Lync Online užívateľov nemôže komunikovať s externým kontaktom

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2392146 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

PROBLÉM


Sa vyskytnúť niektorý z nasledujúcich príznakov v Microsoft Lync Online:
 • Okamžité správy nie sú dodané na externé kontakty. Pri pokuse odoslať okamžitú správu na externý kontakt v Lync Online, zobrazí sa nasledujúce chybové hlásenie:

  Táto správa nebola doručená do Joe@contoso-Federated.com pretože adresy mimo vašej organizácie a nie je združená s vašou spoločnosťou alebo adresa je nesprávna. Prosím, kontaktujte svoj tím podpory s touto informácií.
  Poznámka: V tomto chybovom hlásení, Joe@contoso-Federated.com je zástupný symbol.
  V protokoloch Microsoft Lync 2010 UCCAPI možno tiež zaznamenať nasledujúce chybové hlásenie:

  403 zakázané: Z URI neschválené komunikovať s externých partnerov.
 • Prítomnosť je neznáme pre externý kontakt. Keď vyhľadávate externému kontaktu, alebo si prezrieť externým kontaktom, ktorý je už pridali do svojho zoznamu kontaktov, prítomnosť ikona nie je k dispozícii (je to sivý), a Prítomnosť neznámych je zobrazená.
 • Externé kontakty nemôže pripojiť k Lync Online stretnutia. Keď externý kontakt prijme pozvanie na schôdzu Lync Online a potom klikne Pripojenie k schôdzi on-line, používateľovi sa chybové hlásenie, ktoré uvádza, že osoba nemá povolenie pripojiť ku schôdzi a pripojenie zlyhá.

RIEŠENIE

Prvým krokom pri riešení problémov, ktoré ovplyvňujú Lync Online je rozsah problému vhodne. Nasledujúca tabuľka vám pomôže určiť, čo najpravdepodobnejšou príčinou tohto problému je, v závislosti od typu a počtu kontaktov, ktoré sú ovplyvnené.

Zbaliť túto tabuľkuRozbaliť túto tabuľku
Typ a počet externých kontaktovJeden externý kontaktViac externých kontaktovVšetky externé kontakty
Externý kontakt aplikácie LyncVydanie povolenia medzi kontaktyVydanie povolenia medzi doménamiExternej komunikácie vypnuté alebo federácie SRV záznam chýba
Verejné Chatový kontakt (Microsoft Messenger, Skype)Vydanie povolenia medzi kontaktyKontakty pridané v správnom formáteExternej komunikácie pre PIC vypnuté alebo federácie SRV záznam chýba

Konfigurácia externej komunikácie pre službu Lync Online

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
assets folding start collapsed
Enterprise balíka Office 365 a akademických zákazníkov môžete konfigurovať možnosti individuálny prístup pre externé kontakty na úrovni organizácie a používateľa:
 • Iné organizácie, ktoré používajú Lync Online, Microsoft Lync Server 2010, Microsoft Lync Server 2013 alebo Microsoft Office Communications Server 2007 R2
 • Verejné Instant Messaging (IM) kontakty na Skype alebo Microsoft Messenger
Úrad 365 profesionálne drobného podnikania a zákazníci môžu obrátiť externej komunikácie alebo vypnúť iba pre všetky externé kontakty. To zahŕňa ďalšie Lync alebo OCS organizácie a verejné Chatové kontakty na Skype alebo Microsoft Messenger. Toto nastavenie môže byť nakonfigurovaný na úrovni organizácie alebo používateľa.

Pomôcť konfigurácia externej komunikácie v organizácii, nájdete na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
assets folding end collapsed

Riešenie problémov povolení medzi jednotlivé kontakty

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
assets folding start collapsed
Obe externé kontakty majú byť pridané do iného zoznamu kontaktov, a musia mať príslušné povolenia. Viac informácií, nájdete na nasledovných webových lokalít spoločnosti Microsoft:Poznámka: V Lync, uistite sa, že chcete blokovať všetky pozýva nie je nastavená. Otvorte stránku Lync Možnosti a potom na položku výstrahy. Pod kontakty nepoužíva program Lync, jasné políčko zablokovať všetky pozvánky a oznámenia.

Všeobecne pre riešenie problémov, ak dve externé kontakty majú problémy komunikácia, mali by obaja úplne odstrániť kontakt z ich vlastný zoznam kontaktov. Opätovne pridať externý kontakt a potom overiť, že oznámenia sú odoslané a prijaté každý kontakt zahrnutý.

Ak sa snažíte komunikovať s užívateľmi Skype, uistite sa, že Skype užívateľom upgradovať na posledný klient pre Windows (6,3 alebo novšia verzia).
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
assets folding end collapsed

Riešenie problémov povolení medzi doménami

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
assets folding start collapsed
Ak používateľom Lync Online nie je možné komunikovať s všetky externé kontakty z konkrétnej domény, tento problém sa môže vyskytnúť pre niektorú z nasledujúcich dôvodov:
 • Externý kontakt domény nie je nastavený pre Rusko.
 • Doména nenachádza v zozname povolených domén v Lync Ovládací Panel alebo Lync Admin Center.

Ak externý kontakt organizácie nebol nakonfigurovaný pre federácii s Lync Online, prejdite na nasledujúce webovú lokalitu TechNet:
Konfigurácia federácie podporu pre Lync Online zákazníkov

Po overení, že federácia je správne nakonfigurovaný pre externý kontakt domény, Office 365 pre podniky zákazníci by mali preskúmať Lync Ovládací Panel alebo Lync Admin Center, aby sa ubezpečil, že externý kontakt doména je zoznam povolených oblastí alebo nie je na zozname blokovaných domén. Usmernenie o tom, ako konfigurovať externej komunikácie s inými organizáciami, zobraziť nasledujúce webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:
Konfigurovať externej komunikácie
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
assets folding end collapsed

Pridanie kontaktov v správnom formáte

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
assets folding start collapsed
Kontakty, ktoré nechcete používať štandardné domén pre Microsoft Messenger, live.com, outlook.com, Hotmail.com alebo msn.com musí pripočítať k Lync pomocou špeciálneho formátu. Informácie o tom, ako tieto externé kontakty pridajte týmto spôsobom, nájdete nasledujúci článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
2566829 Používateľom Lync používať nemôže komunikovať s externým kontaktom, ktorí majú účty Microsoft, ktoré majú vlastnú doménu (EASI)
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
assets folding end collapsed

Overiť záznam SRV federácie pre Lync Online

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
assets folding start collapsed
Federácia s externých organizácií vyžaduje záznamu SRV v systéme DNS, ktorý nasmeruje externých organizácií Lync online, keď sa snažia komunikovať. Ak je záznam SRV chýbajúce alebo nesprávne nakonfigurované, všetka komunikácia s externým kontaktom zlyhá. Overiť, že je správne nakonfigurovaný záznam, prejdite na nasledujúci článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
2566790 Riešenie problémov s konfiguráciou Lync Online DNS v Office 365
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
assets folding end collapsed

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Tieto problémy sa vyskytujú, pretože externej komunikácie v Lync Online môžu byť vypnuté alebo nesprávne nakonfigurovaný. Alebo, ak je externý kontakt členom inej organizácie Lync Server alebo Office Communications Server, externý prístup môže tiež byť nakonfigurovaný nesprávne.

Poznámka: Federácia s Skype nie je podporovaná v tejto dobe. Však externých kontaktov, ktorí majú účty Microsoft môže prihlásiť na Skype klient namiesto Microsoft Messenger. Federácia s kontom Microsoft je stále podporovaný, či externých kontaktov použiť Microsoft Messenger alebo Skype klient. Po externým kontaktom, ktorý má konto spoločnosti Microsoft prihlási na Skype, používateľ už nebude môcť používať videokonferencie.

Potrebujete ešte pomoc? Prejdite na Komunita používateľov balíka Office 365 .

Vlastnosti

ID článku: 2392146 - Posledná kontrola: 27. júna 2014 - Revízia: 28.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Lync Online
Kľúčové slová: 
o365022013 o365 o365e o365a o365m o365p kbmt KB2392146 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 2392146

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com