Excel'de formüller görüntülenirken tarihler ve saatler seri numaraları olarak görüntüleniyor (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 241072 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Excel'in tarihler ve saatler için seri numarası değerleri hücrelerde görüntüler, ancak biçimlendirilmiş tarihler ve saatler, formül çubuğunda gösterir.

Neden

Çalışma sayfanızdaki değerler yerine formülleri görüntülerken, bu davranış oluşur.

Çözüm

Çalışma sayfasındaki hücreleri biçimlendirilmiş tarihleri ve saatleri görüntülemek için <a0></a0>:
 1. Araçlar menüsünden Seçenekler ' i tıklatın veya (Düzen menüsünde Macintosh için Microsoft Excel 98 ve Microsoft Excel 2001 for Mac); Mac için Microsoft Excel 2004 ve Mac için Microsoft Excel X'te <a0>Excel menüsünden Tercihler'i tıklatın.
 2. Görünüm</a0> sekmesinde (gelen kaldırma "x") temizlemek için tıklatın formüller onay kutusunu işaretleyin ve sonra Tamam ' ı tıklatın.

Daha fazla bilgi

Formüller onay kutusunu, çalışma sayfasındaki hücrelere, yan? s?ra formül çubuğundaki formül görüntülemek için kullanılır.

Microsoft Excel'in depoları nasıl tarihleri ve Times

Microsoft Excel, tarihleri, seri değerleri olarak bilinen sıralı numaralar olarak saklar. Excel, süre günde bir bölümünü kabul edilir çünkü saatleri ondalık kesirler olarak saklar. Tarih ve saat değerleri ve ekleyebilirsiniz; böylece, çıkarma ve tarihler ve saatler, diğer hesaplamalara dahil. Örneğin, iki tarih arasındaki farkı belirlemek için <a0></a0>, diğer bir tarihten çıkarma. Tarih veya saat için genel biçimini içeren hücrenin biçimini değiştirmek yoluyla, bir tarihi bir seri değeri, saati bir ondalık kesir olarak görebilirsiniz.

Özellikler

Makale numarası: 241072 - Last Review: 25 Ocak 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 3.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Excel 95 Standard Edition
 • Microsoft Excel 97 Standard Edition
 • Microsoft Excel 2000 Standard Edition
 • Microsoft Excel 2002 Standard Edition
 • Microsoft Office Excel 2003
 • Microsoft Excel 5.0 for Macintosh
 • Microsoft Excel 0.12acres for Macintosh
 • Microsoft Excel 98 for Macintosh
 • Microsoft Excel 2001 for Macintosh
 • Microsoft Excel X for Mac
 • Microsoft Excel 2004 for Mac
 • Microsoft Office Excel 2008 for Mac
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbdtacode kbprb KB241072 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:241072

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com