SORUN: SQL Server Agent başlatılmaz ve <a1>hata</a1> 18456 görüntüler.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 237604 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

SQL Server Agent hizmeti başlatılmaz ve Windows Olay Görüntüleyicisi'nde aşağıdaki hata iletisini görebilirsiniz:
SQLServerAgent başlatılamadı (nedeni: bağlanmak için sunucuya; SQLServerAgent başlatılamıyor).
Ayrıca, komut satırından (örneğin, C:\MSSQL7\BINN\>sqlagent - c - v) SQL Server Agent hizmetlerini başlatmaya çalışırsanız aşağıdaki hata iletilerinden C:\MSSQL7\LOG\SQLAGENT.OUT dosyasındaki görebilirsiniz:
13/7/99 2: 07: 43 pm-? Windows NT hizmeti denetim altında başlatma [129] SQLServerAgent
13/7/99 2: 07: 43 pm-! [298] SQLServer hatası: 18456, 'Etkialanıadı\kullanıcıadı' kullanıcısı için oturum açma başarısız oldu. [sqlstate 28000]
13/7/99 2: 07: 43 pm-! Sunucuya [000] bağlanılamadı; SQLServerAgent başlatılamıyor
13/7/99 2: 07: 44 pm-? [098] SQLServerAgent (Normal) sonlandırıldı

Neden

Buıltın\administrators oturum açma erişimi SQL Server yok veya buıltın\administrators oturum açma, SQL Server'dan kaldırılmıştır ve SQLAgent hizmet LocalSystem hesabı altında başlatılıyor.

SQLAgent hizmet, SQL Server Enterprise Manager'da ayrı olarak listelenir ve System Administrators (sysadmin) ayrıcalığı olan bir etki alanı veya bilgisayar hesabıyla başlatılıyor, bu sorun oluşmaz.

Pratik Çözüm

Buıltın\administrators hesap, SQL Server'a geri getirmek için SQL Enterprise Manager'ı başlatın. Için \Servername\Security\Logins gidin ve buıltın\administrators kullanıcıya göre erişim.

SQL Server'a Windows NT yöneticileri tarafından erişimi reddetmek istediğinizden emin misiniz buıltın\administrators hesap kaldırabilirsiniz. Ilk bir SQL Server oturumu için SQL Aracı hizmeti kullanan ve bu hesap için Sistem Yöneticisi (sa) rolünü atamak oturum açma hesabı ekleyin. Sonra buıltın\administrators hesaptan System Administrators (sysadmin) rolünü izinleri iptal veya buıltın\administrators hesabın SQL Server Enterprise Manager'da oturumların tamamen silin.

Ek bilgi için SQL Server Books Online'da "Görüntüleme ve değiştirme rolü, aşağıdaki MSDN Web sitesinde kullanılabilen üyeliklerini," konusuna bakın:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa905209.aspx

Daha fazla bilgi

Denetim Masası Ek Yardım düğmesini tıklatıp sonra da Services yararlı hata iletilerini yok seçerek hizmeti çalıştırdığınızda dikkat edin. Windows Olay Görüntüleyicisi'ni denetleyin veya hizmeti, bunları görmek için komut isteminden başlatmak vardır.

Özellikler

Makale numarası: 237604 - Last Review: 23 Temmuz 2004 Cuma - Gözden geçirme: 2.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
  • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB237604 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:237604

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com