G/Ç sırasında 4 GB'DEN büyük dosyalar ile hatalı uzaklık gerçekleştirilen bağlantı, bir kısmı veya tamamı ingilizce olan içeriğe işaret edebilir.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 235250 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Belirli bir dosyayı okuma veya yazma işlemleri (giriş/çıkış veya g/Ç işlemleri olarak da bilinir), 4 gigabayt (GB) boyutunda daha büyük bir dosya içinde yanlış yerlerde gerçekleştirilebilir.

Bu sorunun oluştuğu için önbelleğe alınmış ve zaman uyumsuz g/Ç işlemlerini olması gerekir. Unbuffered, eşzamanlı operasyonlar açık bu makalede açıklanan sorun değildir.

Bu sorun, yalnızca, iki g/Ç işlemlerini kapatma art arda ilk operasyon 4 GB işareti ve ikinci işlem, modül (4 GB), aynı uzaklığındaki ise 4 GB işareti gerçekleştirilir oluşabilir.

Örneğin, ilk operasyon 4,295,032,832 uzaklığı gerçekleştirilirse (0x100010000 onaltılı) ve ikinci 65, 536 uzaklığı gerçekleştirilir (0x10000 onaltılı), ikinci g/Ç işlemi gerçekte ilk uzaklığındaki yer alabilir.

Neden

Performansı girişiminde, önbellek yöneticisi belirli arama işlemleri gerçekleştirirken 32-bit işlemleri gerçekleştirmeye çalışır. 64 bitlik işlemler fazla zaman alabilir, ancak, bu dosya, 32 bit olarak gösterilemez büyüklükte uzaklıklar da gerekli. Bu makalede anlatılan sorun, önbellek yöneticisi, bazen errs ve 64-bit aritmetik gerekli olduğunda, 32-bit aritmetik yapar nedeniyle oluşur.

Çözüm

Windows NT Server'ı veya Workstation 4.0

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, tek bir yazılım güncelleştirmesi ya da Windows NT 4.0 için en son hizmet paketini edinin. En son hizmet paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için lütfen gidin:
Tek bir yazılım güncelleştirmesi'ni edinme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının ve destek ücretleriyle ilgili bilgi tam listesi için lütfen, World Wide Web'de aşağıdaki adrese gidin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS

Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
152734En son Windows NT 4.0 hizmet paketi nasıl elde edilir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Durum

Microsoft Windows NT 4.0 ve Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition olan bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Bu sorun ilk olarak Windows NT Server 4.0 Service Pack 6 ve Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition Service Pack 6'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 235250 - Last Review: 23 Ocak 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 1.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Terminal Server
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbqfe KB235250 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:235250

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com