Požiadavka na uzamknutie zväzku nezbavuje objem po operácii súbor

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 234339 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

PRIZNAKY

Keď spustíte program, ktorý nesprávne využíva volanie funkcie NTFS objemu uzamknutie v počítači spustenom v systéme Windows NT 4.0, uzamknutie zväzku môže neodstránia, po skončení behu programu.

PRICINA

Uzamknutie zväzku zadaním FSCTL_LOCK_VOLUME ako vstupno-výstupných operácií riadiaci kód použiť funkciu DeviceIoControl(). Táto funkcia možno nebude pracovať správne ak sa nazýva po vykonaní nasledujúcich súbor operácií:
  • Otvorte cieľový súbor a robiť niektoré vstupno-výstupných operácií pre súbor. Potom zatvorte súbor.
  • Ako zavrieť cieľový súbor premenovať iný súbor do cieľového súboru pomocou MoveFileEx().
Pomôcka programy postihnuté, tento problém vyžadujú výhradný prístup k diskový zväzok. Tieto programy môžu vykazovať chybové hlásenie, akoby iný proces stále prístup k zväzku. Napríklad, ak môžete spustiť PROGRAM CHKDSK -F príkaz proti diskový zväzok zažíva tento problém nasledujúce chybové hlásenie sa môže zobraziť:
Typ súboru je systém súborov NTFS.
Aktuálna jednotka sa nedá uzamknúť.
Príkaz CHKDSK sa nedá spustiť, pretože zväzok je používaný iným procesom. By ste chceli naplánovať tento zväzok skontrolovať pri najbližšom reštarte systému?
Spra'vca disku môže tiež ovplyvnené rovnako.

Uzavreté súbor objektu je nie zrušil odkaz adresy, ak uzavretých súbor bol zadaný ako nový súbor pre funkciu MoveFileEx() pred súbor vyrovnávacej pamäte písať procesu kompilácie kni nice. Ostatné súbor operácie okrem uzamknutie zväzku fungovať v pohode. Toto je špecifické pre systém NTFS problém. Zva¨zky FAT nie sú ovplyvnené týmto problémom.

RIESENIE

Systém Windows NT Server alebo Workstation 4.0

Ak chcete vyriešiť tento problém, získať najnovší balík service pack pre systém Windows NT 4.0 alebo jednotlivé softvérové aktualizácie. Informácie o získaní najnovšej aktualizácie service pack, nájdete na:
  • 152734ako získať najnovší balík service pack pre systém windows nt 4.0
Informácie o získaní jednotlivé softvérové aktualizácie, obráťte sa na služby technickej podpory produktu spoločnosti Microsoft. Úplný zoznam telefónnych čísiel služby technickej podpory spoločnosti Microsoft a informácie o náklady na technickú podporu, prosím, choďte na túto adresu na World Wide Web:
http://support.Microsoft.com/default.aspx?scid=FH;EN-US;CNTACTMS

Systém Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition

Chcete vyriešiť tento problém, Získajte najnovší balík service pack pre systém Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition. Ďalšie informácie získate po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v Databázy Microsoft Knowledge Base:
152734 Ako získať najnovší balík Service Pack pre systém Windows NT 4.0

RIEŠENIE

Môžete spustiť Clearmem.exe zotaviť sa z tohto problému. Pomôcka Clearmem vyprázdni časti používané ako súboru cache, čím sa zrušil odkaz na súbor objekt adresy spustením Clearmem. Tento nástroj je zahrnutá v systéme Microsoft Windows NT 4.0 resource kit.

STAV

Spoločnosť Microsoft potvrdila, že ide o problém v systéme Windows NT 4.0 a Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition. Tento problém bol opravený v systéme Windows NT Server verzie 4.0 Terminal Server Edition Service Pack 6.

Vlastnosti

ID článku: 234339 - Posledná kontrola: 13. júna 2012 - Revízia: 3.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
Kľúčové slová: 
kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbmt KB234339 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 234339

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com