Zobrazí chyba "tento distribuční seznam dosáhl maximální velikost e-mailového serveru sítě" zpráva při pokusu o přidání většího množství položek do distribučního seznamu kontakt...

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 238569 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Pouze aplikace Outlook 2000:

Poznámka: Postupy v tomto článku platí pouze pro aplikaci Outlook nainstalovanou s volbou Podniková nebo pracovní skupina. Pomocí této možnosti můžete použít služby zasílání zpráv MAPI Application Programming Interface (). Chcete-li určit požadovaný typ instalace, klepněte v nabídce NápovědaAplikace Microsoft Outlook. Máte-li Podniková nebo pracovní skupina, v tématu "Podniková nebo pracovní skupina".
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při pokusu o přidání většího množství položek do distribučního seznamu kontaktů v aplikaci Microsoft Outlook, obdržíte jednu z následujících chybových zpráv:
 • Tento distribuční seznam dosáhl maximální velikost e-mailového serveru v síti.
 • Tento distribuční seznam dosáhl maximální velikost e-mailového serveru v síti. Pouze první číslo z celkový_počet členy byly přidány.
 • Tento distribuční seznam dosáhl maximální velikost e-mailového serveru v síti. Nelze přidat žádné nové členy.

Příčina

Jedná se o omezení distribučních seznamů, které jsou vytvořeny a uloženy v úložiště poštovních schránek serveru Microsoft Exchange Server nebo v souboru osobních složek (PST). Neexistuje žádná pevně omezen počet kontaktů, které lze přidat do distribučního seznamu. Přesný limit vychází z celkové velikosti souboru kontaktů.

Pokud používáte pouze nejzákladnější informace pro kontakty, může být limit distribučního seznamu kontaktů až 125 až 130 kontaktů. Informace pro kontakty v seznamu této velikosti může například obsahovat pouze jméno a e-mailovou adresu pro každý kontakt. Můžete vytvořit velice rozsáhlé distribuční seznamy, které obsahují více než 1000 kontaktů. Takto velké seznamy však nefungují očekávaným způsobem v aplikaci Outlook.

Nejlepších výsledků dosáhnete typický počet kontaktů, které byste měli přidat do distribučního seznamu je 50 až 70 kontaktů. Pokud však kontakty obsahují velké množství informací, limit distribučního seznamu by měly být co nejmenší 25 kontaktů.

Navíc limit distribučního seznamu je založena na limit velikosti vlastnosti počítače se systémem Exchange Server. Limit velikosti vlastnosti serveru Exchange je přibližně 8 kilobajtů (KB). Exchange server ukládá odkazy na všechny kontakty v jednom úložišti vlastností. Proto limit distribučního seznamu závisí také na průměrné délce jméno kontaktu a průměrné velikosti ID položky. Velikost ID položky závisí na typu e-mailovou adresu a délku zprávy.

Řešení

Aplikace Outlook 2007 Service Pack 2 (SP2) a novější

Tento problém byl vyřešen nejdříve v roce 2007 Microsoft Office suite Service Pack 2. Další informace získáte kliknutím na číslo článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
949585 Jak získat nejnovější aktualizaci Service Pack pro systém Office 2007
Po instalaci aktualizace Service Pack 2 pro aplikaci Outlook 2007 při pokusu o vytvoření velkého členství distribučního seznamu zobrazení následující výzvy:

Opravdu chcete přidat <number>členům distribučního seznamu?</number>
Pokud klepnete na tlačítko Ano tuto výzvu zobrazení následující výzvy:

Tento distribuční seznam obsahuje více členů, než kolik podporuje aplikace Outlook 2007 Service Pack 1 nebo starší. Chcete uložit změny do distribučního seznamu?
Poznámka: Tato druhá výzva obsahuje zaškrtávací políčko s názvem Příště již nezobrazovat toto dialogové okno znovu. Pokud klepnete na tlačítko OK tuto druhou výzvu distribuční seznam je uložen s jeho aktuální členství.

Poznámka: Toto stejné chování platí pro aplikaci Outlook 2010 nebo Outlook 2013.

Aplikace Outlook 2007 SP1 nebo starší

Chcete-li vyřešit tento problém v aplikaci Outlook 2007 SP1 a starších verzích, je nutné vytvořit více distribučních seznamů. Všechny distribuční seznamy by měly mít více než maximální počet kontaktů, jak je popsáno v části "Způsobit". Chcete-li vytvořit více distribučních seznamů, postupujte takto:
 1. Ve složce Kontakty v aplikaci Outlook otevřete velký distribuční seznam.
 2. V nabídce soubor klepněte na příkaz Uložit jako.
 3. Zadejte příkaz název_distribučního_seznamu Kopie, klepněte na tlačítko Formát zprávy aplikace Outlook (* .msg) v seznamu Uložit jako typ seznamu a klepněte na tlačítko Uložit.

  Poznámka: Tím se vytvoří záložní kopii původního distribučního seznamu.
 4. Zavřete distribuční seznam.
 5. Znovu otevřete distribuční seznam.
 6. Do pole název zadejte následující text na konci názvu distribučního seznamu:
  (počáteční_jméno - koncové_jméno)
  V tomto příkladu počáteční_jméno je zástupný symbol pro jméno prvního kontaktu v novém seznamu. Zástupný text pro jméno posledního kontaktu v novém seznamu je koncové_jméno. Vyberte oblast obsahující méně než maximální počet kontaktů, kontakty.

  Například distribuční seznam "Kontakty" obsahuje 200 kontaktů. Existuje 70 kontaktů mezi David Jones a Tony Smith. Proto přejmenovat seznam "Obchodní kontakty (David - Tony)."
 7. Vyberte a odstraňte všechny kontakty, které nejsou v rozsahu název zadaný nový název seznamu.

  Například pokud přejmenovat "Obchodní kontakty (David - Tony)" v seznamu odstraňte všechny kontakty, jejichž jména abecedně před "David". Dále odstraňte všechny kontakty, jejichž jména abecedně po "Tony".
 8. V nabídce soubor klepněte na příkaz Uložit jako.
 9. Klepněte na tlačítko Formát zprávy aplikace Outlook (* .msg) v seznamu Uložit jako typ seznamu a klepněte na tlačítko Uložit.
 10. V nabídce soubor klepněte na tlačítko Zavřít. Po zobrazení výzvy k uložení změn do seznamu, klepněte na tlačítko Ne.
 11. V programu Průzkumník Windows otevřete složku, do které jste uložili upravený distribuční seznam, klepněte pravým tlačítkem myši soubor MSG a potom klepněte na příkaz Kopírovat.
 12. Ve složce Kontakty v aplikaci Outlook klepněte na tlačítko Upravita potom klepněte na příkaz Vložit. Tím se vytvoří nový distribuční seznam, který používá nový název, který jste zadali v kroku 6.
 13. Opakujte kroky 5 až 12 pro každou skupinu kontaktů, které chcete uložit do samostatného distribučního seznamu.

Vlastnosti

ID článku: 238569 - Poslední aktualizace: 25. dubna 2014 - Revize: 9.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Office Outlook 2007
 • Microsoft Office Outlook 2003
 • Microsoft Outlook 2002 Standard Edition
 • Microsoft Outlook 2000 Standard Edition
 • Microsoft Outlook 2010
 • Microsoft Outlook 2013
Klíčová slova: 
kbexpertisebeginner kbcontacts kbprb kbmt KB238569 KbMtcs
Strojově přeložený článek
DŮLEŽITÉ: Tento článek je přeložen pomocí softwaru na strojový překlad Microsoft. Nepřesný či chybný překlad lze opravit prostřednictvím technologie Community Translation Framework (CTF). Microsoft nabízí strojově přeložené, komunitou dodatečně upravované články, a články přeložené lidmi s cílem zajistit přístup ke všem článkům v naší znalostní bázi ve více jazycích. Strojově přeložené a dodatečně upravované články mohou obsahovat chyby ve slovníku, syntaxi a gramatice. Společnost Microsoft není odpovědná za jakékoliv nepřesnosti, chyby nebo škody způsobené nesprávným překladem obsahu nebo jeho použitím našimi zákazníky. Více o CTF naleznete na http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/cs.
Projděte si také anglickou verzi článku: 238569

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com