Gün ışığından yararlanma saati değişikliği hemen bazı çok işlemcili bilgisayarlarda uygulanmadı

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 241040 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Bazı çok işlemcili bilgisayarlarda Windows NT 4.0 Service Pack 4 (SP4) veya Service Pack 5 (SP5) çalıştırırken, gün ışığından yararlanma saati değişiklikleri için üç veya daha fazla saat veya bilgisayarı yeniden başlattığınızda kadar uygulanmayabilir.

Bu davranış herhangi bir çok işlemcili Bilgisayar üreticiye özgü değildir. Herhangi bir çok işlemcili bilgisayarda ortaya çıkabilir; Microsoft, bu davranışların her çok işlemcili Bilgisayar sınamamıştır.

Çözüm

Workstation 4.0 veya Windows NT Server

Bu sorunu gidermek için Windows NT 4.0 veya bireysel yazılım güncelleştirmesi için en son hizmet paketini edinin. En son hizmet paketini edinme hakkında daha fazla bilgi için lütfen gidin:
  • 152734 en son windows nt 4.0 hizmet paketini elde etme
Bağımsız yazılım güncelleştirmesini edinme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri telefon numaralarının ve destek ücretleri hakkında bilgi tam listesi için lütfen World Wide Web üzerinde aşağıdaki adrese gidin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS
Size kolaylık için bu sorunu gideren desteklenen bir yazılım güncelleştirmesi Microsoft'tan edinilebilir, ancak tam olarak regresyon test edilmiş ve bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulanması gereken sihirbazlardan. Belirli bu sorundan ciddi bir şekilde etkilemiyorsa, Microsoft, bu yazılım güncelleştirmesi içeren en son Windows NT hizmet paketini yüklemenizi önerir.

Windows NT 4.0 Service Pack 6 çalıştırıyorsanız:

Microsoft BIOS3 Y2K güncelleştirme Windows NT 4.0 Service Pack 6 bir parçası olarak yüklenir.

Windows NT 4.0 Service Pack 4 veya 5 çalıştırıyorsanız:

Aşağıdaki dosyalar Microsoft Download Center ya da Microsoft FTP sitesinden yüklenebilir. Uygun dosyayı karşıdan yüklemek için aşağıdaki dosya adlarını tıklatın:
x 86:
Microsoft Yükleme Merkezi:
Bu resmi kapatBu resmi aç
Karşıdan yükleme
Biosfixi.exe şimdi karşıdan yükle

FTP:
Bu resmi kapatBu resmi aç
Karşıdan yükleme
Biosfixi.exe şimdi karşıdan yükle
Alfa:
Microsoft Yükleme Merkezi:
Bu resmi kapatBu resmi aç
Karşıdan yükleme
Biosfixa.exe şimdi karşıdan yükle

FTP:
Bu resmi kapatBu resmi aç
Karşıdan yükleme
Biosfixa.exe şimdi karşıdan yükle
Support dosyalarını karşıdan yükleme konusunda ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591 Microsoft Destek Dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den nasıl alınır?
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın yüklendiği tarihte kullanılabilir olan en güncel virüs algılama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden güvenliği Gelişmiş sunucularda depolanır.

Windows NT Server 4.0, Terminal Server Edition

Bu sorunu gidermek için Windows NT Server sürüm 4.0, Terminal Server Edition için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası ' makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
152734 En son Windows NT 4.0 hizmet paketi nasıl elde edilir

Durum

Windows NT 4.0

Microsoft bu sorunun, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk Windows NT 4.0 Service Pack 6 giderilmiştir.

Windows NT Server 4.0, Terminal Server Edition

Microsoft Windows NT Server 4.0, Terminal Server Edition için bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows NT Server sürüm 4.0, Terminal Server Edition Service Pack 6 giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Microsoft BIOS3 Y2K güncelleştirmeye dahil diğer düzeltmeler hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
216913 BIOS tarih değeri hemen 1 Ocak 2000 tarihinde güncelleştirmez.

Özellikler

Makale numarası: 241040 - Last Review: 3 Kasım 2013 Pazar - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbgraphxlinkcritical kbmt KB241040 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 241040

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com