Varsayılan NTFS izinleri, dönüştürülen önyükleme bölümü için uygulanmıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 237399 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bir NTFS dosya sistemi bölümünde Windows 2000'i yüklediğinizde, Kurulum işleminin sistem dosyaları ve klasörleri önyükleme bölümünde yer alan için varsayılan güvenlik ayarlarını uygulamak için parçasıdır.

Başlangıçta bir FAT veya FAT32 bölümü Windows 2000'in yüklü ve daha sonra sonra Convert.exe yardımcı programını bölümü NTFS'YE dönüştürmek için kullanılan, varsayılan güvenlik ayarları uygulanır. Varsayılan güvenlik ayarları, kullanabileceğiniz bir dönüştürme sonra uygulamak için "security.inf sisteme Kur" uygulamak için gerekli adımları aşağıda. Ancak, Windows 2000 Microsoft bir convert FAT(32)'den sonra NTFS güvenliği eşleştirmek için önceden yüklenmiş dosyaları ayarı güvenlik desteklemiyor. Bir NTFS yükleme güvenlik ayarları ile eşleşen bir dosya izni almak için <a0></a0>, sistem biçimlendirilmelidir ve NTFS, dosya sistemi sırasında Windows 2000 <a1>metin</a1> bölümünde yüklemek gibi seçerek yeniden yüklenmelidir. Bir temiz yükleme, dosya sistemi NTFS'YE dönüştürüldükten sonra sistemin bir yerinde yükseltme gerçekleştirebilirsiniz mümkün değildir. Yükseltme (başka bir değer özel güvenlik olan herhangi bir program doğru izinlere sahip ancak) dosya izni tüm işletim sistemi bileşenlerinin adres ayarlayın. Isterseniz, ek dosyalar ve klasörler için özel güvenlik ayarları içeren bir kullanıcı tanımlı bir .inf dosyası oluşturmak ve bunları aynı biçimde uygulayabilirsiniz.

Ayrıca, işletim sisteminin düzgün çalışması için olmalıdır dosya sistemi bölümlerine erişim yanlışlıkla kaldırdıysanız, sistem önyükleme bölümüne varsayılan NTFS izinlerini yeniden uygulamak isteyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Bir NTFS bölümünde Kurulum sırasında önceden tanımlanmış bir varsayılan güvenlik şablonları'nı kullanarak dosya sistemi Erişim Denetim Listesi'ni (ACL) oluşturulur. Ayrıca, Kur API kullanan bileşenler [.security] bölümü, yükleme (.inf) dosyaları kendi dosya güvenliği belirtmek için de kullanılabilir. Varsayılan güvenlik şablonlarını izinlerinden hem .inf dosyaları tarafından belirlenen izinler, "Kur security.inf" şablonuna yakalanır.

Bir FAT bölümü üzerine Kurulum sırasında aynı şablonu "security.inf Kur" oluşturulur. Bu "Kur security.inf" şablonu FAT bölümünü NTFS'YE dönüştürmek için Convert.exe yardımcı programını kullandıktan sonra varsayılan izinleri ayarlamak için kullanılır.

Aşağıdaki yordam yalnızca varsayılan NTFS güvenlik ayarlarını % Windir % ve "Program Files" klasörlerini ve isteğe bağlı bileşenler OCM yüklü, güvenlik, ınf dosyalarında belirtir ve güvenlik "Documents and Settings" klasörü için geçerli değildir uygulanır. Uygulama "Kur security.inf" neden olacak varsayılan NTFS izni uygulanır, ancak temiz bir NTFS eşleşen güvenlik ayarlarını yükleyin, eksik güvenlik ayarları içerir:
 • Yüklü ve kendi özel güvenlik programsal olarak ayarlanmış tüm isteğe bağlı bileşenler tarafından ayarlanmış tüm güvenlik.
 • Dosyalar/klasörler Güvenlik herhangi bir sistem bileşenleri, birlikte sahip oldukları: "Profiller", "Görevler", "Installer", "appmgmt" ve "GroupPolicy".
 • Tüm programları özel güvenlik.

Windows 2000 NTFS önyükleme bölümü için varsayılan NTFS güvenliği uygulamak için

UYARı: Bu yordamı denemeden önce tam yedekleme önyükleme bölümü olmalıdır.
 1. Iş istasyonunda veya sunucuda yönetici haklarıyla oturum açın.
 2. Bir komut isteminde aşağıdaki komutu yazın:
  • Secedit / /db %SYSTEMROOT%\security\database\cvtfs.sdb /Cfg "%SYSTEMROOT%\security\templates\setup security.inf" / areas filestore configure
   Not: güvenlik izinlerinin uygulanan sonra yoksayılabilir aşağıdaki iletiyi alabilirsiniz:

   Görev tamamlandı. Yapılandırma içindeki dosyaların bazıları bu sistemde bulunmayan, nedenle güvenlik ayarlanamıyor/sorgulanamıyor.

   Ayrıntılı bilgi için %windir%\security\logs\scesrv.log dosyasına bakın.

 3. Windows 2000 sistem dosyalarını ve klasörleri NTFS güvenlik ayarlarını görüntülemek ve ek güvenlik uygulandığını unutmayın.

  Not:, aynı zamanda varsayılan NTFS izinleri, ancak bilgisayar hala gerekir, işletim sisteminin düzgün çalışması için olmalıdır dosya sistemi bölümlerine erişim yanlışlıkla kaldırdıysanız sistem önyükleme bölümüne, bu yordamın çalışması için başlatılabilir olması yeniden uygulamak isteyebilirsiniz.

Bilgisayar başlamıyor ve DUR 0xC000021A oluşturur, bir mavi ekran hata iletisi

Yönetici değiştirdi izinler, bilgisayar yeniden ve şimdi mavi ekranda bir hata iletisi alır, en olası nedeni, SISTEM hesabının sistem dosyaları ve klasörleri erişim sağlamak için gerekli izinlere sahip olur.

Erişim için önyükleme bölümünü geri yüklemek için <a0></a0>:
 1. Yeni bir Windows 2000 yüklemesini ayrı bir bölüm veya sürücü üzerine yükleyin.

  UYARı: Varolan bir yükleme ile aynı klasörde yeni bir Windows 2000 yüklemesini yüklerseniz, tüm varolan hesapları da dahil olmak üzere varolan yüklemeyi silecektir.
 2. Windows 2000'in yeni yükleme için önyükleme.
 3. "Sistem" hesabının tam denetimi özgün birimlerin kök klasörü ve tüm sistem dosyalarını ve klasörleri vermek için Windows Gezgini'ni kullanın. Özgün Windows 2000 yüklemesi için şimdi yeniden başlatılabilir.
 4. Varsayılan sistem önyükleme bölümünüz NTFS güvenlik izinlerini geri yüklemek için bu listedeki ilk iki yönergeleri izleyin.

  Not: Microsoft Windows NT sürüm 3.5, 3.51 ve 4.0 çalıştıran bilgisayarlar için aşağıdaki Microsoft Knowledge Base makalesine bakın:

  153094Varsayılan izinler, Windows NT sistem dosyalarını geri yükleniyor

Özellikler

Makale numarası: 237399 - Last Review: 27 Şubat 2007 Salı - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbprb kbui KB237399 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:237399

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com