Cacls.exe'yi kökü için bir birim bağlama noktası güvenlik Uygula (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı ingilizce olan içeriğe işaret edebilir.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 237701 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir NTFS birimi üzerinde kök izinlerini ayarlamak için Windows 2000 cacls.exe'yi Aracı'nı kullanmaya çalıştığınızda, bunu bağlanamayabilirsiniz ve bir hata iletisi alabilirsiniz. Bunun yerine, izinler, klasörün kendisini ve değil temel takılı birimin kök uygulanabilir. Bu sorun görüntülemek için <a0></a0>:
 1. Bir birim takma izinlerinizi görmek için kullanım cacls.exe'yi</a1> üzerine gelin. Bu örnek:

  C: NTFS birimi ana yoludur.
  Başka bir NTFS birimindeki bağlar birim bağlama noktası C:\host var.

  cacls.exe c:\host  (shows applied permissions)
  everyone: (OI)(CI)F
  						
 2. Ek izinleri, birime uygulanır ve sonra görüntülemek için kullanım cacls.exe'yi izinler uygulanır. Aşağıdaki örnekte gösterildiği şekilde izinler doğru şekilde uygulanan görüntülenen Not:
  cacls c:\host\. /E /G user1:F
  processed dir: c:\host
  cacls c:\host  [or cacls c:\host\.] (shows applied permissions 
  as expected)
  everyone: (OI)(CI)F
  user1:(OI)(CI)F
  						
 3. (D sürücüsü) bağlı birime sürücü harfi atamak ve D sürücü cacls.exe'yi çalıştırın veya Disk Yönetimi'nde birimin özelliklerini görüntüleme:
  cacls D:
  everyone: (OI)(CI)F
  						
 4. Bunun yerine, yalnızca "C:\host." adlı klasöre uygulanan izinleri ancak beklendiği gibi D olan bir sürücünün kök dizinine uygulanan unutmayın

Neden

Takılı bir birim bağlama noktası'nı kullanarak bir NTFS birimi üzerinde kök izinlerini ayarlamak için cacls.exe'yi Aracı'nı kullanmayı denerseniz, bu sorun oluşabilir. Aracı cacls.exe'yi, birim bağlama noktaları doğru şekilde yorumlayamaz.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, geçici olarak da takılı bir birime bir sürücü harfi atayın ve sonra izinleri atanmış sürücü harfi karşı cacls.exe'yi kullanarak birimin kök uygulamak için Disk Yönetimi'ni kullanın veya Windows Gezgini'nde birimin özelliklerini görüntülerken, güvenlik sekmesini kullanarak izinleri uygulanır.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 237701 - Last Review: 27 Şubat 2007 Salı - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbprb kbui KB237701 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:237701

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com