Sunucu üzerinde 100 KB/sn kurları olan dosyalar bit ile akış, kullanılabilir tüm bant genişliğini kullanmaz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 235257 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir <a0>Windows</a0> Media Server tüm kullanılabilir bant genişliğinin bir ağ kartı için kullanamazsınız. Akış hataları halde hiçbir disk aktarımı sorun var ve kullanılabilir hala ağ kartı bant genişliği ve CPU döngüsü oluşmaya başlayabilir. 100 Megabit bir NIC kullanırsanız, örneğin, 1000 100 kilobit akışları neredeyse aynı anda bulunabilir olması gerekir, ancak bu sayı biraz daha 600 için gerçekte sınırlıdır. Geri kalan bant genişliğinin kullanılamaz.

Neden

Bir <a0>Windows</a0> Media Server akışı için UDP kullandığında, 100 kilobayt / saniye (Kbps) daha büyük veya eşit bit hızlarında kodlanmış ASF dosyaları iletilen paketlerin genellikle 1024 bayttan büyük boyutudur. Paket boyutu, 1024 bayt değerine eşit veya daha az olduğunda, verileri doğrudan gönderilir. 1024 Bayt ise, verileri kilitli arabelleğe ve ve TCP/ıp'yi yapılır bekler verileri gönderiliyor. Ikinci durumda, içerik sayısı artar enormously geçer ve sunucu, kullanılabilir tüm bant kullanmalarını engeller.

Pratik Çözüm

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.


Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, aşağıdakileri yapın:
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın.
 2. Kayıt defterinde aşağıdaki anahtarı bulun:
  HKLM\System\CurrentControlSet\Services\Afd\Parameters
 3. Düzen menüsünde, Değer Ekle'yi tıklatın ve sonra da aşağıdaki kayıt defteri değerini ekleyin:
  Değer adı: FastSendDatagramThreshold
  Veri türü: REG_DWORD
  Değer: 1500
 4. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
Bu değer, Winsock UDP paketlerinin ilgili davranış değiştiği yeni eşiği (bayt cinsinden) içerir. Değer 1500 veya 2048 gibi önemli ölçüde ASF dosyaları 100 KB veya daha büyük bit hızlarını akış için kullanılabilir bant genişliği miktarını artırmak için yardımcı olmalıdır. Için daha yüksek bit hızları, bu anahtar için daha yüksek değerler ayarlamak gerekli olabilir. Yan etkileri ortaya çıkabilecek olası olduğundan, bu değişiklik dikkatle izlenen.

Daha fazla bilgi

Aşağıdaki belgede FastSendDatagramThreshold anahtarının ve mekanizmaları ayarlama diğer TCP/IP hakkında daha fazla bilgi bulunabilir:
TCP/IP Implementation Details

Özellikler

Makale numarası: 235257 - Last Review: 11 Haziran 2002 Salı - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Media Services 4.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbpending kbprb KB235257 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:235257

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com