Kayıtlı Dizin Hizmeti, DNS Sunucusu ve Dosya Çoğaltma Hizmeti olay günlüklerini Windows 2000 tabanlı başka bir bilgisayardan görüntüleme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 235427 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Windows 2000 Olay Görüntüleyicisi üç yeni olay günlüklerini içerir:
 • Dizin hizmeti olay günlüğü
 • DNS sunucusu olay günlüğü
 • Dosya Çoğaltma hizmeti olay günlüğü
Yalnızca dizin hizmeti ve dosya çoğaltma hizmeti olay günlüklerini Olay Görüntüleyicisi'ndeki Windows 2000 etki alanı denetleyicilerinde sunulur. DNS sunucusu olay günlüğüne, yalnızca DNS sunucularında kullanılabilir. Windows 2000 Olay Görüntüleyicisi, bir bilgisayarda etkin olan tüm olay günlüklerini otomatik olarak tanır.

Not: Olay Görüntüleyicisi'ni Microsoft Windows NT 4.0 (ve daha önce) dışında uygulama, güvenlik ve sistem günlükleri tüm günlükleri yoksayar.

Daha fazla bilgi

Ağ üzerinden bu olay günlüklerini görüntülemek için <a0></a0>:
 1. Olay Görüntüleyicisi (yerel) klasörünü tıklatın.
 2. Eylem menüsünde başka bir bilgisayara bağlan ' ı tıklatın.
 3. Bilgisayar adı etki alanı denetleyicisi veya DNS sunucusu, olay günlükleri'ni açmak için Ek Yardım düğmesini tıklatın.
Etki alanı denetleyicisi veya DNS sunucusu olay günlükleri bu yöntemle kullanılamaz, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Olay günlükleri, olay günlüğüne tıklattıktan sonra Eylem menüsünde Günlük dosyasını farklı Kaydet'i tıklatarak kaydedin.
 2. Başka bir bilgisayardaki günlükleri, Günlük dosyasını aç Ek Yardım düğmesini tıklatıp sonra kaydettiğiniz dosyayı tıklatarak yükleyin. Bu eylem, bir <a0>Günlük</a0> dosya türünü belirtmenizi gerektirir. Varolan günlük türlerinden birini seçebilirsiniz, ancak olay kategorilerini ve açıklamaları değil bulunan ya da yanlış.
Bu yordam yalnızca Windows 2000'de çalışmak için doğrulanır, Windows NT 4.0 ve önceki sürümlerinde desteklenmez. Önceki sürümler, yeni günlük türleri tanımayan çünkü yordamı daha önceki sürümlerinde çalışmaz. Bu davranışa geçici bir çözüm bulmak için:
 1. Olay günlüğü dosyalarını, Windows 2000 etki alanı denetleyicisi veya kendi kopyasını görüntülemeye çalıştığınız olay günlüğü olan DNS sunucusu olarak çalışan bir bilgisayarda erişilebilir bir paylaşımda yerleştirin.
 2. Olay günlüğü dosyalarını görüntülemek için kullanmakta olduğunuz bilgisayarda, Bilgisayarım ' ı sağ tıklatın ve sonra Yönet ' i tıklatın.
 3. Olay Görüntüleyicisi'ni sağ tıklatın ve Günlük dosyasını aç</a1>'ı tıklatın.
 4. Günlük türü</a0> kutusunda, uygun günlük türünü tıklatın.
 5. Dosya adı kutusuna, Evrensel Adlandırma Kuralı (UNC) yolu ya da mantıksal olarak eşlenen bir sürücüye tam yolunu yazın. Bu yol, okumak istediğiniz dosyanın adını içermelidir.

Özellikler

Makale numarası: 235427 - Last Review: 3 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbenv kbhowto kbnetwork KB235427 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:235427

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com