Ako používať zálohovací Program zálohovanie a obnovenie systému do stavu v systéme Windows 2000

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 240363 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Pozn mka
Tento článok sa uplatňuje na systém Windows 2000. Podpora pre Windows 2000 končí 13. júla 2010. V Windows 2000 podpora riešenie Center je východiskovým bodom pre plánovanie vašej stratégie migrácie zo systému Windows 2000. Ďalšie informácie nájdete Microsoft Support Lifecycle politiky.
Pozn mka
Tento článok sa uplatňuje na systém Windows 2000. Podpora pre Windows 2000 končí 13. júla 2010. V Windows 2000 podpora riešenie Center je východiskovým bodom pre plánovanie vašej stratégie migrácie zo systému Windows 2000. Ďalšie informácie nájdete Microsoft Support Lifecycle politiky.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje, ako Voliteľne môžete zálohovať stav systému v programe Windows 2000 zálohovanie, zálohovanie a obnovenie dôležitých systémových údajov. Keď vyberiete zálohovať stav systému v radiči domény, tieto položky sú zahrnuté:
 • Služba Active Directory (NTDS)
 • Zavádzacie súbory
 • COM + triedy registračnej databázy
 • Databázy registry
 • Systémový zväzok (SYSVOL)
Pri zálohovaní stave systému v radiči domény, tieto položky sú zahrnuté:
 • Zavádzací súbor
 • COM + triedy registračnej databázy
 • Databázy registry
Pri zálohovaní členský server alebo radič domény s osvedčenie Server nainštalovaný, nasledujúce ďalšia položka je tiež zahrnuté:
 • Certifikát servera
Zálohovanie systému Windows 2000 môžu zálohovať a obnoviť službu Active Directory na radičoch domény systému Windows 2000. Operáciu zálohovania môžete vykonať, kým radič domény je online. Môžete vykonať operáciu obnovenia len vtedy, keď radič domény je štartoval do režim obnovenia služby Directory Services (stlačením klávesu F8 bootovaní server).

Ako zálohovať stav systému v radiči domény

 1. Kliknite na položku Štart, ukážte na Programs, ukážte na Príslušenstvo, ukážte na Systémové nástroje, a potom kliknite na tlačidlo Zálohovanie.
 2. Kliknite na Zálohovanie kartu.
 3. Kliknutím vyberte možnosť Stav systému začiarkavacie políčko. (Všetky súčasti budú zálohované sú uvedené na pravej table. Nemôžete jednotlivo vybrať každú položku.)

  POZNÁMKA: Počas zálohovania stavu systému, musíte vybrať zálohovať priečinok Winnt\Sysvol. Musíte tiež vybrať túto možnosť počas operácie obnovenia mať pracovné sysvol po obnovení.
Tieto informácie sa vzťahuje len na radičoch domény. Môžete obnoviť členské servery rovnaké spôsobom, ale v normálnom režime.

Ak niektorá z týchto podmienok nie sú splnené, stav systému sa neobnovia. Zálohovanie sa pokúša obnoviť stav systému, ale nebude úspešné.
 • Písmeno jednotky, na ktorej sa nachádza priečinok % SystemRoot % musia byť rovnaké, ako keď bol zálohovaný.
 • Priečinok % SystemRoot % musí byť do rovnakého priečinka ako, keď bol zálohovaný.
 • Ak sysvol alebo iných databáz služby Active Directory boli umiestnené na iný zväzok, musia existovať a tiež majú rovnaké písmená jednotky. Veľkosť zväzku nezáleží.

Ako obnoviť stav systému v radiči domény

 1. Ak chcete obnoviť stav systému v radiči domény, po spustení počítača v režime obnovenia adresárových služieb. Chcete tak urobiť, reštartujte počítač a stlačte kláves F8, keď vidíte Zavádzacia ponuka.
 2. Vyberte Adresárové služby obnoviť režim.
 3. Vyberte inštaláciu systému Windows 2000 sa chystáte obnoviť a potom stlačte kláves ENTER.
 4. Na prihlasovacou, poskytnúť Directory Services Restore mode poverenia dodané počas procesu Dcpromo.exe.
 5. Kliknite na položku ok potvrdiť, že používate núdzovom režime.
 6. Kliknite na položku Štart, ukážte na Programs, ukážte na Príslušenstvo, ukážte na Systémové nástroje, a potom kliknite na tlačidlo Zálohovanie.
 7. Kliknite na Obnoviť kartu.
 8. Kliknite na vhodné záložnej a stave systému obnoviť.

  POZNÁMKA: Počas operácie obnovenia Winnt\Sysvol priečinok musí byť začiarknuté aj obnoviť mať pracovné sysvol po procese obnovy. Byť istí, tiež vybratá rozšírené možnosť obnoviť "body spojenia a údaje" pred na obnovenie. To zabezpečuje, že sysvol križovatka bodov sa vytvoria znova.
 9. V Umiestnenie obnovených súborov kliknite na tlačidlo Pôvodné umiestnenie.

  POZNÁMKA: Ak chcete obnoviť súbor na iné miesto alebo do jediného súboru, neobnoví sa nie všetky údaje o stave systému. Tieto možnosti sa používajú prevažne pre zavádzacie súbory alebo kľúče databázy registry.
 10. Kliknite na položku Spustiť obnovovanie.
 11. Po dokončení procesu obnovenia, reštartujte počítač.

ODKAZY

Ďalšie informácie získate po kliknutí na nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
235478Zotavuje z zlyhalo systémovú jednotku s-predvolené % SystemRoot % priečinka

Vlastnosti

ID článku: 240363 - Posledná kontrola: 23. októbra 2011 - Revízia: 3.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Kľúčové slová: 
kbhowtomaster kbmt KB240363 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:240363

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com