OL2000: (CW) nasıl yapılır: belirli bir adres defteri belirtin.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 237945 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Not: Bu makaledeki yordamlar yalnızca Outlook'u Corporate veya Workgroup seçeneğiyle yüklediyseniz geçerlidir. Bu seçenekle, İleti Uygulama Programı Arabirimi (MAPI) hizmetlerini kullanabilirsiniz. Yükleme türünüzü belirlemek için <a0></a0>, Yardım menüsünde Microsoft Outlook hakkında'yı tıklatın. Corporate veya Workgroup yüklemesi kullanıyorsanız, "Şirket veya Çalışma Grubu" görünür.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, bir e-posta adresini çözümlemek için bir adres defterinden belirtme.

Daha fazla bilgi

Bir e-posta adresi girdisi birisi için genel adres listesi (GAL) ve (bir giriş e-posta adresi gibi) bir başka bir e-posta adresini ilgili kişi listenizde olduğu durumlar vardır. Adres çözümlemesi önceliği, Microsoft Exchange Server hizmeti ayarları tarafından belirlenir.

Adres Provider önceliğini değiştirmek için

Adres çözümlemesi önceliğini değiştirmek ve görüntülemek için aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Araçlar menüsünden Hizmetler ' i tıklatın.
  2. Hizmetleri, adresleme sekmesini tıklatın. Adres listesi öncelik posta gönderirken, adları, aşağıdaki sırada bu adres listelerini kullanarak denetle listesinde görüntülenir.
  3. Kalıcı olarak adres listesi önceliğini değiştirmek için <a0></a0>, bir adres sağlayıcıyı tıklatın ve adres sağlayıcısı çözümlenen adresi olmasını istediğiniz sırayla yerleştirmek için okları tıklatın.
Outlook, adı adres siparişi alarak, eşleşen ilk adresine çözer.

Iletiye adres sağlayıcı belirtmek için

Sipariş değiştirmeden, iletiye adres sağlayıcısı belirtmek için aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Dosya menüsünden Yeni ' yi tıklatın ve sonra Posta iletisi ' ni tıklatın. Kime, BILGI veya GIZLI alanı içinde imleci yerleştirmek için tıklatın ve bir e-posta adresini yazın.
  2. GAL çözümlenecek adresi zorlamak istiyorsanız, bir EKSI işareti (=) yazın veya adres, ilgili kişi çözümlenecek zorlamak istiyorsanız, bir EKSI IŞARETI (-) yazın.

    Not: Bu yöntemi kullandığınızda, EŞIT IŞARETI (=) veya EKSI IŞARETI (-) ve çözümlemek istediğiniz diğer adı arasında boşluk olmasına dikkat edin.
  3. Alıcı için adım 2'de seçilen karakterinin hemen sonra alıcı adı veya Microsoft Exchange Server diğer adı yazın.
  4. Diğer tüm alıcılar için işlemi yineleyin ve sonra iletiyi gönderin.
Şu anda gönderilen ileti için geçersiz adres sağlayıcısı sırası, ancak bu kalıcı bir değişiklik için "Adres Provider önceliğini değiştirmek için <a0></a0>" bölümündeki adımları kullanarak, belirtilen sırada yapmaz.

Özellikler

Makale numarası: 237945 - Last Review: 3 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Outlook 2000
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhowto kbinfo KB237945 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:237945

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com