"Temiz başlatma" nasıl Mac için Office ile arka plan programlarının engel olup olmadığını belirlemek için

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2398596 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, nasıl bir arka plan programı Mac 2011 uygulamaları için Microsoft Office ile engel olup olmadığını belirlemek için en az sayıda sürücü ve başlangıç programı kullanarak bilgisayarınızı başlatın. Bu tür bir başlangıç "temiz başlatma" veya "Güvenli önyükleme" olarak bilinir.

Normal başlangıç, çeşitli uygulamalar ve hizmetler başlangıç kullanılarak otomatik olarak ve arka planda sonra çalıştırın işletim sisteminizi başlattığınızda. Bu programlar, temel sistem işlemleri, virüsten koruma yazılımı, sistem yardımcı programları ve diğer yazılımları içerir. Yüklemek veya Mac için Office çalıştırdığınızda bu uygulamaların ve hizmetlerin bazen girişime neden olabilir Bu makaledeki adımları uygulama çöker veya beklenmedik biçimde kapatılıyor, ürün yüklediğinizde veya başlattığınızda veya bir hata iletisi alırsanız, sorununuzu izole etmenize yardımcı olabilir.

Bu makale deneyimsiz ve orta düzey bilgisayar kullanıcılarına yöneliktir.

Bu adımları izlemeden önce bu makaleyi yazdırmanız yararlı bulabilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Önkoşullar

Yönetici olarak veya bu makalenin içerdiği yöntemleri gerçekleştirmek için bilgisayarda Administrators grubunun bir üyesi olarak oturum açmanız gerekir. Bu Kişisel bilgisayarınızı, siz zaten bir yönetici hesabıyla oturum açmış olasıdır. İş ağının bir parçası olan bir bilgisayar kullanıyorsanız, Yardım için sistem yöneticinize başvurmanız gerekebilir.

Güvenli önyükleme


Mac uygulaması için bir Office güvenli önyükleme modunda başlatmak için aşağıdaki adımları bunlar verildikleri sırayla uygulayın.

Not Bu adımlar, Mac os x 10.4 için içindir.x ya da Mac işletim sisteminin sonraki bir sürümü.

1. Adım: Bilgisayarınızı güvenli modda yeniden başlatın.

 1. Bilgisayarı kapatın. Bunu yapmak için tıklatın Apple simgesini ve ardından seçin Bilgisayarı Kapat.
 2. Güç düğmesine basarak bilgisayarı başlatın.
 3. Başlangıç sesi duymak hemen sonra ÜSTKRKT tuşunu basılı tutun.

  Not Sonra Başlangıç sesini duymak mümkün olan en kısa sürede Shift tuşuna basın. Ancak, Başlangıç sesini duyana önce Shift tuşunu tuşuna basmayın.
 4. Ekranda gri elma ve ilerleme durumu göstergesi görüntülendiğinde Shift tuşunu bırakın. İlerleme göstergesinin dönen çark benzer. Bu bir süre alabilir (en fazla iki dakika). Bekleyin ve bilgisayarı yeniden başlattıktan değil. Başlangıç sırasında görürsünüz Güvenli önyükleme oturum açma penceresinde görüntülenir. (Normalde otomatik olarak oturum bile bu görüntülenir.)
  1. Mac os x için oturum açma ekranı başlamak için yapılandırılmışsa, Office Mac yazılım çalıştıran kullanıcı olarak oturum açın. Aksi durumda, bu adımı atlayın.
  2. Hemen Shift tuşuna basın. Bu StartupItems klasöründeki tüm başlangıç öğelerini atlar.

2. Adım: sorunun çözümlenmiş olup olmadığını belirleyin.

Bilgisayar başlatıldıktan sonra etkilenen program veya sorunun çözülmüş olup olmadığını belirlemek için yüklemeyi başlatmayı deneyin.
 • Temiz başlatma işleminden sonra sorun oluşmazsa, girişim, arka planda çalışan program veya hizmet nedeniyle gerçekleşiyor. Bu durumda "soruna neden olduğunu belirleme" bölümüne bakın.
 • Temiz başlatma gerçekleştirildikten sonra sorun devam ederse, girişim arka planda çalışan program veya hizmet nedeniyle oluştuğu değil. Bu durumda, bu makalede sorunu çözülemiyor. Yeniden normal çalışmayı geri dönmek için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

3. Adım: soruna neden olduğunu belirleme

Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Apple menüsünde Sistem tercihleri.

  Bu resmi kapatBu resmi aç
  2398856
 2. Seçin Hesapları.

  Bu resmi kapatBu resmi aç
  2398853

 3. Pencerenin sol tarafındaki hesap görüntülenir ve seçilir. Pencerenin sağ tarafında seçin Oturum açma öğeleri.

  Notlar
  • Burada görüntülenen tüm öğeleri bir normal işletim sisteminin başlangıç sırasında ayarlanır. Madde bir onay işareti ile işaretlenmiş, o öğenin gizlenir ve güvenli bir yeniden başlatma sırasında başlatılmayacak.
  • Değişiklik yapamazsınız, pencerenin sol alt köşesindeki kilit simgesini tıklatın. İsteminde Mac kullanıcı parolanızı girin ve ardından TAMAM lock kilidinin konumuna geçiş yapmak için. Lock kilidinin konumuna yükseğe sonra değişiklik yapabilirsiniz.


  Bu resmi kapatBu resmi aç
  2398940


 4. Bir öğeyi kaldırmak için öğeyi seçin ve listenin altında olan eksi işareti (-) tıklatın.

  Bu resmi kapatBu resmi aç
  X


  Not Öğe kaldırdığınızda, bu uygulama kaldırmaz. Bu ekranda artı işaretini (+) tıklatarak öğeyi daha sonra ekleyebilirsiniz. Ancak, yolun geri eklemek için öğenin (uygulama) bilmeniz gerekir.
 5. Öğeleri bir kerede kaldırmak ve daha sonra sorunun yine oluşup olup olmadığını sınamak için normal olarak yeniden başlatın.

Hangi öğenin soruna neden olduğunu belirlediyseniz, daha yeni bir sürümü veya güncelleştirme için başlangıç öğesinin üreticisine başvurun isteyebilirsiniz.

Güvenli mod ve güvenli önyükleme hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki AppleCare makalesine bakın:
http://docs.info.apple.com/article.HTML?artnum=107392

Özellikler

Makale numarası: 2398596 - Last Review: 21 Aralık 2011 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office for Mac Home and Business 2011
 • Microsoft Office for Mac Home and Student 2011
Anahtar Kelimeler: 
dftsdahomeportal kbinstallation kbmt KB2398596 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:2398596

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com