Kapatma sırasında çekirdek denetim noktası dosyası bozuk bağlantı, bir kısmı veya tamamı ingilizce olan içeriğe işaret edebilir.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 238173 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Küme sunucusu (MSCS) kullandığınızda, Küme Sunucusu hizmeti bir kapatmadan sonra yeniden başlatılması değil. Aşağıdaki belirtilerden biri oluşabilir:
  • Küme veritabanı dosyasını (%SystemRoot%\Cluster klasöründe bulunur), her iki düğümde de bozulabiliyor (örneğin, her iki düğüme sıfır bayt Clusdb dosya içerir).
  • quorum_device: \Mscs\Chk sequential_number .tmp dosyası tutarsız olabilir. MSCS tarafından kullanılıyorsa, bu Clusdb bozulmasına neden olabilir.
  • quorum_device: \Mscs\Chk sequential_number .tmp dosyası eski olabilir ve iki düğüm yukarı olduğunda bir denetim noktası dosyası aralığı boyunca yazılabilir değil. Bilgisayarın yapılandırma değişti ve bu değişiklik yansıtılırken bir son denetim noktası dosyası yok, günlük dosyaları (quorum_device: \Mscs\quolog.log ve quorum_device: \Mscs\Chk sequential_number .tmp) tutarsız çekirdek kaynak bilgilerini içerebilir.

Neden

Küme sunucusu kapatılıyor, Küme Sunucusu hizmeti bir quorum_device oluşturmaya çalışır: çekirdek diskindeki \Mscs\Chk sequential_number .tmp dosyası. Ancak, herhangi bir hata durumu için kayıt defteri erişim işlevlerini denetlemez. Bu kayıt defteri erişim sağlayamaz, Küme Sunucusu hizmeti bozuk bir dosya oluşturur.

Çözüm

Windows NT Server'ı veya Workstation 4.0

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, tek bir yazılım güncelleştirmesi ya da Windows NT 4.0 için en son hizmet paketini edinin. En son hizmet paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için lütfen gidin:
Tek bir yazılım güncelleştirmesi'ni edinme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının ve destek ücretleriyle ilgili bilgi tam listesi için lütfen, World Wide Web'de aşağıdaki adrese gidin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS

Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
152734En son Windows NT 4.0 hizmet paketi nasıl elde edilir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Durum

Microsoft Windows NT 4.0 ve Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition olan bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Bu sorun ilk olarak Windows NT Server 4.0 Service Pack 6 ve Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition Service Pack 6'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 238173 - Last Review: 11 Şubat 2014 Salı - Gözden geçirme: 1.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Terminal Server
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition, Ne zaman ne ile kullanilir:
    • Microsoft Cluster Server 1.1
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbqfe KB238173 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:238173

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com