"Dur 0x0000000A" Windows NT 4.0 SP5'de kapsayan

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 236981
ÖNEMLİ: Bu makale, kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl anladığınızdan emin emin olun. Yedekleme, geri yükleme ve kayıt defterini düzenleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986 Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

IBM ServerRaid SCSI Bağdaştırıcı ile bir bilgisayarda Windows NT 4.0 Service Pack 5 (SP5) uyguladıktan sonra bir "Dur 0x0000000A" hata iletisi karşılaşabilirsiniz. SCSI Bağdaştırıcı ile ilişkili NumberOfRequests kayıt defteri değeri veri değerine bağlı olarak, bu sorun oluşabilir.

SCSI bağdaştırıcılar diğer bilgisayarlarla da benzer belirtilerle karşılaşabilirsiniz.

Neden

Bir değişiklik, aşağıdaki kayıt defteri anahtarında depolanan NumberOfRequests değerinin veri değerini doğrulama algoritması SP5 Düzeltmesi yapılmıştır:
HKEY_LOCAL_MACHINE \SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SürücüAdı\Parameters\Devicen
SP5'te Düzeltme algoritması flawed ve doğru sonuçlar için herhangi bir değer 255'ten döndürmez. Özellikle, 256 veya 512 parametresi ayarlarsanız, hata iletisi sonuçları listelenen.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için Windows NT 4.0 veya bireysel yazılım güncelleştirmesi için en son hizmet paketi edinin. En son hizmet paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için lütfen gidin:
  • 152734 en son windows nt 4.0 hizmet paketi nasıl elde edilir
Bağımsız yazılım güncelleştirmesini edinme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri telefon numaralarının ve destek ücretleri hakkında bilgi tam listesi için World Wide Web üzerinde Lütfen aşağıdaki adrese gidin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS

Pratik Çözüm

UYARI: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, kayıt düzenleyicisinin hatalı kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti etmez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak ve bu düzeltmeyi uygulamadan beklenen sonuçları elde etmek için NumberOfRequests değerinin veri değerini 16-255 aralığında kısıtlayın.

Durum

Microsoft Windows NT 4.0 ve Windows NT Server 4.0, Terminal Server Edition için bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows NT Server sürüm 4.0, Terminal Server Edition Service Pack 6 giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

SP5 öncesinde bu parametre doğrulama algoritmasını da kusurlu, ancak böyle bir "Dur" hata iletisine neden olan bir yol. Özellikle, 256 ve 512 arasındaki değerleri 16-255 aralığında indirilir.

Özellikler

Makale numarası: 236981 - Last Review: 31 Mayıs 2012 Perşembe - Gözden geçirme: 1.0
Anahtar Kelimeler: 
kbhotfixserver kbqfe kbbug kbenv kberrmsg kbfix kbmt KB236981 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 236981

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com