Kur sırasında OFF2000: Office duruyor: Windows 95'te adımlar sorun giderme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 238259 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, sorun giderme adımları, yüklediğiniz Microsoft Office programları Microsoft Windows 95 altında ve Kur) görünen hatasız yanıt vermiyor (askıda görünüyor kullanılacak hakkında bilgi içerir.

Daha fazla bilgi

ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması


Kur'un durdurma sorunu gidermek için <a0></a0>, aşağıdaki görevleri gerçekleştirin. Bazı öğeler, zaman ve çaba kaydetmek için birleştirilebilir. Office Kur'u sonra yeniden deneyin.

Kur'un yanıt gerçekte durduruldu emin olun.

Kur programı askıda görünebilir, ancak gerçekte yavaş devam ediyor. (Kur sonlandırmadan önce uzun yaklaşık 20 dakika) bekleyin. Kur durdurulduğunu concluding önce sabit disk etkinliği için açık ve CD-ROM sürücüsünün ışığı denetleyin. Ayrıca, CTRL + ALT + DEL tuşlarına basın ve Office Kur'u görev olarak "Vermiyor" Kapat programlar</a0> iletişim kutusunda görünüp görünmediğini denetleyin.

Ayrıntılı günlüğü dosya oluşturma

Kur durur ve herhangi bir hata iletisi almazsınız, Kur, durduruldu, işlemi eylemi belirlemek için kapsamlı bir günlük dosyası'nı kullanabilirsiniz. Kapsamlı günlük dosyası, aşağıdaki adımları kullanarak oluşturun:
 1. Office 2000 CD-ROM'unu CD-ROM veya DVD-ROM sürücüsü içinde Başlat düğmesini ve ardından Çalıştır ' ı tıklatın.
 2. Açık düzenleme kutusuna yazın.
  CD-ROM drive letter: \setup.exe/L * v! c:\verbose.log
  Bu, C sürücüsünün kökünde Verbose.log adlı bir çok ayrıntılı günlük dosyası oluşturur. Daha fazla yardım sorun gidermek için Microsoft Teknik Destek'e başvurun, bu dosyayı istenebilir.
Oluşturma ve Office Kur günlükleri okuma hakkında ek bilgi için lütfen Microsoft Bilgi Bankası'ndaki article(s) görüntülemek için makale numaraları aşağıdaki tıklatın:
237957OFF2000: nasıl kurulum sorunlarını gidermek için bir günlük dosyası kullan
230861OFF2000: Nasıl Office Kurulum günlüğü seçenekleri Özelleştir

Tüm gereksiz programları kapatın.

Office 2000 Kur'u başlatmadan önce çalışmakta olan tüm gereksiz programları kapatın. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları kullanın:
 1. Bilgisayarınızı yeniden başlatın. "Windows 95 Başlatılıyor" iletisini gördüğünüzde, F8 tuşuna basın ve Başlangıç menüsünden Yalnızca komut istemi'ni tıklatın.
 2. Kazanma yazıp Windows başlatma süresi için üst karakter tuşunu basılı tutarak Windows 95'i başlatın. Bu programlar başlangıçta otomatik olarak yüklenmesini engeller.
 3. <a0>Programı kapat</a0> iletişim kutusunu açmak için CTRL + ALT + DELETE tuşlarına basın.
 4. Explorer ve Systray dışında (Windows'un parçaları olan), tüm programlardan çıkın. Bir programdan çıkmak için <a0></a0>, programı tıklatın ve sonra Görevi Sonlandır'ı tıklatın.
 5. Explorer ve Systray dışındaki tüm programlardan çıkın kadar 3-4 arasındaki adımları yineleyin.
 6. Herhangi bir virüse karşıyı devre dışı bırakmak veya aracı programları yüklü disk. Bu programları etkinleştirme hakkında daha fazla bilgi için çevrimiçi veya yazılı program belgelerine bakın.
Not: Windows yeniden başlatıldıktan sonra Kur askıda kalıyor, programları kapatmak için bu adımları yeniden başlatmada kalıcı dikkat edin. Yukarıda listelenen adımları, güvenmek yerine bir sonraki bölüm olan "Temiz Başlat Windows 95" konusuna bakın.

Not: bir beta sürümünü, Office 2000'in yüklü değilse, bu son sürümünü yüklemeden önce kaldırmalısınız. Kur, böyle bir yayın öncesi sürümünü kaldırmak için istemleri olsa da, uyarının görünmüyor olabilir.

Bu sorun ve yüklü bir beta sürümünü kaldırma hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
224434OFF2000: Beta 2 Kur'da algılandı.

Windows 95 başlangıç Temizle

Sorun oluşmaya devam ederse, Windows 95, TSR (sonlandır-ve-bellekte kal) program veya aygıt sürücüleri (Bu bir temiz önyükleme ya da temiz başlatma denir) yüklemeden başlatın.

Düz bir dosyadan Kur

Office 2000 CD-ROM'unu SÜRÜCÜYE disket 1 içeriğinin düz bir dosya varsa yeterli kullanılabilir sabit disk üzerinde aşağıdaki adımları izleyerek olun:
 1. Bir sabit disk birimine kökündeki yeni bir klasör oluşturun ve "Flatfile" olarak adlandırın.
 2. 1 Ile tüm içeriğini CD-ROM disk kopyalama "Flatfile" klasörü. Windows Gezgini'nde, CD-ROM simgesini ve sonra Düzen menüsünden Tümünü Seç'i tıklatın. Bu nedenle Flatfile klasörüne sol tarafındaki <a1>Explorer</a1> penceresinin sağ tarafındaki seçili öğeleri sürükleyin.

  Kopyalama sırasında hatalar varsa, CD-ROM disk, Mercek veya sürücü sorunları olduğunu gösterebilir.
Düz bu dosya, bir temiz başlatma veya Güvenli Mod'da Windows yüklemek için kullanabilirsiniz (sonraki bölüme bakın). Düz bir dosya olan gerçek mod CD-ROM sürücüleri güvenli modda etkinleştirmek gereksiz kolaylaştırır. Güvenli Mod'da veya temiz bir başlangıç düz bir dosyadan Kur başarısız olursa, düz dosya zarar görmüş bir hata iletisi oluşturmadan oluşturulabilir, çünkü, CD-ROM ile ilgili bir sorun olabilir.

Windows'u güvenli modda başlatın

Windows güvenli mod olarak adlandırılan yerleşik bir sorun giderme modu vardır. Bu başlangıç dosyaları atlar ve temel ağ bağlantısı da dahil olmak üzere, yalnızca temel sistem sürücüleri kullanır. Windows, Windows'u güvenli modda başlattığınızda, yalnızca fare, klavye ve standart bir video grafik bağdaştırıcıyı (VGA) aygıt sürücüleri kullanır. Bu Güvenli Mod'da yalıtma ve gerçek mod ve Windows tabanlı sürücüler nedeniyle oluşan hata durumlarını çözmek için yararlı olur. Windows, sorunu belirlemenize yardımcı olabilecek özellikler sorun giderme de vardır. Windows'u Güvenli Mod'da başlatmak ve ek sorun giderme özellikleri kullanabilmek için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Windows görev çubuğunda, Başlat ' ı tıklatın ve sonra Kapat ' ı tıklatın. Yeniden Başlat ' ı tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
 2. "Windows 95 Başlatılıyor" iletisini gördüğünüzde F8 tuşuna basın.
 3. Windows Başlangıç menüsünde, <a1>3</a1> (güvenli mod) seçeneğini belirleyin ve ENTER tuşuna basın.
Windows güvenli modda kullandığınızda veya 32 bit korumalı kip disk sürücülerini devre dışı bıraktığınızda, korunmuş kipte sürücüler, Autoexec.bat dosyası ve Config.sys dosyasını işlemez. Bu nedenle, CD-ROM sürücüsünün kullanılabilir değil. CD-ROM sürücü desteği ile güvenli modda kullanmak için Windows CD-ROM sürücüsü için korunmuş kipte sürücüler kullanıp kullanmayacağını belirler. Windows korumalı mod sürücüleri kullanıyorsanız, CD-ROM sürücüsü (MS-DOS) gerçek kipte sürücüleri bilgisayara yükleyin. Gerçek kipte sürücüler, genellikle, CD-ROM sürücüsü ya da bilgisayarla birlikte gelen diskte bulunur. Autoexec.bat ve Config.sys dosyaları, sürücüleri yüklenir.

Lütfen Windows korumalı mod sürücüleri kullanıp kullanmadığını belirleme hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
151634Windows 95'de korumalı mod CD-ROM sürücü desteği
Gerçek kipte sürücüler, CD-ROM sürücüsünün yüklenmesi hakkında daha fazla bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
167069Gerçek mod CD-ROM sürücüleri yükleme

Geçerli bir geçici klasör ve geçici dosyaları Sil'i denetleyin

En az 50 megabayt (MB) geçici klasörünü içeren sabit disk üzerindeki boş alan olmalıdır. Bir geçici klasör için denetleme ve bu klasörden fazla dosyaları silmek için şu adımları izleyin:
 1. Çalışan tüm programları kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın Başlat menüsünden Kapat ' ı tıklatarak ve Bilgisayarı yeniden başlat'ı tıklatarak. "Windows 95 Başlatılıyor" iletisini gördüğünüzde F8 tuşuna basın.
 2. Menüsünde, yalnızca güvenli mod komut istemi ' ni seçin ve ENTER tuşuna basın.
 3. MS-DOS komut isteminde, cd % temp % yazın ve ENTER tuşuna basın. Bir hata iletisi, 4. adıma geçin. Dizin yolu, yolun gösteren temp, son maddeyle değişirse, 6. adıma gidin.
 4. MS-DOS komut isteminde set yazın ve ENTER tuşuna basın. TEMP değişkeni konumunu not alın.
 5. Adım 4'te not ettiğiniz klasörü değiştirin. Örneğin, TEMP C:\windows\temp için ayarlı ise, aşağıdaki satırı yazın ve ENTER tuşuna basın:
  cd\windows\temp
  Adım 4'te not ettiğiniz klasörü yoksa, klasörü oluşturun. Bir geçici klasör oluşturmak için <a0></a0>, aşağıdaki komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:
  MD c:\win95tmp
 6. Bu klasörde geçici dosyaları silin. Geçici dosyalar .tmp dosya adı uzantısı vardır. Bu dosyaları silmek için <a0></a0>, aşağıdaki satırı yazın ve ENTER tuşuna basın:
  del *.tmp
  Not: Windows, çalıştırdığınız Windows veya bir Windows programı bu dosyalardan birini kullanıyor olabilir bu dosyaları silmeyin.

Sabit diski, disk hatalarını ve parçalanma denetleyin

ScanDisk programını, kayıp küme için sabit disk ve diğer dosya ayırma tablosu (FAT) hatalar denetleyin ve sabit disk bütünlüğünü sınamak için kullanın. Bu sorunlardan herhangi biri onarmak için ScanDisk programını da kullanabilirsiniz. ScanDisk'i çalıştırmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat menüsünden Programlar ' ın üzerine gelin.
 2. Donatılar ' ın üzerine gidin, Sistem Araçları ' nın üzerine gelin ve ScanDisk'in</a1>'ı tıklatın.
Çok parçalanmış olan sabit diskler, Microsoft Office programları ve diğer görevleri Windows Güvenilirlik ve performansını etkileyebilir. Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, sabit diski birleştirmek için Disk Birleştiricisi'ni çalıştırın. Disk Birleştiricisi'ni çalıştırmak için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Başlat menüsünden Programlar ' ın üzerine gelin.
 2. Donatılar ' ın üzerine gidin, Sistem Araçları ' nın üzerine gelin ve sonra Disk Birleştiricisi ' ni tıklatın.
 3. Listede hangi sürücü istiyorsunuz birleştirme birleştirmek istediğiniz sürücüyü tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.

DMA ve CD-ROM sürücü önbellek [NULL]'ı Kapat

Bir CD-ROM sürücüsünden okuma, ancak sorun devam ederse, CD-ROM sürücüsü önbelleği devre dışı deneyin. Bu sürücü, daha güvenilir yapmak ancak performans azaltmak. CD-ROM sürücüsü önbelleği devre dışı bırakmak için şu adımları izleyin:
 1. Denetim Masası ' nda Sistem simgesini çift tıklatın.
 2. Başarım sekmesini tıklatın ve Dosya sistemi ' ni tıklatın.
 3. CD-ROM'u sekmesini tıklatın. Iyileştir erişim desenini listesinde Hayır ileriye oku seçmek için tıklatın.
 4. Ek önbellek boyutu kaydırıcısını en sola konumu (ayarlama küçük) konumlanacağını doğrulayın ve Tamam ' ı tıklatın.
Gerçek mod CD-ROM sürücüleri kullanıyorsanız, sürücünün Smartdrv.exe programı tarafından önbelleğe alınmış. Bu durumda, the Autoexec.bat satırından satır başında REM yazarak remark.

Ayrıca, DMA veya doğrudan bellek erişimi ayrıntılı aşağıdaki Microsoft Knowledge Base makalesinin "Geçici çözüm" bölümünde kapatma:
190630OFF: Kernel32.dll ve diğer hataları etkin bir DMA ile Products yüklediğinizde

Compact diskin temiz ve Unscratched olduğunu doğrulayın.

Sorun oluşursa, bir CD-ROM'dan yüklediğiniz sırada ile yumuşak ve tüy bir bezle wiping tarafından CD'YI temiz olduğundan emin olun. Ayrıca CD'SINDE büyük yok bir çizik olduğundan emin olun. CD'NIN bozuk ve okunamıyor, hata iletileri yükleme sırasında görüntülenebilir.

Ek bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
174713CD Media gelen yükleme sorunlarını giderme

Bozuk bir Swap dosyasına bakın.

Kur sorunları, bilgisayarınızı <a0>Windows</a0> takas dosyası bozuksa da oluşabilir. Yeni takas dosyası oluşturmak için <a0></a0>, bilgisayarı MS-DOS modunda yeniden başlatın, sonra da <a0>Windows</a0> klasöründeki Win386.swp dosyasını silin ve sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Yeni bir takas dosyası oluşturmak için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Başlat menüsünden Kapat ' ı tıklatın.
 2. Windows'u Kapat iletişim kutusunda tıklatın Bilgisayarınızı?, Evet ' i tıklatın.
 3. "Windows 95 Başlatılıyor" iletisini gördüğünüzde F8 tuşuna basın.
 4. Windows Başlangıç menüsünde, <a1>seçenek</a1> 6 (yalnızca komut istemi) seçin.
 5. MS-DOS komut isteminde, aşağıdaki komutu yazarak, Windows klasörüne geçin:
  cd drive: \Windows
  drivedrive genellikle c sürücüsüdür.

  Not: Windows bilgisayarınızın sanal bellek ayarlarını yönetir, takas dosyası, Windows klasöründe bulunmaktadır. Takas dosyası, bilgisayarda sanal bellek ayarlarını yönetmek isterseniz, sabit diskin kök düzeyinde bulunmaktadır. Windows, sanal bellek ayarlarını yönetip yönetmediğini belirlemek için <a0></a0>, Bilgisayarım ' ı sağ tıklatın, sonra da Özellikler ' i tıklatın, Performans ' ı tıklatın ve sanal bellek</a1>'ı tıklatın.

 6. Takas dosyası silmek için aşağıdakini yazın:
  del Win386.swp
 7. Takas dosyası sildikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

Yazılım güncelleştirmelerini denetle.

Güncel olmayan ve uyumsuz yazılımlar da oluşan sorunlar neden olabilir. Çeşitli yazıcı sürücüleri ve BIOS güncelleştirmelerini OEM Windows güncelleştirmelerini ve donanım sürücü güncelleştirmelerini gibi CD-ROM ve DVD-ROM, video, yazılım güncelleştirmeleri için bilgisayarın üreticisine başvurun. Üçüncü taraf bölümlendirme yazılım--kullanıyorsanız, örneğin EZDrive ontrack Disk Yöneticisi--doğrulayın veya bu ürünlerin en son sürümü yüklü.

Bilgisayar virüsleri için Tara

Kur'u çalıştırdığınızda, bir virüs, bilgisayarınızda bulunduğundan ve bozuk bazı dosyaları, sorunları görünebilir. Sabit disk ve disketlere bir virüs algılayıcı ile tarayın. Virüs algılayıcı, bilgisayarınıza bir virüs bulursa, virüsü Office Kur'u yeniden çalıştırmadan önce kaldırın.

Not: Kur çalıştırırken virüs algılayıcı sonlandır-ve-bellekte kal (TSR) program çalıştırmayı. Kur'u çalıştırın ve sonra kapatmak için önce bir virüs algılayıcı çalıştırın.

Kayıt defteri bozulması denetle

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Windows'u güvenli modda başlattığınızda, Windows kayıt defterinin tamamını okumuyor. Windows bu modda çalıştırdığınızda bu nedenle, kayıt defterinin zarar açık olmayabilir. Varolan kayıt defteri (System.dat) bir yedekleme, sorun bozuk bir kayıt defteri tarafından neden olup olmadığını belirlemek için değiştirmek gerekebilir. Bozuk bir kayıt defteri ile ilgili sorunları giderme hakkında bilgi için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Bilgisayarı yeniden başlatın. "Windows 95 Başlatılıyor" iletisi görüntülendiğinde F8 tuşuna basın.
 2. Windows Başlangıç menüsünde, <a1>seçenek</a1> 6 (yalnızca komut istemi) seçin.
 3. Kayıt defterinin yedekten dosya özniteliklerini kaldırmak için <a0></a0>, aşağıdaki komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:
  -h-s-r c:\system.1st c:\windows\command\attrib
 4. Geçerli kayıt defterinden dosya özniteliklerini kaldırmak için <a0></a0>, aşağıdaki komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:
  -h-s-r c:\windows\system.dat c:\windows\command\attrib
 5. Kayıt defterini yeniden adlandırmak için aşağıdaki komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:
  Ren c:\windows\system.dat *.dax
 6. Geçerli kayıt için yedek dosya kopyalamak için aşağıdaki komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:
  kopya c:\system.1st c:\windows\system.dat
 7. Bilgisayarı yeniden başlatın. Windows başlatma menüsü görüntülenirse, Güvenli modda veya Ağ desteği ile güvenli mod, ağ bağlantısı gerekiyorsa seçin.
Not: bir Windows yüklemesinin son aşaması sırasında oluşturulan kayıt defterinin yedeğini System.1st'i dosyasıdır. Bu nedenle, ilk kez Running Windows 95 kapak sayfası görüntülenir ve bunu yeniden gibi Windows Ayarları finalizes..

System.dat dosya System.1st'i dosyayla değiştirilmesi sorunu giderirse, sorun için kayıt defteri zarar görmüş ilgili olabilir. Programları yeniden yüklemeniz gerekebilir ve bu yeni kayıt defteri güncelleştirilemiyor Windows sonra yüklü aygıt sürücülerinin yüklü olduğunu unutmayın.

Sorun giderilmemişse, özgün kayıt defterini geri yükleme. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Bilgisayarı yeniden başlatın. "Windows 95 Başlatılıyor" iletisi görüntülendiğinde F8 tuşuna basın.
 2. Windows Başlangıç menüsünde, <a1>seçenek</a1> 6 (yalnızca komut istemi) seçin.
 3. Aşağıdaki komutları yazın:
  c:\windows\command\attrib -s -h - r c:\windows\system.dat

  c:\Windows\System.dax c:\windows\system.dat kopyalama
 4. Bilgisayarı yeniden başlatın.
Kayıt defteri hataları giderme hakkında ek bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
131431Windows 95'te Kayıt Defteri Hatalarıyla İlgili Sorunlar Nasıl Giderilir

Donanımı denetleyin

Diğer sorun giderme adımları tüketebileceği ve yine hata iletileri alırsanız, bir veya daha çok parçadan oluşuyor donanımınızın Windows ile uyumlu değil veya bozuk olabilir. Bilgisayarınızın donanımında bir sorun belirlemek için bilgisayar satıcınıza başvurun.

Hatalı seated bellek ya da bozuk bellek Kernel32.dll hata iletilerinin neden bildirilmiştir. Ana kartın bellek bankalar geçici bellek geçiş bu sorunlardan bazılarının düzeltmeniz olduğu bilinmektedir.

Bu da yönetim Atron 380 Bus Ethernet Kartı'nı çalıştıran Kernel32.dll hatalarında açabilecek bildirilmiştir. Bu kartı bilgisayardan kaldırmak için bu hata iletileri çözebilir.

Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.

Microsoft, teknik destek bulmanıza yardımcı olmak üzere üçüncü taraf iletişim bilgilerini sağlamaktadır. Bu bilgiler haber verilmeden değişebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.

Bu makalede adı geçen şirketler başvurma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/gp/vendors

Windows yeni bir klasöre yeniden yükleyin.

Yalnızca tüm diğer sorun giderme adımları bu makalenin denedikten sonra bu yöntemi kullanın. Windows yeni bir klasöre yeniden yüklerseniz, yeni Windows yüklemesini altında tüm Windows tabanlı programları yeniden yüklemeniz gerekir.

Ek bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
200375OFF2000: nasıl Windows 95 yeni bir klasöre yükleyin.

Gelişmiş BIOS Özellikleri [NULL]'ı Kapat

Çoğu bilgisayarda, bilgisayar, bilgisayar donanımını tam olarak kullanmaya izin veren gelişmiş ayarları vardır. Bu yüksek hızlı ayarlar, sistemin kararsız hale gelmesine neden olabilir; bu özellikleri devre dışı kapatılması bilgisayarı daha kararlı hale getirebilir. Temel giriş/çıkış sistemi (BIOS) girmek ve BIOS ayarlarını değiştirme hakkında bilgi için bilgisayar üreticinize başvurun. Çoğu sistemde, hemen üzerinde güç kapatma sonrasında BıOS'UN girebilirsiniz. Genellikle (DEL gibi) bir tuş vuruşu, BıOS'UN girmek için gereklidir. Aşağıda, Microsoft Office programlarıyla engelleyebilir ortak özellikleri şunlardır:
 • Bellek gölge RAM
 • Video gölge RAM
 • Iç önbellek
 • Dış önbellek
 • Yerleşik virüs koruma
Daha yeni yonga kümeleri özellikleri, hatalara neden olabilecek bellek bekleme durumları gibi daha gelişmiş. Çoğu BIOS yükleme programında BIOS varsayılan ayarlarını yükleme seçeneği vardır. Bu seçenek genelde tüm gelişmiş özellikleri devre dışı bırakır.

UYARı: hatalı donanım BIOS ayarlarının değiştirilmesini, bilgisayarınız başlayamayabilir veya düzgün çalışmamasına neden olabilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, donanım BIOS seçeneklerini yanlış ayarını kaynaklanan sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kendi sorumluluğunuzdadır donanım BIOS ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Özellikler

Makale numarası: 238259 - Last Review: 6 Şubat 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 95
 • Microsoft Office 2000 Premium Edition
 • Microsoft Office 2000 Professional Edition
 • Microsoft Office 2000 Standard Edition
 • Microsoft Office 2000 Small Business Edition
 • Microsoft Office 2000 Developer Edition
 • Microsoft Access 2000 Standard Edition
 • Microsoft Excel 2000 Standard Edition
 • Microsoft FrontPage 2000 Standard Edition
 • Microsoft Outlook 2000
 • Microsoft PowerPoint 2000 Standard Edition
 • Microsoft Word 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhowto kbtshoot KB238259 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:238259

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com