Požadavky Lock svazek nelze uvolnit svazku po operaci souboru

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 234339 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Při spuštění program nesprávně používá volání funkce uzamčení svazku NTFS v počítači se systémem Windows NT 4.0, může po dokončení spuštění program není odebrána uzamčení svazku.

Příčina

Funkce DeviceIoControl() lze uzamknout svazku zadáním FSCTL_LOCK_VOLUME jako I/O řídicí kód. Tato funkce nemusí fungovat správně, pokud je volána po provedení následujících operací souboru:
  • Otevřete cílový soubor a proveďte některé I/O, soubor Potom zavřete soubor.
  • Jakmile zavřete cílový soubor přejmenovat jiný soubor do cílového souboru pomocí MoveFileEx().
Nástroj s tímto problémem ohroženy programy vyžadují výhradní přístup k disku svazku. Tyto programy může hlásit chybová zpráva, pokud jako jiný proces je stále přístup ke svazku. Pro instanci spuštění příkazu CHKDSK F proti svazek disku dochází k tomuto problému následující chybová zpráva může zobrazit:
Typ souboru je NTFS.
Aktuální jednotku nelze zamknout.
Program Chkdsk nelze spustit, neboť svazek používá jiný proces. Chcete naplánovat kontrolu tohoto svazku při příštím restartování systému?
Správce disků mohou být ovlivněny také také.

Objekt uzavřené souboru dereferenced není Pokud uzavřené souboru byla určena jako nový soubor funkce MoveFileEx() před souborová mezipaměť dokončí proces zápisu. Další operace soubor než jemné uzamčení svazku práce. Tento problém specifické pro systém NTFS je. Tento problém netýká svazky FAT.

Řešení

Windows NT Server nebo Workstation 4.0

Tento problém vyřešíte získat nejnovější aktualizaci service pack pro systém Windows NT 4.0 nebo aktualizace jednotlivých softwaru. Informace o získání nejnovější aktualizace service pack přejděte na:
Informace o získání aktualizace jednotlivých softwaru obraťte se na služby podpory produktů. Úplný seznam telefonních čísel technické podpory společnosti a informace o cenách technické podpory přejděte na následující adresu v Internetu:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS

Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition

Tento problém vyřešíte pomocí nejnovější aktualizace service pack pro systém Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition. Další informace získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
152734Jak získat nejnovější aktualizaci Service Pack pro systém Windows NT 4.0

Jak potíže obejít

Můžete spustit Clearmem.exe obnovit z tohoto problému. Nástroj Clearmem vyprázdní oddílu použita jako souborová mezipaměť, tedy dotyčný objektu souboru dereferenced spuštěním Clearmem. Tento nástroj je součástí systému Microsoft Windows NT 4.0 resource kit.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v systému Windows NT 4.0, Terminal Server Edition a Windows NT 4.0. Tento problém byl poprvé opraven v systému Windows NT Server verze 4.0, Terminal Server Edition Service Pack 6.

Vlastnosti

ID článku: 234339 - Poslední aktualizace: 1. listopadu 2006 - Revize: 1.5
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0, Terminal Server Edition
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbqfe KB234339 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:234339

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com