Publikovať tlačiareň v službe Active Directory systému Windows

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 234619 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Pozn mka
Tento článok sa uplatňuje na systém Windows 2000. Podpora pre Windows 2000 končí 13. júla 2010. V Windows 2000 podpora riešenie Center je východiskovým bodom pre plánovanie vašej stratégie migrácie zo systému Windows 2000. Ďalšie informácie nájdete Microsoft Support Lifecycle politiky.
Pozn mka
Tento článok sa uplatňuje na systém Windows 2000. Podpora pre Windows 2000 končí 13. júla 2010. V Windows 2000 podpora riešenie Center je východiskovým bodom pre plánovanie vašej stratégie migrácie zo systému Windows 2000. Ďalšie informácie nájdete Microsoft Support Lifecycle politiky.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Počítače so systémom Windows 2000 a so systémom Windows 2000, že zdieľané tlačiarne môžete publikovať v službe Active Directory tlačiarne tak, že tlačiarne môžu byť vyhľadávané ľahko.

DALSIE INFORMACIE

Na počítačoch so systémom Windows 2000

Publikovanie tlačiarne zdieľané na počítači so systémom Windows 2000, použite Zdieľanie na kartu vlastnosti tlačiarne. V predvolenom nastavení Zoznam v adresári je začiarknuté políčko. To znamená, že zdieľanej tlačiarni je publikovaná v predvolenom nastavení. Tlačiareň je uverejnené v zodpovedajúcich počítač kontajner služby Active Directory. Je pomenovaná Server-názov tlačiarne.

Zmeny vykonané atribúty tlačiarne (umiestnenie, popis, naložené papiera a podobne) sú propagted služby Active Directory.

Zdieľať a publikovať tlačiareň so systémom Windows 2000:
 1. V systéme Windows 2000 kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na Nastavenie, kliknite na tlačidlo tlačiarne,, a potom kliknite na tlačidlo Pridať tlačiareň. Postupujte podľa pokynov na vytvorenie tlačiarne.
 2. Po vytvorení a zdieľané tlačiarne, Uvedené v adresári začiarkavacie políčko sa vyberie. Tlačiareň objekt je uverejnený pod počítačového objektu, ku ktorému je pripojený.
Poznámka: V systéme Windows 2000 Server, Sprievodca pridaním tlačiarne zdieľa tlačiareň a ho zverejňuje v službe Active Directory predvolene, pokiaľ nekliknete na položku Nezdieľať tlačiareň podľa pokynov Sprievodcu Zdieľanie tlačiarne dialógové okno. V systéme Windows 2000 Professional, Sprievodcu pridaním tlačiarne nezdieľa tlačiarne automaticky; potrebujete Zdieľať ako zdieľať a publikovanie tlačiarne.

Na počítačoch so systémom non-Windows 2000

Môžete publikovať tlačiarne zdieľané verzie systému Windows ako Windows 2000 v službe Active Directory. Ak je nainštalovaný systém Windows Scripting Host (je nainštalovaný v predvolenom nastavení v systéme Windows 98), najjednoduchší spôsob je použiť skript Pubprn. Tento skript uverejňuje všetky zdieľané tlačiarne na danom serveri. Skript sa nachádza v priečinku System. Syntax je:
cscript pubprn.vbs názov_servera dspath
Napríklad nasledujúci príkaz uverejňuje všetky tlačiarne na serveri Prserv1. Tlačiarne sú uverejnené v Marketing organizačnej jednotky (OU):
cscript pubprn.vbs prserv1 "LDAP: / / ou = marketingu, dc = antipodes, dc = com"
Tento skript skopíruje iba nasledujúce podsúboru atribútov tlačiarne:
 • Umiestnenie
 • Vzor
 • Komentár
 • Cestu UNC
Ostatné atribúty môžete pridať použitím Active Directory Users a počítače modulu (Dsa.msc) v Microsoft Management Console (MMC). Všimnite si, že môžete spustiť skript Pubprn druhý čas na aktualizáciu (skôr ako prepísať) existujúce tlačiarne.Pre ďalšie informácie programu Windows Scripting Host a umiestnenie inštalácie, po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
188135Opis programu Windows Script Host (WSH)
Používanie Active Directory Users a počítače modulu publikovať so systémom Windows 2000 tlačiarne:
 1. Kliknite na položku Štart, kliknite na tlačidlo Spustiť, typu DSA.msc, a potom kliknite na tlačidlo ok.
 2. Dvakrát kliknite na názov domény, kliknite pravým tlačidlom na organizačnú jednotku, ukážte na Nové, a potom kliknite na tlačidlo Tlačiarne.
 3. V Cestu UNC zadajte cestu k tlačiarni (napríklad \\názov_servera\Názovtlačiarne).

Hľadajú sa tlačiarne v službe Active Directory

Klient používatelia a Active Directory môžete hľadať tlačiarne publikované v adresári Active Directory, predložiť pracovných miest na tieto tlačiarne, ani inštalovať ovládače tlačiarne priamo zo servera.
 1. Kliknite na položku Štart ukážte na Vyhľadávanie, a potom kliknite buď Pre tlačiarne v systéme Windows 2000 alebo v systéme Windows XP.
 2. V V kliknite na tlačidlo Celý adresár.
 3. Zadajte parametre, na ktoré chcete hľadať.
 4. Kliknite na položku Nájsť teraz.
 5. Kliknite pravým tlačidlom na tlačiareň a potom kliknite na tlačidlo Pripojte Ak ho chcete nainštalovať. Alebo kliknite na tlačidlo Otvorené Ak chcete zobraziť aktuálne tlačový front.
Správcovia môžu používať Skupinovú politiku zmeniť predvolené správanie tlač prostredia. Ďalšie informácie získate po kliknutí na nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
234270Pomocou politiky skupiny na ovládanie tlačiarne v službe Active Directory

Vlastnosti

ID článku: 234619 - Posledná kontrola: 23. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbhowto kbprint kbmt KB234619 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:234619

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com