Birim kilitleme isteği ses dosyası işlemden sonra serbest bırakmıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 234339 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Hatalı Windows NT 4.0 çalıştıran bir bilgisayarda bir ntfs birimi kilit işlev çağrısını kullanan bir program çalıştırdığınızda, program çalışması tamamlandıktan sonra birim kilidi kaldırılamaz.

Neden

DeviceIoControl() işlevi, g/Ç denetim kodu olarak fsctl_lock_volume belirterek birim kilitlemek için kullanılabilir. Bu işlev, aşağıdaki dosya işlemleri gerçekleştirdikten sonra çağrılırsa düzgün çalışmayabilir:
  • Hedef dosyasını açın ve bu dosyanın bazı g/Ç yapın. Dosyayı kaydedip kapatın.
  • Hedef dosya kapat hemen başka bir dosya hedef dosya, MoveFileEx() kullanarak yeniden adlandırın.
Bu sorun etkilenen yardımcı programları disk birimi özel kullanım erişimi gerektirir. Başka bir işlem hala birim olarak erişiyorsa, bu programları hata iletisi bildirebilir. Örneğin, çalıştırma CHKDSK KOMUTUNU -F komutu aşağıdaki hata iletisi bu sorunun yaşandığı bir disk birimi görüntülenebilir:
ntfs dosya türüdür.
Geçerli Sürücü kilitlenemiyor.
Birim bir başka işlem yüzünden kullanımda olduğundan Chkdsk çalıştırılamıyor. Sistemi yeniden başlatır, bu birimin bir sonraki başlatılmasında gözden geçirilmesini zamanlamak ister misiniz?
Disk Yöneticisi de de etkilenebilir.

Yönlendiricide başvuru dosyası önbelleğe yazma işlemi tamamlanmadan önce kapalı dosya yeni dosya için MoveFileEx() işlevi olarak belirtilmişse kapalı dosya nesnesi yapıldı değil. Bir birim kilitlenirken dışındaki diğer dosya işlemleri uygundur. NTFS'ye özgü sorun budur. fat birimleri bu sorundan etkilenmez.

Çözüm

Windows NT Server veya Workstation 4.0

Bu sorunu gidermek için Windows NT 4.0 veya bireysel yazılım güncelleştirmesi için en son hizmet paketi edinin. En son hizmet paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için lütfen gidin:
  • 152734en son windows nt 4.0 hizmet paketi nasıl elde edilir
Bağımsız yazılım güncelleştirmesini edinme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri telefon numaralarının ve destek ücretleri hakkında bilgi tam listesi için World Wide Web üzerinde Lütfen aşağıdaki adrese gidin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS

Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition

Bu sorunu gidermek için Windows NT Server 4.0, Terminal Server Edition için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın Microsoft Knowledge Base:
152734 En son Windows NT 4.0 hizmet paketi nasıl elde edilir

Pratik Çözüm

Bu sorunu düzeltmek için Clearmem.exe çalıştırabilirsiniz. Dosya önbelleği kullanılan bölüm Clearmem yardımcı programını temizler, yönlendiricide başvuru böylece söz konusu dosya nesnesi Clearmem çalıştırarak yapıldı. Bu aracı Microsoft Windows NT 4.0 resource kit içinde bulunur.

Durum

Microsoft Windows NT 4.0 ve Windows NT Server 4.0, Terminal Server Edition için bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows NT Server sürüm 4.0, Terminal Server Edition Service Pack 6 giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 234339 - Last Review: 13 Haziran 2012 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbmt KB234339 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 234339

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com