Numer ID artykułu: 2395505 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Streszczenie

Wstążka jest głównym elementem interfejsu zastępującym paski menu i paski narzędzi w pakiecie Microsoft Office 2011 dla komputerów Mac. Jest częścią nowego, ułatwiającego realizację zadań interfejsu użytkownika pakietu Office dla komputerów Mac, zaprojektowanego pod kątem sprawnej nawigacji. Wstążka składa się z kart zawierających najodpowiedniejsze polecenia dla każdego obszaru zadań w każdej aplikacji. Na przykład na kartach są zgrupowane polecenia umożliwiające wstawianie obiektów, takich jak obrazy i tabele, wybieranie układu strony, pracę z odsyłaczami, tworzenie korespondencji oraz recenzowanie dokumentów. Karta Narzędzia główne zawiera wiele najczęściej używanych funkcji, które umożliwiają natychmiastowe rozpoczęcie wydajnej pracy w nowym interfejsie użytkownika.

Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
2653614


Więcej informacji

Wstążka znacznie ułatwia szybkie znalezienie poleceń potrzebnych do wykonania zadania. Polecenia są uporządkowane w logiczne grupy, a grupy są zestawione na kartach. Każda karta jest związana z określonym typem czynności, takim jak pisanie czy tworzenie układu strony. W celu poprawienia czytelności ekranu niektóre karty są pokazywane tylko wtedy, gdy są potrzebne.

Nie można usunąć Wstążki ani zamienić jej na paski narzędzi i paski menu ze starszych wersji pakietu Microsoft Office. Można jednak zminimalizować Wstążkę, aby udostępnić więcej miejsca na ekranie. W tym celu wystarczy kliknąć pozycję Wstążka w menu Widok, a Wstążka w aplikacji zostanie zminimalizowana (lub zmaksymalizowana).

Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
2653615


Jeśli nie można odnaleźć na Wstążce polecenia lub funkcji, najlepiej skorzystać z Pomocy w danej aplikacji, aby odnaleźć potrzebny element.

Aby dowiedzieć się, jak wyłączyć wstążkę, w tym karty, odwiedź tę witrynę firmy Microsoft w sieci Web:

Wyłączanie i włączanie wstążki

Aby dowiedzieć się więcej na temat wstążki, odwiedź tę witrynę firmy Microsoft w sieci Web:

Poznawanie wstążki

Właściwości

Numer ID artykułu: 2395505 - Ostatnia weryfikacja: 16 grudnia 2011 - Weryfikacja: 4.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Microsoft Office for Mac Home and Business 2011
  • Microsoft Office for Mac Home and Student 2011
Słowa kluczowe: 
dftsdahomeportal KB2395505

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com