Excel 2000 Excel başlangıç klasörlerinde nasıl kullanılır?

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 240150 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu adım adım makalede, Microsoft Excel başlangıç klasörlerini kullanmayı açıklamaktadır.

Microsoft Excel başlangıç klasörlerini iki yolla kullanır:
 • Başlangıçta Excel dosyalarını yüklemek için

  -ve-

 • Şablonlar için bir başvuru konumu olarak
Fiili Başlangıç klasörü konumları, kullandığınız Excel sürümüne bağlı olarak değişebilir.

Başlangıçta Excel kullanan klasörleri

Excel, varsayılan konumuna yüklerseniz, Excel dosyaları gelen bu makalenin sonraki bölümlerinde gösterilen yol açar.

Microsoft Windows 95 ve Microsoft Windows 98

 • C:\Program Files\Microsoft Office\Office\Xlstart
 • C:\Windows\Application Data\Microsoft\Excel\Xlstart

  Not: etkin profilleri varsa, XLStart klasörü yerine yoludur:

  C:\Windows\Profiles\ User name \Application Data\Microsoft\Excel\Xlstart
 • Öteki başlatma dosyası yeri kutusunda <a0>Seçenekler</a0> iletişim kutusunun Genel sekmesinde belirtilen klasör (Araçlar) menüsünde, Seçenekler ' i tıklatın).

Microsoft Windows NT 4.0

 • C:\Program Files\Microsoft Office\Office\Xlstart
 • C:\Winnt\Profiles\ User name \Application Data\Microsoft\Excel\Xlstart

  Burada User name oturum açma kullanıcı adınızdır.
 • Öteki başlatma dosyası yeri kutusunda <a0>Seçenekler</a0> iletişim kutusunun Genel sekmesinde belirtilen klasör (Araçlar) menüsünde, Seçenekler ' i tıklatın).

Microsoft Windows 2000 ve Microsoft Windows XP

 • C:\Program Files\Microsoft Office\Office\Xlstart
 • C:\Documents and Settings\ User name \Application Data\Microsoft\Excel\XLSTART

  Burada User name oturum açma kullanıcı adınızdır.
 • Öteki başlatma dosyası yeri kutusunda <a0>Seçenekler</a0> iletişim kutusunun Genel sekmesinde belirtilen klasör (Araçlar) menüsünde, Seçenekler ' i tıklatın).

Excel başlangıç sırasında kabul edilen dosya türleri

Normal başlangıç klasörlerini Excel şablonlarını ve eklentilerini yüklemek için kullandığınız, ancak bunları çalışma kitaplarını yüklemek için de kullanılabilir. Bu üç tür dosyaları, bir başlangıç klasöründen yüklediğinizde, bunlar aşağıdaki önemli özelliklere sahiptir.

Templates

 • Başlangıç klasörüne yerleştirdiğiniz bir şablon (*.xlt) yüklenmez, Excel'i başlatın, ancak bu şablonlar, Dosya menüsünden Yeni ' yi tıklatarak kullanabilirsiniz.
 • Kitap.xlt adlı bir çalışma kitabını kaydedin ve bunu bir başlangıç klasörü konuma yerleştirin, Excel'i başlattığınızda ve ek bir yeni çalışma kitaplarını açtığınızda bu çalışma kitabındaki varsayılan çalışma kitabını olur.

Eklentiler

 • Başlangıç klasörüne yerleştirdiğiniz eklentiler (*.xla) genelde Excel'i, başlatın ama belleğe yüklenir ve herhangi bir otomatik makro çalıştırıldığında görünmüyor.
 • Hangi yöntemi kullanırsanız eklentinin sağlar tarafından daha sonra bu eklentileri kullanabilirsiniz (diğer bir deyişle, bir menü öğesini veya araç çubuğu düğmesi).

Çalışma kitaplarını

 • Başlangıç klasörüne yerleştirdiğiniz çalışma kitaplarını (*.xls) yüklenir ve çalışma kitabını, bir gizli durumda kaydedildiği sürece, Excel'i başlattığınızda görünür. Örneğin, kişisel makro çalışma kitabı, Excel'in genelde XLStart klasöründen gizli durumda yüklediği bir genel makro çalışma kitabı Personal.xls'in olur.

Alternatif başlangıç dosya konumu yanlış kullanımı

 • Diğer başlangıç dosyası konumu kullandığınızda, hangi tanınabilir bir dosya türü vardır (örneğin, şablonlar, eklentiler ve çalışma kitaplarını) bir dosya yolu belirtmek önemlidir.
 • Excel bir başlangıç klasöründe tanınmayan dosya türleri bulursa bir hata iletisi alabilirsiniz. En sık karşılaşılan hata iletisi şudur:
  Bu dosya biçimi tanınmıyor.

Varsayılan dosya konumu nasıl kullanılır?

 • Diğer başlangıç dosyası konumu ek olarak varsayılan dosya konumu da Genel sekmesinde <a0>Seçenekler</a0> iletişim kutusuna ayardır. Bu ayar, bir başlangıç klasöründen farklıdır; klasör konumu, ayarlar, Excel'in açtığınızda veya Dosya menüsünü kullanarak dosyayı kaydetme işaret etmek istediğiniz.

Referanslar

XLStart konumları hakkında daha fazla bilgi için Yardım menüsünde <a1>Microsoft Excel Yardımı</a1>'nı, xlstart, Office Yardımcısı'na veya Yanıt Sihirbazı'nı yazın ve sonra döndürülen konuları görüntülemek için Ara ' yı tıklatın.

Özellikler

Makale numarası: 240150 - Last Review: 27 Eylül 2004 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Excel 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbconfig kbhowtomaster KB240150 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:240150

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com