Server nepoužívá všechny dostupné šířky pásma při streamování souborů pomocí bit sazeb více než 100 kB/S

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 235257 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Důležité: Tento článek obsahuje informace o úpravě registru. Před úpravou registru, nezapomeňte vytvořit zálohu a ujistěte se, že víte, jak registr obnovit v případě, že dojde k potížím. Informace o zálohování, obnovení a úpravách registru získáte následujícím článku znalostní báze Microsoft:
256986Popis registru systému Microsoft Windows
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Windows Media Server používat všechny dostupné šířky pásma pro síťovou kartu. Zahájit chyb datového proudu může dojít i v případě, že žádné potíže převodu disku a k dispozici jsou i nadále šířku pásma sítě karty a cykly PROCESORU. Použijete-li 100 megabitů NIC, například, by mělo být možné současně mít téměř 100 kilobit proudy 1000, ale toto číslo je ve skutečnosti omezena na o něco více než 600. Zbývající část šířky pásma nelze použít.

Příčina

Aplikace Windows Media Server používá UDP k datového proudu, soubory ASF, které jsou kódovány rychlostmi bitu rovna nebo větší než 100 kilobajtů za sekundu (kB/S), velikost přenášených paketů je obvykle větší než 1 024 bajtů. Jestliže velikost paketu je menší než nebo rovno 1 024 bajtů, jsou data posílána přímo. Je-li nad 1024 bajtů, data jsou uzamčeny a ukládán do vyrovnávací paměti a čeká, dokud se provádí TCP/IP odesílání data. V druhém případě počet kontextu přepne zvýšení enormously a zabrání serveru pomocí všech šířky pásma k dispozici.

Jak potíže obejít

Upozornění: Pokud použijete Editor registru nesprávně, můžete způsobit vážné problémy, které mohou vyžadovat přeinstalaci operačního systému. Společnost Microsoft nemůže zaručit, že budete schopni vyřešit problémy, ke kterým dojde v důsledku nesprávného použití Editoru registru. Editor registru používáte na vlastní nebezpečí.


Chcete-li tento problém vyřešit, proveďte následující kroky:
 1. Spusťte Editor registru (Regedt32.exe).
 2. Vyhledejte následující klíč registru:
  HKLM\System\CurrentControlSet\Services\Afd\Parameters
 3. V nabídce Úpravy klepněte na příkaz Přidat hodnotu a poté přidejte následující hodnotu registru:
  Název hodnoty: FastSendDatagramThreshold
  Typ dat: REG_DWORD
  Hodnota: 1500
 4. Ukončete Editor registru.
Tato hodnota obsahuje nové práh (v bajtech), jakou Winsock změní jeho chování týkající se pakety UDP. Hodnoty, jako je například 1500 nebo 2048 by měly pomoci výrazně zvýšit množství využitelné šířky pásma pro streamování souborů ASF s 100 kB nebo vyšší přenosové rychlosti. Pro vyšší přenosové rychlosti bude pravděpodobně nutné nastavit vyšší hodnoty pro tento klíč. Protože je možné, že může dojít ke vedlejší účinky, by měly být pečlivě sledovány tuto změnu.

Další informace

Další informace o klíči FastSendDatagramThreshold a jiných TCP/IP optimalizace mechanismy najdete v následujícím dokumentu:
TCP/IP Implementation Details

Vlastnosti

ID článku: 235257 - Poslední aktualizace: 11. června 2002 - Revize: 1.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows Media Services 4.0
Klíčová slova: 
kbmt kbpending kbprb KB235257 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:235257

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com