PRB: SQL Server Agent sa nespustí a zobrazí chyba 18456

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 237604 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PRIZNAKY

Služba SQL Server Agent sa nespustí a môže sa zobraziť nasledujúce chybové hlásenie v programe Zobrazovač udalostí systému Windows:
Nie je možné spustiť SQLServerAgent (dôvod: Nepodarilo sa pripojiť na server; SQLServerAgent nemôže spustiť).
Okrem toho, ak sa pokúsite spustiť Agent služby SQL Server z príkazového riadku (napríklad C:\MSSQL7\BINN\>sqlagent - c - v) môžu zobraziť nasledujúce chybové hlásenia v C:\MSSQL7\LOG\SQLAGENT.ZO súboru:
7, 13 A 99 2: 07: 43 PM-? [129] SQLServerAgent spustenie pod Windows NT ovládanie služby
7, 13 A 99 2: 07: 43 PM-! [298] SQLServer chyba: Zlyhalo prihlásenie na 18456, pre používateľa "DomainName\UserName". [SQLSTATE 28000]
7, 13 A 99 2: 07: 43 PM-! [000] Sa nepodarilo pripojiť na server; SQLServerAgent nemôže spustiť
7, 13 A 99 2: 07: 44 PM-? [098] SQLServerAgent ukončiť (normálne)

PRICINA

Prihlásenie BUILTIN\Administrators nemá prístup na server SQL Server alebo BUILTIN\Administrators prihlásenie bola odstránená zo servera SQL Server a SQLAgent služba sa spúšťa pod kontom LocalSystem.

Problém sa nevyskytne, ak SQLAgent služba sa spúšťa pod kontom domény alebo počítača, je uvedené samostatne v SQL Server Enterprise Manager a že má správcovia systému (sysadmin) výsady.

RIEŠENIE

Dať konto BUILTIN\Administrators späť do aplikácie SQL Server, spustite SQL Enterprise Manager. Prejsť na \Servername\Security\Logins a udeliť prístup k BUILTIN\Administrators používateľa.

Ak naozaj chcete odoprieť prístup na server SQL Server správcami systému Windows NT, môžete odstrániť konto BUILTIN\Administrators. Najprv pridať prihlasovacie konto používate SQL Agent služby ako SQL Server login a priradiť úlohu správcu systému (sa) na tento účet. Potom buď zrušiť povolenia úlohu správcovia systému (sysadmin) z konto BUILTIN\Administrators alebo odstrániť konto BUILTIN\Administrators úplne z prihlásenia v SQL Server Enterprise Manager.

Ďalšie informácie nájdete v téme SQL Server Books Online "Zobrazenie a úprava úlohu členstvo," ktorá je k dispozícii na nasledovnej webovej lokalite MSDN:
http://msdn.Microsoft.com/en-us/library/aa905209.aspx

DALSIE INFORMACIE

Všimnite si, že pri spustení služby na položku Ovládací Panel a potom výberom položky Služby že tam nie sú užitočné chybové hlásenia. Budete musieť skontrolovať Zobrazovač udalostí systému Windows alebo spustiť službu z príkazového riadka vidieť.

Vlastnosti

ID článku: 237604 - Posledná kontrola: 23. októbra 2011 - Revízia: 3.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
  • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbsqlsetup kbprb kbmt KB237604 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:237604

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com