Ako používať pomôcku MoveTree presúvať objekty medzi doménam v doménovom lese singel

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 238394 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

MoveTree.exe je pomôcka príkazového riadka, ktorý umožňuje správcom presunúť objekty služby Active Directory, ako organizačné jednotky, používatelia a tak ďalej, medzi doménami v jednej doménovej štruktúre. Tieto typy operácií podporu reconsolidation domény alebo organizačnú reštrukturalizáciu.

DALSIE INFORMACIE

Hoci MoveTree pohybuje objektov služby Active Directory medzi doménami, existujú niektoré objekty služby Active Directory, ktoré nemožno premiestniť medzi doménami. Môžu existovať aj pridružené údaje mimo služby Active Directory tiež sa nepresunie. Objekty počítača sa nepresunú počas MoveTree operácie.

Keď predmety premiestňujú, pôvodne sa skopírujú do Lost and Found kontajner v doméne, zdroj, a potom sa nepremiestnia na miesto určenia domény. Všetky objekty, ktoré sa presunú sa zaznamenáva v súbore MoveTree.log, a všetky chybové správy sú zaznamenané v súbore MoveTree.err. Objekty, ktoré nemožno premiestniť zostane v ojedinelé ochorenianádoby, Lost and Found kontajner v zdroji domény. Miestnych a domény globálnej skupiny sa nepresunú počas MoveTree operácie. Avšak členstvo v skupine zostať nedotknuté; preto nie je ohrozená bezpečnosť.

Pridružené údaje, ktoré sa nepresunie počas MoveTree operácií zahŕňa profily, prihlasovacie skripty a osobných údajov užívateľov. Ďalšie skripty alebo nástroje na správu musia byť použité v spojení s MoveTree na plnenie týchto dodatočných krokov. MoveTree umožňuje organizačnú jednotku neúčtujú všetky prepojené objekty politiky skupiny v zdroji domény neporušené. Hoci prepojenie objektu skupinovej politiky sa pohybuje a pokračuje v práci, klientov od zdroja domény dostávať ich nastavenia skupinovej politiky. Kvôli tejto potenciálne výkon degradácia, budete sa dôrazne odporúča znova vytvoriť objekty skupinovej politiky pre premiestnený organizačnou jednotkou v oblasti určenia a potom odstráňte starý objektov politiky skupiny v zdroji domény.

MoveTree Syntax

  MoveTree [/start | /continue | /check] [/s SrcDSA] [/d DstDSA]
  [/sdn SrcDN] [/ddn DstDN] [/u Domain\Username] [/p Password] [/quiet]

  /start	: Start a MoveTree operation with /check option by default.
  	: Instead, you could be able use /startnocheck to start a
     : MoveTree operation without a check.

  /continue : Continue a failed MoveTree operation.

  /check	 : Check the whole tree before actually moving any object.

  /s <SrcDSA> : Source domain DSA name. Required. 

  /d <DstDSA> : Destination domain DSA name. Required.

  /sdn <SrcDN> : Source subtree's root domain name.
        : Required in Start and Check case.
        : Optional in Continue case.

  /ddn <DstDN> : Destination subtree's root domain name. Required.

  /u <Domain\UserName> : Domain name and user account name. Optional.

  /p <Password> : Password. Optional.

  /quiet : Quiet mode. Without any display. Optional.
				

Príklady

 • MoveTree /check /s Server1 /d s názvom Server2 /sdn OU = SourceOU, DC = Dom1 /ddn OU = DestOU, DC = Dom2 /u Dom1\administrator /p *
 • MoveTree /start /s Server1 /d s názvom Server2 /sdn OU = SourceOU, DC = Dom1 /ddn OU = DestOU, DC = Dom2 /u Dom1\administrator /p MySecretPwd
 • MoveTree /startnocheck /s Server1 /d s názvom Server2 /sdn OU = SourceOU, DC = Dom1 /ddn OU = DestOU, DC = Dom2 /u Dom1\administrator /p MySecretPwd
 • MoveTree / pokračovať /s Server1 /d s názvom Server2 /ddn OU = DestOU, DC = Dom1 /u Dom1\administrator /p * / quiet

Kľúčových usmernení na používanie MoveTree

 • Zabezpečiť rozlíšenie názvu servera DNS (Domain Name) pracuje správne.
 • Zabezpečiť, že máte povolenia na zdrojový a cieľový domén presun dokončíte. Nasledujúce chybové hlásenie je prihlásený v súbore MoveTree.err ak máte dostatočné povolenia:
  Chyba: 0x2098 nedostatočné prístupové práva na vykonanie operácie.
  MoveTree kríž doménu presunúť zlyhala. Rozsirena chyba je 00002098: SrcErr:DSID-0031B02E2, problém 5003 (WILL_NOT_PERFORM), údaje 0
 • Pre parametre s medzerami, použite úvodzovky.
 • Použiť všetky malé písmená pri vymenovávaní podstrom zdroj a cieľ koreň doménových mien. Ak budete používať veľké písmená, v súbore MoveTree.err je prihlásený nasledujúce chybové hlásenie:
  Chyba: 0x20e4 The Naming kontext sa nenašiel.
  MoveTree kríž doménu presunúť zlyhala.
  Rozsirena chyba je 0000020e4: SvcErr: DSID-031B02E2, problém 5003 (WILL_NOT_PERFORM), údaje 0

MoveTree presunie počítačové kontá, ale účty nie sú v novú doménu platné. Active Directory používateľov a počítače v novú doménu zobraziť všetky kontá po?íta?ov, ktoré MoveTree presťahovali, ale jednotlivé počítače nie sú schopní prihlásiť do novú doménu. Netdom sa musí použiť presunúť počítačové kontá.

POZNÁMKA: Movetree vyžaduje, že cieľová doména byť v natívnom režime.

POZNÁMKA: Príkaz má spustiť na zbaviť kapitán src domény proti kapitánovi Rid dst domény, inak uvidíte, nasledovné chyby:

Chyba: 0x2012 požadovanú operáciu nie je možné vykonať, pretože adresárová služba nie je kapitán pre daný typ prevádzky.

Vlastnosti

ID článku: 238394 - Posledná kontrola: 23. októbra 2011 - Revízia: 3.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Kľúčové slová: 
kbhowto kbmt KB238394 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:238394

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com