Kötü ses veya video kalitesi Lync çevrimiçi deneyimi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2386655 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

SORUN

Microsoft Lync çevrimiçi bir konferans bağlanmak veya eşler arası arama yapmak çalıştığınızda, ses veya video kalitesi kesik kesik, tinny veya gecikmiş olabilir. Bu toplantı veya kullanılamaz hale için arama neden olur.

ÇÖZÜM

Sorunun kaynağını belirlemek için kullanabileceğiniz araçlar vardır.

Microsoft Lync 2010 ve Microsoft Lync 2013, ses ve görüntü kalitesi göstergeleri ne kadar iyi olan tanımlamak için kullanabileceğiniz duymuş ya da görüntülenebilir. Konuşma penceresinde görüntülenen yeni göstergeler koşullar sesli veya görüntülü arama kalitesini etkileyebilir var olduğunda size. Bu koşullar kötü ağ bağlantısı, düşük bant genişlikli ağ bağlantıları veya belirli bir aygıt ses kalitesi içerebilir. Ses kalitesi deneyimi senaryolarda, Ses sorun için olası nedenler görüntüleme ve ilgili kaynaklara bağlantı göstergesini tıklatın.

Lync 2010

Bu resmi kapatBu resmi aç
Ekran görüntüsü vioce ve Lync 2010 video kalitesi göstergesi


Lync 2013

Bu resmi kapatBu resmi aç
Ekran görüntüsü vioce ve Lync 2013 video kalitesi göstergesi


Genel bir kılavuz olarak, zayıf ses veya video kalitesinde Lync çevrimiçi bir konferans deneyimi senaryolarla ilgili sorunları gidermek için şu adımları izleyin:
 1. Bir web tarayıcısında kullanıcının fiziksel konuma yakın olan Office 365 Lync çevrimiçi taşıma güvenilirlik IP araştırması (TRIPP) aracı URL'ye göz atmak ve Test Başlat'ıtıklatın:
  Aracı işlemi tamamlandıktan sonra aşağıdaki grafikleri ve araç tarafından oluşturulan istatistikleri inceleyin. Bu veri bağlantısı veya Lync çevrimiçi hizmeti bant genişliği sorunları gösterebilir.
  • Medya erişimi test
   Medya erişimi test Lync çevrimiçi ortam sunucuları için bağlantı noktası 3478 üzerinden (UDP) istemci bilgisayara bağlanabileceğini doğrular. Sınama başarısız olursa, güvenlik duvarı yönlendirme kuralları bağlantı noktası 3478 UDP üzerinden gelen ve giden bağlantılar için açık olduğundan emin olmak için denetleyin.

   Bu bağlantı noktası engellenirse, karşılaştığınız belirtiler bağlanma ses/video görüşmeleri, Masaüstü Paylaşımı ve bağlanma diğer işbirliği özellikleri ve konferans birleştirme hataları içerir.

   Bu resmi kapatBu resmi aç
   Ortam erişim test sonucu ekran görüntüsü
  • AudioVideo - lowerbound ve AudioVideo - upperbound testleri

   AudioVideo - lowerbound ve AudioVideo - upperbound sınamaları başarısız olursa, 50. 000'den 59,999 (UDP) bağlantı noktaları ağ güvenlik duvarını açık olup olmadığını denetleyin. Aracı aralığındaki tüm bağlantı noktalarına denetleyemiyor. Bunu lowerbound bağlantı noktası ve upperbound bağlantı noktası açık, lowerbound ve upperbound bağlantı noktası arasındaki bağlantı noktalarını da büyük olasılıkla açık olduğunu varsayar.

   Bu resmi kapatBu resmi aç
   Ekran görüntüsü test sonucuna AudioVideo - lowerbound ve AudioVideo - upperbound
  • Karşıdan ve karşıya yükleme hızı

   Karşıdan ve karşıya yükleme hızı işbirliği özellikleri veya ses/video bağlantısı kalitesini etkileyebilir. İndirme veya karşıya yükleme hızı az 1 MB/sn, ses/video kalitesi düşebilir. Bant genişliği gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft TechNet Web sitesine gidin:
   Medya trafik ağ kullanımı

   Bu resmi kapatBu resmi aç
   Ekran görüntüsü için test sonucunun karşıdan ve karşıya yükleme hızı
  • VoIP testi

   Bağlantı tutarlı gidiş-dönüş yanıt süresi ve hizmet tutarlılığını doğrular olduğunu emin olmak için üzerinden ses (VoIP) IP metni denetler. Her paket için yanıt oranları çok fazla farklılık, ya da çok fazla paket kaybı, ses/video bağlantısı dalgalanmalara ve bozulmalar olabilir. Üzerinde 5 ms değişimi veya üstünde yüzde 2 oranında paket kaybı olan bağlantıları, ses, video veya uygulama paylaşımı indirgenmiş kalite düşebilir. Rotadaki atlama sayısını azaltmak için daha tutarlı bir bağlantıya geçiş ya da bu sorunu giderebilir.

   Bu resmi kapatBu resmi aç
   VoIP test sonucu ekran görüntüsü
  • Özet sayfası

   Özet sayfası tüm testlerin sonuçlarını gösterir. Durum göstergeleri biri ise sarı veya kırmızı, bağlantıyı çevrimiçi Lync düşebilir veya başarısız olabilir.


   Bu resmi kapatBu resmi aç
   Özet sayfası ekran görüntüsü


   Örneğin, aşağıdaki test sonucu için sarı durum göstergesi gösterir Hizmetinin tutarlılığı, ve bu bozuk ses veya video kalitesi neden olabilir.

   Bu resmi kapatBu resmi aç
   Test sonucu, sarı durum göstergesi gösteren ekran görüntüsü
 2. Bilgisayar bir kablolu veya kablosuz Internet bağlantısı kullanarak olup olmadığını belirleyin. Kablolu bağlantı daha fazla bant genişliği ve çoğu durumda kararlılık sağlayabilir ve bu tür bir bağlantı varsa, bağlanma tercih edilen yöntem olmalıdır. Ayrıca, kablosuz bağlantı bağlanmayı önlemek için herhangi bir kablosuz antenler devre dışı bırakabilirsiniz.
 3. Kullanılmakta olan ses/video aygıtı onaylı ve Lync 2010 ile çalışmak için sertifikalı emin olun. Daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft TechNet konusuna bakın: USB çevre birimleri
 4. Doğru aygıtı seçin ve kayıt ses uygun düzeyde olduğundan emin olun. Pencerenin sağ üst bölümünde dişli simgesini tıklatın, Araçlar' ı tıklatın, Seçenekler' i tıklatın ve Ses aygıtıtıklatın. Uygun aygıt seçili olduğundan emin olun.

  AyarlamaMikrofonistediğiniz ses düzeyi kaydırıcısını. Normal ses düzeyinizi konuşun. Gösterge midway noktasından daha yüksek Hayır gitmeniz gerekir.

DAHA FAZLA BİLGİ

Bu sorun, birçok ağ gecikmesi, video gibi nedenlerle veya ses sürücüsü yapılandırma sorunları veya aygıt yapılandırma sorunları ortaya çıkabilir.

Hala Yardım gerekiyor mu? Git Office 365 topluluğu .

Özellikler

Makale numarası: 2386655 - Last Review: 14 Temmuz 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 65.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Lync Online
Anahtar Kelimeler: 
o365 o365a o365e kbgraphxlink o365p o365m o365022013 kbgraphic kbmt KB2386655 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2386655

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com