Ses veya video çevrimiçi Lync eşler arası ya da çok taraflı bir konferansta başlamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2386553 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

SORUN

Ses veya video için eşler arası (P2P) veya Microsoft Lync çevrimiçi çok taraflı konferans başlatmaya çalıştığınızda, bir veya daha aşağıdaki belirtilerden biriyle karşılaşırsınız:
 • Bağlantı başarısız olur.
 • Aşağıdakilerden birine benzer bir hata iletisi alırsınız:
  • Web kameranızı yapılandırılmazsa veya kullanımda.
  • Ses aygıtınız yapılandırılmadı veya kullanımda.
  • Ses/video ağ sorunları nedeniyle başlatılamıyor.
  • Ağ sorunları, ses/görüntü kalitesini etkiliyor olabilir.
 • Bazı ses ve video seçenekleri kullanılamaz.

ÇÖZÜM

Bu sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Ses ve video bağlantısı, ancak düşük kaliteli karşılaşırsanız, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki aşağıdaki makaleye bakın:
  2386655 Kötü ses veya video kalitesi Lync çevrimiçi deneyimi
 2. Lync çevrimiçi Kontrol panelini veya Lync Yönetim Merkezi ses/video yetenekleri tam etki alanı veya kullanıcı ya da sorunu yaşayan kullanıcılar kapalı olup olmadığını görmek için kontrol edin.
 3. Aynı bilgisayarda farklı bir ses/video aygıtı kullanmayı deneyin ve aynı ses/video aygıtı başka bir bilgisayarda kullanmayı deneyin. Sorun belirli bir ses/video aygıtı için daraltılabilir, doğrulayın USB çevre aygıtı Lync çevrimiçi ile kullanılacak onaylıdır.
 4. Çalıştır Windows/Microsoft Update ve ses/video aygıtları için (isteğe bağlı veya gerekli) güncelleştirmeleri yükleyin.
 5. Açık Denetim Masası ve ortaya çıkarmak Aygıt Yöneticisi. Altında bak Ses, video ve oyun denetleyicileri tüm aygıtlar için çakışmaları varsa.
 6. En iyi deneyim için ağ bağlantılarını doğrulayın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Doğrudan kablolu bağlantı, sanal özel ağ (VPN) bağlantısı, Wi-Fi bağlantıya göre veya doğrudan Internet ev ofis bağlantısı bağlı olduğunuzu doğrulayın.
  2. Başka bir kablosuz erişim noktasına bir kablosuz erişim noktasından biri veya ikisi de kullanıcıların gezici olup olmadığını belirleyin. Bu durumda, bir Gecikmeli durum ortaya çıkabilir. Bu senaryoda, kullanıcı çevrimiçi görünebilir, ancak gerçekte iki kablosuz erişim noktaları arasında olabilir.
  3. Her iki kullanıcı kablolu bağlantı, VPN bağlantısı veya Wi-Fi bağlantısı olduğunda sorunu yeniden oluşturmaya çalışın.
 7. Bir kişi veya birden fazla ilgili kişiyi kullanarak sorunu yeniden. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Yalnızca bir kişi ile Sorun yineleniyorsa, başka birisi aynı kişi ile sorunu yeniden oluşturup oluşturamadığınızı belirleyin.
  2. Birden fazla kişi ile sorun ortaya çıkarsa, kişiler arasındaki commonalities denetleyin.
 8. ÖnemliBu adım, Office 365 ayrılmış abonelik planları için geçerli değildir. Bu adım, Office 365 adanmış planı varsa, bu sorunu gidermek için kullanmayın.

  Çevrimiçi Lync için Microsoft Office 365 taşıma güvenilirlik IP araştırması (TRIPP) aracı, ağınızda güvenilir bir bağlantı için çevrimiçi Lync yapıp yapamayacağını belirlemek için yardımcı olabilir. TRIPP aracının nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki aşağıdaki makalede "çevrimiçi Lync için tüm ağ gereksinimlerin karşılandığını doğrulayın" bölümüne bakın:
  2409256 Lync'in çevrimiçi olarak bağlanamıyor veya bir şirket içi güvenlik duvarı bağlantıyı engeller çünkü bazı özellikleri, çalışmıyor

DAHA FAZLA BİLGİ

Bu sorun oluşur veya daha aşağıdaki koşullardan biri doğru olduğunda:
 • Ses ve video özellikleri tek tek kullanıcı veya tüm etki alanı için kısıtlanır.
 • Bir kullanıcının ses/video aygıtı çalışmıyor veya yanlış yapılandırılmış.
 • Bağlantı noktası 443 50000 59999 engellenir. Meet.lync.com veya meet.lync.com gelen trafik engellenir veya koşulların her ikisi de doğruysa.
 • Ağ bant genişliği sınırlı veya azalan.
 • Ses sürücüleri, video sürücüleri veya webcam sürücüleri güncel değil.

Hala Yardım gerekiyor mu? Git Office 365 topluluğu .

Özellikler

Makale numarası: 2386553 - Last Review: 26 Haziran 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 20.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Lync Online
Anahtar Kelimeler: 
o365 o365a o365e o365m o365022013 o365p kbmt KB2386553 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2386553

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com