SP4 veya üstü uygulandıktan sonra Terminal Server kullanıcı profilleri ve giriş klasörü yolları yoksayılıyor (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 236185 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Terminal Server kullanıcı oturumu tarafından doğrulandığında bir Microsoft Windows NT 4.0 tabanlı etki alanı denetleyicisinde Service Pack 4 (SP4) uygulanan ve RestrictAnonymous için 1, terminal sunucunuz olsa yöneticiniz farklı bir yol etki alanları için Kullanıcı Yöneticisi'nde belirtilen giriş klasörü için varsayılan konumu, eşleştirilir.

Ayrıca, aynı etki alanı denetleyicisi tarafından doğrulanır, yöneticiniz farklı bir yol etki alanları için Kullanıcı Yöneticisi'nde belirtilmiş olsa bile, Terminal Server profil yolu varsayılan konuma gösterir.

Neden

Eklenen RestrictAnonymous girdisi olan etki alanı denetleyicisi ve 1 değeri için SP4 uyguladığınızda, bu davranış oluşur.

Terminal Server Güvenlik Hesapları Yöneticisi (Terminal Server profil yolu olan SAM arasında), özel alanları almak çalışır. Terminal Server, girişimi başarısız olduğunda, standart Windows NT profil yolu kullanır.

Birden çok etki alanı modelinde, başka bir nedeni, "Bu bilgisayara ağdan eriş" kullanıcı hakkı Everyone veya Authenticated Users etkinleştirilmemiş olabilir.

Kullanıcı hakkı, etki alanı denetleyicilerinin ağ üzerinden erişebilmesi için uygun hesapların olduğundan emin olun.

RestrictAnonymous kaynak etki alanları üzerinde de ayarlandığından emin olun.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
152734En son Windows NT 4.0 hizmet paketi nasıl elde edilir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Bu davranışı gidermek için:
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın.
 2. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\LSA
 3. Aşağıdaki girdiyi bulun:
  Değer adı: RestrictAnonymous
  Veri türü: REG_DWORD
  Değer: 1
 4. Değeri 0 olarak değiştirin.
 5. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'den çıkın ve bilgisayarı yeniden başlatın.
Not: Bu davranışa geçici bir çözüm için RestrictAnonymous değerini de silebilirsiniz.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows NT Server sürüm 4.0, Terminal Server Edition Service Pack 6 ' giderilmiştir.

Referanslar

Ek bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
143474Anonim oturum açan kullanıcılara görüntülenen bilgileri kısıtlama (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Özellikler

Makale numarası: 236185 - Last Review: 13 Şubat 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Terminal Server
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix KB236185 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:236185

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com