PRB: Chyba 5177 může být Plastické při vytvoření databáze

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 239759 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při vytvoření nové databáze nebo spustit SQL Server, může být aktivována následující chybové zprávy:
Chyba 5177 "došlo k neočekávané chybě při kontrole velikost sektoru soubor ' %. * ls'. Zkontrolujte protokolu chyb serveru SQL Server Další informace. „
Chyba 5105 úroveň 16, Chyba aktivace zařízení. Název fyzického souboru ' %. * ls' může být nesprávná.

Příčina

Účet systému Microsoft Windows NT, pod kterým služba MSSQLServer spustí nemáte oprávnění zobrazovat obsah složky na kořenové jednotce, kde jsou vytvářeny nové soubory dat nebo protokolu databáze.

Jak potíže obejít

Za předpokladu, že databáze je vytvořen v adresáři D:\Data a služba MSSQLServer systémem WINDOWSNT účtu nazývá TestDomain\Testuser, můžete problém vyřešit pomocí následujících kroků:
  1. Otevřete Průzkumník a potom vyhledejte jednotka D.
  2. Klepněte pravým tlačítkem myši na jednotku D a potom klepněte na příkaz Vlastnosti.
  3. Klepněte na kartu zabezpečení a klepněte na tlačítko oprávnění.
  4. Ujistěte se, že uživatel "TestDomain\Testuser" (účet spouštěcí služba MSSQLServer) je v seznamu účtů, které mají oprávnění zobrazovat obsah složky na kořenové jednotce D. Pokud účet není uveden, klepněte na tlačítko Přidat přidejte do seznamu.

    Poznámka: Oprávnění zobrazovat obsah složky na kořenové jednotce nemají být zděděna podsložky.
  5. Zkontrolujte spouštěcí účet služby MSSQLServer přes složku D:\Data má oprávnění Úplné řízení a potom se pokuste vytvořit databázi.

Další informace

Pokud řešení potíže neodstraní, změnit účet, pod kterým služba MSSQLServer spustí. Ujistěte se, že tento účet má oprávnění Úplné řízení do adresáře, kde mají být vytvořeny databází SQL Server.

Všimněte si, že 5177 chyby může také označovat možné problémy s hardwarem, zejména pokud zobrazit další chyby I/M-související, například Chyba 823 errorlogs SQL Server.

Vlastnosti

ID článku: 239759 - Poslední aktualizace: 12. srpna 2003 - Revize: 3.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
  • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbprb KB239759 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:239759

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com