Publikování tiskárny ve službě Windows Active Directory

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 234619 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Poznámka
Tento článek se týká systému Windows 2000. Podporu pro systém Windows 2000 končí na 13. července 2010.Windows 2000 End-of-Support Solution Center je výchozí bod pro plánování strategie přenesení ze systému Windows 2000. Další informace v tématu Microsoft Support Lifecycle Policy.
Poznámka
Tento článek se týká systému Windows 2000. Podporu pro systém Windows 2000 končí na 13. července 2010.Windows 2000 End-of-Support Solution Center je výchozí bod pro plánování strategie přenesení ze systému Windows 2000. Další informace v tématu Microsoft Support Lifecycle Policy.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Počítače systémem Windows 2000 a non systémem Windows 2000 sdílené tiskárny můžete publikovat tiskárny ve službě Active Directory, takže tiskárny může být vyhledán snadno.

Další informace

Počítače se systémem Windows 2000

Chcete-li publikovat tiskárny sdílené počítače se systémem Windows 2000, použijte kartu sdílení vlastností tiskárny. Ve výchozím nastavení je zaškrtnuto políčko seznamu v adresáři. To znamená, že je ve výchozím stavu publikován sdílené tiskárny. Tiskárna publikována v odpovídající kontejner počítače ve službě Active Directory. Názvem server-printer name.

Změny provedené na tiskárnu atributy (umístění, popis, zavedený papír a tak dále) jsou propagted Active Directory.

Sdílení a publikování tiskárny se systémem Windows 2000:
 1. V systému Windows 2000 klepněte na tlačítko Start, přejděte na příkaz Nastavení, klepněte na položku tiskárny a potom klepněte na ikonu Přidat tiskárnu. Postupujte podle pokynů vytvořte tiskárny.
 2. Po vytvoření a sdílené tiskárny by měl být zaškrtnuto políčko uvedena v adresáři. Objekt tiskárny je publikován pod objektem počítače, ke kterému je připojena.
Poznámka: Průvodce přidáním tiskárny v systému Windows 2000 Server sdílí tiskárnu a publikuje jej ve službě Active Directory ve výchozím nastavení, pokud klepněte v dialogovém Sdílení tiskárny průvodce Nesdílet tuto tiskárnu. V systému Windows 2000 Professional Průvodce přidáním tiskárny nenastavuje sdílení tiskárny automaticky; potřebujete sdílet a publikovat tiskárnu Sdílet jako.

Počítačů založených na jiných Windows 2000

Můžete publikovat tiskárny sdílené verze systému Windows než Windows 2000 Active Directory. Pokud je nainstalován Windows Scripting Host (to je standardně nainstalován v systému Windows 98), je nejjednodušší metoda použití skriptu Pubprn. Tento skript publikuje sdílené tiskárny na daném serveru. Skript je umístěn v systémové složce. Syntaxe je:
cscript pubprn.vbs servername dspath
Následující příkaz například publikuje všechny tiskárny na serveru Prserv1. Tiskárny jsou publikovány v organizační jednotce (OU) marketing:
cscript pubprn.vbs prserv1 "LDAP: / / ou = marketing, dc = antipodes, dc = com"
Tento skript zkopíruje následující podmnožinu atributů tiskárny:
 • Umístění
 • Model
 • Komentář
 • Cesta UNC
Pomocí modulu Active Directory uživatelé a počítače snap-in (DSA.msc) v konzola Microsoft Management Console (MMC) můžete přidat další atributy. Všimněte si, že můžete spustit skript Pubprn podruhé aktualizovat (nikoli přepsat) existující tiskárny.Další informace o Windows Scripting Host a umístění instalace klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
188135Popis Windows Script Host (WSH)
Pomocí modulu snap-in Active Directory uživatelé a počítače publikovat tiskárny non systémem Windows 2000:
 1. Klepněte na tlačítko Start, klepněte na příkaz Spustit, zadejte dsa.msc a klepněte na tlačítko OK.
 2. Poklepejte na název domény, klepněte pravým tlačítkem myši na organizační jednotku, přejděte na příkaz Nový a potom klepněte na tlačítko tiskárna.
 3. Zadejte cestu k tiskárně v poli Cesta UNC (například \\ servername \ printername).

Hledání tiskáren ve službě Active Directory

Uživatelé klienta služby Active Directory můžete procházet pro tiskárny publikované ve službě Active Directory, odeslat úlohy ty tiskárny a dokonce nainstalovat ovladače tiskárny ze serveru.
 1. Klepněte na tlačítko Start bodu hledání a klepněte na položku buď Tiskárny v systému Windows 2000 nebo Windows XP.
 2. V rozevíracím seznamu v klepněte Celý adresář.
 3. Zadejte parametry, které chcete hledat.
 4. Klepněte na tlačítko Najít.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na tiskárnu a potom klepněte na příkaz připojit k jeho instalaci. Nebo klepnutím na tlačítko Otevřít zobrazení aktuální fronty tiskárny.
Zásady skupiny mohou správci změnit výchozí chování tiskového prostředí. Další informace naleznete následujícím článku znalostní databáze Microsoft Knowledge Base:
234270Pomocí zásady skupiny k tiskárnám ovládací prvek Active Directory

Vlastnosti

ID článku: 234619 - Poslední aktualizace: 24. ledna 2007 - Revize: 4.4
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows NT Server 4.0, Terminal Server Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 98 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbhowto kbprint KB234619 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:234619

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com