukarı erişebiliyorsunuz çevirmeli bağlantıları kullanılan durumlarda yayımlanan yazıcıların silmelerini önlemek Bu ilkeyi etkinleştirebilirsiniz. Yazıcıları Active Directory'den kaldırılır önlemek için bu ilkeyi etkinleştirin ve varsayılan seçim olarak tutma Hiçbir zaman içinde Yeniden yayımlamayan yazıcıları budaListe.
 • Web tabanlı yazdırma: Bu ilke bit Internet devre dışı bırakmak, Yöneticiler için tasarlanmış tümüyle yazdırma. Bu ilke biti işaretli olduğunda, sunucu üzerindeki paylaılan yazıcılara hiçbiri Web'de yayımlanan ve paylaşılan yazıcıların hiçbiri http kullanarak diğer istemcilerden gelen işleri kabul edemez. Varsayılan seçilmedi.

Windows Server 2008 R2'deki yeni ek Grup İlkesi nesneleri


 1. Etki alanı denetleyicisi üzerinde'yi tıklatın. Başlat,'ı tıklatın Yönetimsel Araçlarve ardından Grup İlkesi Yönetimi' ni tıklatın. Veya'ı tıklatın Başlat,'ı tıklatın Çalıştır, türü GPMC.MSCve ardından tuşuna basın Girin.
 2. Orman ve etki alanları'nı genişletin.
 3. Etki alanı altında bu ilkeyi oluşturmak istediğiniz kuruluş Birimini seçin.
 4. OU'yu sağ tıklatın ve sonra seçin bir gpo oluşturun ve bu etki alanındaki ve buraya bağla.
 5. GPO'nun bir ad verin ve sonra tıklatın TAMAM. Yeni oluşturulan Grup İlkesi nesnesini sağ tıklatın ve sonra tıklatın Düzenle. Bu, Grup İlkesi Yönetimi Düzenleyicisi'ni açar.
 6. Grup İlkesi Yönetimi Düzenleyicisi'nde şu klasörleri genişletin:
  • Bilgisayar Yapılandırması
  • İlkeleri
  • Yönetim Şablonları
  • Denetim Masası
  • Yazıcılar


Aşağıdaki ek ayarlar altında etkin Bilgisayar Yapılandırması:
 • Yazıcı Ekleme Sihirbazı - ağ tarama sayfası (yönetilen ağ):Bu ilke, en fazla bilgisayar bir etki alanı denetleyicisi (örneğin, bir etki alanına katılmış dizüstü şirket ağında) ulaşmak mümkün olduğunda, yönetilen ağ üzerindeki bir bilgisayarda Yazıcı Ekleme Sihirbazı'nı görüntüler yazıcı sayısını (her tür için) ayarlar.
 • Yazıcı Ekleme Sihirbazı - ağ tarama sayfası (Yönetilmeyen ağ):Bu ilke, en fazla bilgisayar bir etki alanı denetleyicisi (örneğin, bir etki alanına katılmış dizüstü ev ağında) ulaşmak mümkün olmadığında, yönetilmeyen ağ üzerindeki bir bilgisayarda Yazıcı Ekleme Sihirbazı'nı görüntüler yazıcı sayısını (her tür için) ayarlar.
 • Sunucu üzerinde her zaman render yazdırma işleri:Bir yazdırma sunucusundan yazdırırken, yazdırma biriktiricisinin istemci üzerinde veya yazdırma işlerini kendisinin işlem yapması için sunucuda oturum açmak geçmesi belirler. Bu ilke ayarı yalnızca Windows yazdırma sunucusuna yazdırmayı etkiler.
 • Yazdırma sürücülerini yalıtılmış işlemler yürütme:Bu ilke ayarı, yazdırma biriktiricisi yazdırma sürücülerini yalıtılmış veya ayrı bir işlemde çalıştırmak olup olmadığını belirler. Yazıcı sürücüleri ne zaman yüklenir yalıtılmış bir işlem (veya yalıtılmış işlemler), yazdırma sürücüsü hatası Yazdırma Biriktiricisi hizmetinin başarısız olmasına neden olmaz.
 • Genişletme İşaretle ve Yazdır bağlantısını Windows Update'te arama: Bu ilke ayarı, istemci bilgisayarların İşaretle ve Yazdır sürücülerini nerede aramak yönetmenizi sağlar. Bu ilke ayarını etkinleştirirseniz, istemci bilgisayar yerel sürücü deposuna ve server sürücü önbellek uyumlu bir sürücü bulmak başarısız olduktan sonra Windows Update uyumlu İşaretle ve Yazdır sürücü aramak devam edecek.
 • Kullanmak paketi işaretle ve Yazdır:Bu ilke, paketi işaretle ve Yazdır yalnızca istemci bilgisayarları sınırlandırır. Bu ayar etkinleştirilirse, kullanıcılar işaretle ve Yazdır paket ile uyumlu sürücüleri kullanan yazıcılara yükleyebilirler. Paketi İşaretle ve Yazdır kullanarak, istemci bilgisayarlar yazdırma sunucularından yüklenen tüm sürücülerin sürücü imzasını kontrol eder.
 • Geçersiz kılma yazdırma sürücüsü yazıcı sürücüsü tarafından bildirilen yürütme uyumluluk ayarı:Bu ilke ayarı, yazdırma biriktiricisi yazdırma sürücüsü tarafından bildirilen sürücü yalıtım uyumluluk geçersiz kılabilirsiniz olup olmadığını belirler. Sürücü uyumluluğu bildirmez bile, bu yalıtılmış bir işlem içinde yürütülen yazdırma sürücülerini sağlar.

  Bu ilke ayarını etkinleştirirseniz, yazdırma biriktiricisi yazdırma sürücüsü tarafından bildirilen sürücü yalıtım uyumluluk bayrağı değerini göz ardı eder.
 • Paketi işaretle ve Yazdır - Onaylanan sunucular:Paketi İşaretle ve yazdır işlemini onaylanan sunucularla sınırlar. Bu ilke ayarı, paketi işaretle ve onaylanan sunucular için yazıcı bağlantıları kısıtlar. Bu ayar yalnızca paketi işaretle ve Yazdır bağlantılar için geçerlidir ve olmayan paketi işaretle ve yazıcı bağlantıları davranışını yönetir "İşaretleyin ve Yazdır Sınırlamaları" ilkesinden tamamen bağımsızdır.

  Windows Vista veya sonraki bir Windows sürümünü çalıştıran Clinet paketi işaretle ve yazdırma bağlantısı başarısız olmayan paketi işaretle ve yazdırma bağlantı herhangi bir zamanda yapmak deneyecek. Bu ilkeyle engellenen girişimleri de buna dahildir. Yöneticiler, belirli bir yazdırma sunucusu yazdırma tüm bağlantıları engelleme hem ilkeleri ayarlamak gerekebilir.

  Bu ayar etkinleştirilirse, kullanıcılar noktası paketlemek ve yalnızca ağ yöneticisi tarafından onaylanmış sunucuları yazdırmak için Yazdır yükleyebilirler. Paketi İşaretle ve Yazdır kullanarak, istemci bilgisayarlar yazdırma sunucularından yüklenen tüm sürücülerin sürücü imzasını kontrol eder.
 • İşaretle ve Yazdır Sınırlamaları:Bu ilke ayarı, istemci noktasını denetler ve güvenlik de dahil olmak üzere yazdırma davranışını Windows Vista bilgisayarları ister. İlke ayarı yalnızca Yazdırma Yöneticisi istemcileri ve bir etki alanının üyesi olan bilgisayarlar için geçerlidir.

  İlke ayarı etkinleştirildiğinde, aşağıdaki koşullar elde edilir:
  • Windows xp ve daha sonra istemcilerin yazdırma sürücüsü bileşenleri yalnızca adlandırılmış sunucular listesinden karşıdan yükler. İstemci uyumlu bir yazıcı sürücüsü varsa, yazıcı bağlantı yapılmayacak. Uyumlu bir yazıcı sürücüsü istemci üzerinde kullanılabilir durumda değilse, hiçbir bağlantı yapılmayacak.
  • Windows Vista istemcileri böylece güvenlik uyarılarını ve yükseltilmiş komut ister görünmez kullanıcıları üzerine getirdiğinizde ve Yazdır, yapılandırmak veya gerektiğinde yazıcı bağlantı sürücülerinin güncelleştirilmesi.

  İlke ayarı yapılandırılmadığında, aşağıdaki koşullar elde edilir:
  • Windows Vista istemci bilgisayarlarına, işaret ve herhangi bir sunucuya yazdırma.
  • Kullanıcılar herhangi bir sunucuya işaretle ve Yazdır kullanarak bir yazıcı bağlantısı oluşturduğunuzda, uyarı ve yükseltilmiş bir komut istemi Windows Vista bilgisayarları gösterir.
  • Varolan bir yazıcı bağlantı sürücüsünün güncelleştirilmesi gerektiğinde Windows Vista bilgisayarlarına bir uyarı ve yükseltilmiş bir komut istemi gösterecektir.
  • Windows Server 2003 ve Windows xp istemci bilgisayarları bir yazıcı bağlantısı herhangi bir sunucuya işaretle ve Yazdır kullanarak kendi orman oluşturabilirsiniz.

  İlke ayarı devre dışı bırakıldığında, aşağıdaki koşullar elde edilir:
  • Windows Vista istemci bilgisayarlarına yazıcı bağlantısı herhangi bir sunucuya işaretle ve Yazdır kullanarak oluşturabilirsiniz.
  • Kullanıcıların yazıcı bağlantısı herhangi bir sunucuya işaretle ve Yazdır kullanarak oluşturduğunuzda, Windows Vista bilgisayarları bir uyarı veya yükseltilmiş bir komut istemi göstermez.
  • Windows Vista bilgisayarları varolan bir yazıcı bağlantı sürücüsünün güncelleştirilmesi olduğunda bir uyarı veya yükseltilmiş bir komut istemi göstermez.
  • Windows Server 2003 ve Windows xp istemci bilgisayarları, yazıcı bağlantısı herhangi bir sunucuya işaretle ve Yazdır kullanarak oluşturabilirsiniz.
  • , Kullanıcılar yalnızca işaretleyip kendi ormanındaki bilgisayarlar yazdırmaayar, yalnızca Windows Server 2003 ve Windows xp SP1 (ve sonraki hizmet paketleri) uygulanır.

  İşaretle ve Yazdır hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitelerine bakın:

Yazıcıya özgü ayarları kullanıcıların Active Directory'de nasıl yapılandırılır

 1. Başlat' ı tıklatın, Programlar' ın üzerine gelin, Yönetimsel Araçlar' ın üzerine ve sonra ' Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları.
 2. (Kuruluş birimi veya etki alanı) yönetmek istediğiniz etki alanının Active Directory kapsayıcısını tıklatın. Bu kapsayıcıyı sağ tıklatın ve sonra Özellikler' i tıklatın.
 3. "Yeni" Grup İlkesi oluşturmak için Yeni ' yi tıklatın.
 4. Grup İlkesi Düzenleyicisi'nde şu klasörleri genişletin: Kullanıcı Yapılandırması, Yönetim Şablonları, Denetim Masasıve Yazıcılar.
Aşağıdaki ayarları altında yapılandırılmış Kullanıcı Konfigürasyonn:
 • Yazıcıların silinmesini devre dışı bırakın:Silme kullanıcıların yerel ve ağ yazıcılarını engeller. Kullanıcı yazıcı silmeye çalışırsa, aşağıdaki gibi Denetim Masası ' nda Yazıcılar aracında Sil komutunu kullanarak Windows eylem ilkesi tarafından engellendiğinde açıklayan bir ileti görüntüler. Ancak, bu ilke kullanıcıların yazıcı silmek için programları çalıştırmalarını engellemez.
 • Yazıcı eklenmesini devre dışı bırakın:Kullanıcıların yerel ve ağ yazıcıları için bilinen yöntemleri kullanmalarını engeller. Bu ilke, Yazıcı Ekleme Sihirbazı'ndan kaldırır Başlatmenüsünü ve Denetim Masası'ndaki Yazıcılar klasöründen. Ayrıca, kullanıcılar, Yazıcılar klasöründeki yazıcı simgesine sürükleyerek yazıcıları ekleyemez. Bu yöntemi kullanmaya, eylem ilkesi tarafından devre dışı bırakıldığını açıklayan bir ileti görüntülenir.

  Bu ilke kullanıcıların Donanım Ekle/Kaldır Sihirbazı'nı kullanarak bir yazıcı eklemelerine engel olmaz. Ne de, kullanıcıların yazıcıları eklenecek programları çalıştırmalarını engellemez. Bu ilke kullanıcıların önceden eklemiş olduğu yazıcıları kaldırmaz. Kullanıcılar bu ilke uygulandığında henüz yazıcı eklemediyseniz ancak yazdıramazlar.

  Not bir ilke ayarlamadan yazıcıların kullanımını kısıtlamak için yazıcı izinlerini kullanabilirsiniz. Yazıcılar klasöründeki bir yazıcıyı sağ tıklatın, Özelliklerve sonra tıklatın Güvenlik sekmesini tıklatın.
 • Yazıcı Ekleme Sihirbazı'nda alt düzey sayfayı görüntüleyin:Kullanıcıların Yazıcı Ekleme Sihirbazı'nda paylaşılan yazıcılar için ağa göz izin verir. Kullanıcılar tıklattığında bu ilkeyi etkinleştirirseniz Ağ Yazıcısı EkleAncak belirli bir yazıcının adını girmeyin, Yazıcı Ekleme Sihirbazı'nı ağ üzerinde paylaştırılan tüm yazıcıların listesini görüntüler ve bir yazıcı seçmek için kullanıcıya sorar. Bu ilkeyi devre dışı bırakırsanız, kullanıcılar ağa göz atamazsınız. Bunun yerine, bir yazıcı adı girmeniz gerekir.

  Bu ilke yalnızca yazıcı ekleme sihirbazını etkiler. Kullanıcıların paylaşılan yazıcılar için gözatmak ya da ağ yazıcılarına bağlanmak için diğer araçları kullanarak engellemez.
 • Yazıcıları ararken kullanılacak varsayılan Active Directory yolu:Yazıcı aramak için başlamak içinde Active Directory konumunu belirtir.

  Yazıcı Ekleme Sihirbazı'nı kullanıcılar için paylaşılan bir yazıcıyı Active Directory'de arama yapma seçeneği sağlar. Bu ilkeyi etkinleştirirseniz, aramalar belirttiğiniz konumdan başlar Varsayılan Active Directory yolu kutu. Bunun dışında aramalar Active Directory'nin kökünde başlar.

  Bu ilke Active Directory yazıcı aramak için bir başlangıç noktası sağlar. Active Directory yoluyla kullanıcı aramalarını kısıtlamaz.
 • Internet yazıcıları için tarama özellikleri sunar:Bir Internet veya intranet Web sayfası için Yazıcı Ekleme Sihirbazı'na yolu ekler.
  Bu ilke, kullanıcıların bunların yazıcılar yükleyebilirsiniz bir Web sayfasına yönlendirmek için kullanabilirsiniz.

  Windows, bu ilkeyi etkinleştirin ve metin kutusuna bir Internet ya da intranet adresi girin, ekler bir Taryıcıe düğmesi Yazıcınızı bulun Yazıcı Ekleme Sihirbazı'ndaki sayfa. , Gözatdüğmesi yanında görünür. Internet veya şirketinizin intraneti üzerindeki bir yazıcıya bağlanma seçenek. Ne zaman kullanıcılar'ı tıklatın GözatWindows bir Internet tarayıcısı açar ve kullanılabilir yazıcıları görüntülemek için belirtilen adresine gider.

  Bu ilke, kullanıcıların eklemek istedikleri yazıcıları bulmalarını kolaylaştırır.

Referanslar

Bu ilke ayarları hakkında daha fazla bilgi için tıklatınAçıklayın her ilke ayarı sekmesi.

Özellikler

Makale numarası: 234270 - Last Review: 27 Temmuz 2012 Cuma - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition for Itanium-Based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 R2 Standard Edition (64-Bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003 R2 Enterprise Edition (32-Bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003 R2 Enterprise Edition (64-Bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003 R2 Datacenter Edition (32-Bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003 R2 Datacenter Edition (64-Bit x86)
Anahtar Kelimeler: 
kbenv kbinfo kbprint kbmt KB234270 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 234270

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com