Lync Çevrimiçi kullanıcılar dış kişiler ile iletişim kuramıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2392146 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

SORUN


Microsoft Lync Online'da aşağıdaki belirtilerden biriyle karşılaşırsınız:
 • Anlık ileti harici ilgili kişi için teslim edilemiyor. Lync çevrimiçi bir harici ilgili kişinin anlık ileti göndermeye çalıştığınızda aşağıdaki hata iletisini alırsınız:

  Bu ileti için teslim edilmedi Joe@contoso-Federated.com Adres kuruluşunuz dışında olduğunda değil çünkü ve şirketinizle Federal veya adresi yanlış. Lütfen bu bilgileri, destek ekibinize başvurun.
  Not Bu hata iletisinde, Joe@contoso-Federated.com bir yer tutucudur.
  Aşağıdaki hata iletisini de Microsoft Lync 2010 UCCAPI günlüklerine kaydedilebilir:

  403 Yasak: alınan URI Federal ortakları ile iletişim kurmak için yetkili değil.
 • Harici ilgili kişi için iletişim durumu bilinmiyor. Harici ilgili kişi için arama yapın veya kişi listenize önceden eklenmiş bir bir dış kişi gözden geçirin, durum simgesinin kullanılamaz (soluk görünür), ve Varlığı bilinmeyen görüntülenir.
 • Dış kişiler Lync çevrimiçi toplantılara katılamıyor. Ne zaman dış kişi Lync çevrimiçi bir toplantı davetiyesi alır ve tıkladıktan sonra Çevrimiçi toplantıya katılma, kullanıcı kişi toplantıya katılma izni olmayan ve bağlantı başarısız bildiren bir hata iletisi alır.

ÇÖZÜM

Çevrimiçi Lync etkileyen sorunları gidermek için ilk sorun uygun şekilde kapsam için bir adımdır. Aşağıdaki tabloda sorunun en olası nedeni, etkilenen kişi sayısı ve türüne bağlı olarak nedir belirlemenize yardımcı olur.

Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç

Lync Online dış iletişimi yapılandırma

Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding start collapsed
Office 365 kuruluş ve akademik müşteriler aşağıdaki dış kişiler için tek tek erişim seçenekleri hem kuruluş hem de kullanıcı düzeyinde yapılandırabilirsiniz:
 • Lync Online, Microsoft Lync Server 2010, Microsoft Lync Server 2013 veya Microsoft Office Communications Server 2007 R2 kullanarak diğer kuruluşlar
 • Ortak anlık ileti (IM) kişiler Skype veya Microsoft Messenger
Office 365 profesyonel ve küçük işletme müşterileri tüm dış kişiler için yalnızca dış iletişim açmak veya kapatmak etkinleştirebilirsiniz. Bu diğer Lync veya OCS organizasyonu ve Skype veya Microsoft Messenger ortak Anlık Iletı kişileri içerir. Bu ayar kuruluş veya kullanıcı düzeyinde yapılandırılabilir.

Kuruluşunuzun dış iletişimi yapılandırma konusunda yardım için aşağıdaki Microsoft Web sitesine bakın:
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding end collapsed

Tek tek kişiler arasında izinler sorunlarını giderme

Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding start collapsed
Başka birinin kişi listelerine eklemek harici her iki kişiniz varsa ve uygun izinlere sahip olmalıdır. Daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitelerine bakın:NotLync içinde tüm davetiye engelleyecek biçimde ayar ayarlanmamış olduğundan emin olun. Lync Seçenekler sayfasını açın ve Uyarılar' ı tıklatın. Lync kullanmayan kişileraltında clear kutusunun tüm davetiye ve iletişimleri engellemeketiketi.

İki harici ilgili kişi iletişim kurarken, sorunlar varsa genellikle sorun giderme amacıyla, bunların her ikisi de tamamen diğer kişi kişi kendi listesinden kaldırmanız gerekir. Harici ilgili kişinin yeniden eklemeniz ve sonra bildirimleri kurulan doğrulayın gönderilir ve her kişi katılan kabul.

Skype kullanıcılarıyla iletişim kurmak çalışıyorsanız, Skype kullanıcıları Windows (sürüm 6.3 veya sonraki bir sürümü) son istemciye yükseltilmiş emin olun.
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding end collapsed

Etki alanları arasında izinler sorunlarını giderme

Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding start collapsed
Çevrimiçi Lync kullanıcılarınızın belirli bir etki alanındaki tüm dış kişiler ile iletişim kuramıyor, bu sorun aşağıdaki nedenlerden biri oluşabilir:
 • Harici ilgili kişinin etki alanının Federasyon için ayarlanmamış.
 • Etki alanı izin verilen etki alanları listesi Lync Denetim Masası veya Lync Yönetim Merkezi dahil değildir.

Harici ilgili kişinin organizasyon ile çevrimiçi Lync Federasyon için yapılandırılmamış olması, aşağıdaki TechNet Web sitesine gidin:
Lync çevrimiçi müşteri Federasyon desteğini yapılandırma

Federasyon harici ilgili kişinin etki alanı için doğru şekilde yapılandırıldığını doğruladıktan sonra işletmelerin müşterileri için Office 365 Lync Denetim Masası veya Lync Yönetim Merkezi harici ilgili kişinin etki alanı etki alanları listesine izin verilen veya engellenen etki alanlarının listesini değil, olduğundan emin olmak için incelemeniz gerekir. Dış iletişim diğer kuruluşlar ile yapılandırma hakkında yönergeler için aşağıdaki Microsoft Web sitesini görüntüleyin:
Harici iletişimini yapılandırmak
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding end collapsed

Doğru biçimde ilgili kişi ekleme

Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding start collapsed
Standart etki alanları için Microsoft Messenger, live.com, outlook.com, msn.com veya Hotmail.com gibi kullanmayan kişiler Lync için özel bir biçim kullanılarak eklenmelidir. Bu şekilde dış kişiler ekleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki aşağıdaki makaleye bakın:
2566829 Lync kullanıcıların özel (KOLA) etki alanı olan Microsoft hesaplarını dış kişiler ile iletişim kuramıyor
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding end collapsed

Federasyon SRV kaydı Lync için çevrimiçi olun

Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding start collapsed
Dış kuruluşlar ile Federasyon kurmaya çalıştığınızda, çevrimiçi Lync dış kuruluşlar yönlendiren DNS'e bir SRV kaydı gerektirir. Bu SRV kaydı eksik veya hatalı yapılandırılmış dış kişiler ile tüm iletişimi başarısız olur. Kaydı düzgün yapılandırılmış olduğunu doğrulamak için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki aşağıdaki makaleye bakın:
2566790 Office 365 Lync'in çevrimiçi DNS yapılandırma sorunlarını giderme
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding end collapsed

DAHA FAZLA BİLGİ

Çevrimiçi Lync dış iletişimde kapalı veya yanlış yapılandırılmış nedeniyle bu sorunlar oluşur. Ya da harici ilgili kişinin Lync Server veya Office Communications Server başka bir kuruluşun üyesi ise, dış erişim de yanlış yapılandırılmış olabilir.

Not Federasyon Skype ile şu anda desteklenmiyor. Ancak, Microsoft hesapları olan dış kişiler istemciye Skype yerine Microsoft Messenger'da oturum açabilirsiniz. Dış kişiler Microsoft Messenger veya Skype istemci kullanıp Microsoft hesapları ile Federasyon hala desteklenmektedir. Skype Microsoft hesabı olan bir harici ilgili kişinin oturum sonra kullanıcı artık video konferans sistemini kullanabilirsiniz.

Hala Yardım gerekiyor mu? Git Office 365 topluluğu .

Özellikler

Makale numarası: 2392146 - Last Review: 26 Haziran 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 31.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Lync Online
Anahtar Kelimeler: 
o365022013 o365 o365e o365a o365m o365p kbmt KB2392146 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2392146

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com