XIMS: NNTP hizmeti, iki basamaklı yılları dönüştürür hatalı

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 238020 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Ağ Haber Aktarım iletişim kuralı (NNTP) hizmeti düzgün iki basamaklı yılları dört basamaklı dönüştürebilir değil. 2000 Yılı belirtin, örneğin, "00" kullanarak, hizmetin iki basamaklı yıl 1900 2000 yerine için dönüştürebilir.

Iki basamaklı yıl yanlış dönüştürülmüş bulgular, ileti bir istemci, iki basamaklı yıl kullanarak bir NNTP sunucusuna bir ileti postalamak denediğinde, görüntülenecek hata iletisi aşağıdakine benzer neden olabilir:
(647) 441 Makale reddedilmiş--The Date üstbilgisi çok eski olduğundan tarih.
Microsoft şu anda deftere nakletme işlemi iki basamaklı yılları kullanma, iletilerin tüm ileti istemcileri tarafından farkında değildir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, tek bir yazılım güncelleştirmesi ya da Windows NT 4.0 için en son hizmet paketini edinin. En son hizmet paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için lütfen gidin:
Tek bir yazılım güncelleştirmesi'ni edinme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının ve destek ücretleriyle ilgili bilgi tam listesi için lütfen, World Wide Web'de aşağıdaki adrese gidin:
http://support.microsoft.com/ph/1139

Windows NT 4.0 Service Pack 5 veya Service Pack 4 çalıştırıp çalıştırmadığınızı:

Bu yazılım güncelleştirmesinin yerelleştirilmiş bir sürümün kullanılabilir olup olmadığını belirlemek için <a0></a0>, "" TR"" URL'deki yukarıda için uygun olarak yerelleştirilmiş kısaltma olarak değiştirin. Tıklatın here bu kısaltmaları listesi.

Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
152734En son Windows NT 4.0 hizmet paketi nasıl elde edilir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Durum

Microsoft Windows NT 4.0 ve Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition olan bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Bu sorun ilk olarak Windows NT Server 4.0 Service Pack 6 ve Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition Service Pack 6'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Yazılım güncelleştirmesini uyguladıktan sonra iki basamaklı yılları dört basamaklı aşağıdaki tabloda göre dönüştürülür:

Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Iki basamaklı yılDört basamaklı yıl
00 492000 2049
50-991950-1999

Özellikler

Makale numarası: 238020 - Last Review: 10 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Terminal Server
  • Microsoft Commercial Internet System 2.0
  • Microsoft Internet Information Server 4.0
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix KB238020 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:238020

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com