Sanal SQL Server 7.0-Based Sunucusu'nu yalnızca bir TCP/IP adresi kullanımını destekler.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 235987 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Microsoft Küme hizmeti Kümelendirilmiş SQL Server Enterprise Edition 6.5 veya 7. 0'ı çalıştıran, sanal bir SQL Server'ı yapılandırma Windows 2000 veya Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition sunucu kümesinde birden çok ağ bağdaştırıcısı veya TCP/IP adreslerini üzerinden istemci isteklerini yanıtlamak için sunucu, desteklenen bir işlem değildir.

Daha fazla bilgi

Aynı kaynak grubunda varolan IP adresleri varsa, sihirbaz SQL Server 6.5 Enterprise Edition'da çalışmaz. Ancak, SQL Server grubunun yapılandırıldı ve SQL Server 6.5, tüm TCP/IP adreslerini istemci isteğine hizmet sonra TCP/IP adreslerini eklemek olasıdır. Bu davranış kasıtlı olmayan, değil de sınanmıştır ve desteklenmiyor.

SQL Server 7.0 Enterprise Edition'da Küme Sihirbazı yalnızca, bir TCP/IP adresi sağlar. Başka bir TCP/IP adresi kaynağı aynı kaynak grubunda sanal SQL Server sunucusuna olarak ayarlarsanız, TCP/IP adresi göz ardı edilir.

SQL Server 7.0 Enterprise Edition, yalnızca kaynak grubundaki ilk IP adresini dinler. Sunucuda kullanılan mantık bulunmaktadır:
IF (NOT a virtual server on cluster)

   Listen on all IP addresses on the machine

ELSE

   Listen on only the first IP address within the resource group
					
Not: tek başına BIR SQL Server dinlemek ve TCP/IP adresleri bilgisayarda kullanılabilen tüm istemci isteğine yanıt. Bu nedenle, bu özelliğe dayanan, tek bir SQL Server'dan kümelenmiş sanal SQL Server'a yükseltirken planlamanız gerekir değil.

Özellikler

Makale numarası: 235987 - Last Review: 5 Şubat 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
  • Microsoft SQL Server 7.0 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbinfo KB235987 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:235987

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com