Podczas próby zainstalowania pakietu Office lub programu pakietu office pojawi się komunikat o błędzie "inna instalacja jest w toku"

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 236456 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Ten artykuł może zawierać łącze do narzędzia Windows Installer Cleanup (MSICUU2.exe). W przypadku wyświetlenia tego artykułu w celu rozwiązania problemu za pomocą narzędzia Windows Installer Cleanup należy skontaktować się z producentem oprogramowania, aby uzyskać pomoc techniczną w zakresie instalowania tego produktu. Ewentualnie można skorzystać z następującego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base, w którym podano procedury rozwiązywania problemów z odinstalowywaniem produktów korzystających z Instalatora Windows.

2438651 Jak rozwiązywać problemy występujące w trakcie instalowania, odinstalowywania lub uaktualniania programu na komputerze z systemem Windows
Uwaga
Jeśli były kierowane do tego artykułu, aby rozwiązać problem za pomocą narzędzia Oczyszczanie Instalator Windows, skontaktuj się z producentem oprogramowania do obsługi instalacji w odniesieniu do produktu, lub zobacz następujący artykuł z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base kroki rozwiązywania problemów dezinstalacji z produktami, które używają Instalator Windows:

Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Podczas próby zainstalowania pakietu Microsoft Office lub programu pakietu Office może zostać wyświetlony następujący komunikat o błędzie:
Błąd 1500. Trwa inna instalacja. Musisz ukończyć instalację przed kontynuowaniem tej instalacji.
Po kliknięciu przycisku Ponów próbę, komunikat jest wyświetlany ponownie. Po kliknięciu przycisku Anuluj, instalacja zostaje zatrzymana.

Przyczyna

Dwa lub więcej wystąpień usługi Msiexec.exe nie można uruchomić w tym samym czasie dwa różne produkty. Jeden zainstalować lub naprawić proces musi zakończyć się przed można uruchomić innego procesu.

Rozwiązanie

Aby rozwiązać ten problem, uruchom ponownie komputer.
Aby uzyskać więcej informacji na temat podobne wiadomości, kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
822454Komunikat o błędzie podczas uruchamiania Instalatora, aby zainstalować programy pakietu Office z "error_install_already_running"

Właściwości

Numer ID artykułu: 236456 - Ostatnia weryfikacja: 22 czerwca 2011 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Office Professional Edition 2003
 • Microsoft Office Basic Edition 2003
 • Microsoft Office Small Business Edition 2003
 • Microsoft Office XP Developer Edition
 • Microsoft Office XP Professional Edition
 • Microsoft Office XP Small Business Edition
 • Microsoft Office XP Standard Edition
 • Microsoft Office 2000 Developer Edition
 • Microsoft Office 2000 Premium Edition
 • Microsoft Office 2000 Professional Edition
 • Microsoft Office 2000 Small Business Edition
 • Microsoft Office 2000 Standard Edition
Słowa kluczowe: 
kbmsicuu2 kbsetup kbtshoot kbbug kbnofix kbmt KB236456 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:236456

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com