WD2000: Devam niteliğindeki bölüm sonunu ileri-sayfa sonunu, yatay olur.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 238124 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Sürekli bölüm sonu, bölümlerden belgenin kağıt boyutunu ve sayfa yönünü değiştirdiğinizde, bir sonraki sayfa bölüm sonu olur. Sayfa yönlendirmesini değiştirme tersine, bu değişiklik tersine değil.

Neden

Bu davranış tasarım yüzündendir. Microsoft Word'de, bir veya birkaç bölümü aynı belge içinde sayfa yönlendirmesini değiştirebilirsiniz.

Sürekli bölüm sonu, daha sonra farklı bir sayfa yönleri veya kağıt boyutları (örneğin, yatay ve dikey) biçimlenmiş bölümler arasında sürekli bölüm sonu eklerseniz, bir sonraki sayfa bölüm sonu olur. Bu, tek bir sayfayı hem de dikey ve yatay yönlendirme içeremez nedeniyle oluşur. Her sayfa, yalnızca bir yön içerebilir.

Sürekli bölüm sonunu daha sonra belgenin bölümlerine tekrar özgün yönlendirmesini veya kağıt boyutu değiştirirseniz, geri yüklenmiyor. Sonraki Sayfa bölüm sonu, el ile bir sürekli bölüm sonu değiştirilinceye kadar kalır.

Pratik Çözüm

Bölüm sonunu geri yüklemek için <a0></a0>, sayfa yönünü de aynı, dikey veya yatay olarak bitişik sayfalar için ayarlamanız gerekir. Daha sonra bölüm sonunu bir sürekli bölüm sonu değiştirebilirsiniz:

  1. Ekleme noktasını Dosya menüsünde ikinci bölümünde konumlandırılmış olan Sayfa Yapısı ' nı tıklatın. Kağıt boyutu</a0> sekmesinde, önceki bölüme yönünü eşleşecek şekilde yönlendirmesini değiştirin. Örneğin, Dikey veya Yatay.
  2. Tamam ' ı tıklatın.
  3. Ekleme noktasını Dosya menüsünde ikinci bölümünde konumlandırılmış olan Sayfa Yapısı ' nı tıklatın. Yerleşim sekmesinde, sürekli iletişim kutusunda Bölüm başlangıcı bölümü seçmek için tıklatın.
  4. Tamam ' ı tıklatın.

Daha fazla bilgi

Bölüm sonları hakkında daha fazla bilgi için Yardım menüsünde Microsoft Word Yardımı ' nı tıklatın, Office Yardımcısı'na veya Yanıt Sihirbazı ' bölüm sonunu yazın ve sonra döndürülen konuları görüntülemek için Ara ' yı tıklatın.

Özellikler

Makale numarası: 238124 - Last Review: 20 Nisan 2005 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Word 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbnofix kbprb KB238124 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:238124

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com