Media yürütülüyor, Windows Media Player hatası paketli

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 234332 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

.Wma veya .asf dosya oynatmaya çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletilerinden birini alabilirsiniz:
 • filename açamıyor. Lütfen yol ve dosya adının doğru olduğundan emin olun ve yeniden deneyin. (Hata 80041001 =.)
  filename açamıyor. Lütfen yol ve dosya adının doğru olduğundan emin olun ve yeniden deneyin. (Hata 80041002 =.)

Neden

Bu paketteki ortamı ile yalnızca oluşan bir sorundur. Paketteki ortamı, Windows Media Rights Manager kullanılarak şifrelenmiş ve yalnızca geçerli bir Lisansı'nı edinme çalınabilir, çoklu ortam dosyasıdır. Varsa bu sorun aşağıdaki iki sorunu neden olabilir:
 • Paket içeriği yürütmek gerekli olan kayıt defteri anahtarlarının kaldırdı RegClean yardımcı programı çalıştırdınız.
 • Bilgisayarınızda, Drmclien.dll yanlış bir sürümü olabilir. Bu paket içeriği yürütmek gerekli bir sistem Kitaplığı dosyasıdır. Sürüm numarasını Drmclien.dll <a1>Sürüm</a1> 1.00.00.3688 önceyse, lisanslar ile alınan çalışmayabilir.

Pratik Çözüm

 • RegClean çalıştırdıysanız, kaldırmak ve Windows Media Player'ı yeniden yüklemek gerekir.
 • Bu sorunla karşılaşan ve RegClean Çalıştır, bilgisayarınızda Drmclien.dll yanlış sürümü olabilir veya Drmclien.dll yanlış bir sürümü ile bir lisans alındı. (Drmclien.dll arada güncelleştirilmiş olabilir, ancak bu hata oluşmasına neden dosyasının yanlış sürümü ile alınan tüm lisanslar devam). Kaldırın ve Drmclien.dll en son sürümüne sahip olmak için Windows Media Player'ı yeniden yükleyin. Sorun devam ederse, herhangi bir varolan lisansı ve anahtar dosyaları bilgisayarınızdan kaldırmanız gerekir. Bu dizin (Windows 95/98: c:\windows\all users\drm, Windows NT'de: c:\winnt\profiles\all users\drm) .lic ve .key uzantılı dosyaları içerir. Bunlar, kaldırılması gereken dosyalardır.

  Not: Varsayılan olarak, lisans ve anahtar dosyaları, gizli sistem dosyalarıdır. Bu dosyaları kaldırmak için <a0></a0>, görüntüleme, gizli ve sistem dosyalarını etkinleştirmeniz gerekir. Bunun nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
  141276Görünüm sistem ve gizli dosyalar Windows

Özellikler

Makale numarası: 234332 - Last Review: 10 Aralık 2002 Salı - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Media Rights Manager 7.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbpending kbprb kbprod2web KB234332 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:234332
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com