Userdump.exe aracı kullanılarak bir döküm dosyası nasıl oluşturulur (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 241215 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Userdump.exe aracı, bir <a1>ııswebdirectory</a1> (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı ingilizce olan içeriğe işaret edebilir.) yanıt vermiyor ya da, bir özel durumla kapanıp işlemi kullanıcı dökümü oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Bir özel durumla kapanıp bir işlem için bir <a1>dump</a1> (.dmp) dosyası oluşturmak için

 1. Işlemciniz için Kur.exe programını çalıştırın.

  Notları
  • Varsayılan olarak, bu Setup.exe program Userdump.exe aracı C:\kktools\userdump8.0 klasöründe bulunur.
  • Bu Setup.exe programını bir çekirdek modu sürücüsü yükler Userdump.sys dosyasını yükler ve Denetim Masası'nda işlem dökümü simgesi oluşturur.
  • Belirli bir gereksinim yoksa, Kur.exe programını çalıştırdığınızda "dökümü üzerinde bir işlemi sonlandırma" özelliğini devre dışı.
 2. Denetim Masası'nda çift işlem dökümü.
 3. Özel izleme sekmesinde, Yeni ' yi tıklatın, sonra da uygun program adını izleyicisi listeye eklemek ve Tamam ' ı tıklatın. Örneğin, bir program adı gibi Lsass.exe, Winlogon.exe, Mtx.exe veya Dllhost.exe ekleyin.
 4. Monitör kutusuna 3. adımda eklediğiniz programın adını tıklatın ve kurallar</a1>'ı tıklatın.
 5. Özel kural ' ı tıklatıp seçin, adım 3 Özel kural listesine eklemiş olduğunuz program için tetiklemek istediğiniz hata türünü seçin ve Tamam ' ı tıklatın.

  Örneğin, erişim ihlali (c0000005) hata türü.
Ne zaman izlenen program bir erişim ihlali hata iletisi, Userdump.exe aracını başlatır ve sonra da Userdump.exe aracı oluşturur, %SystemRoot% klasöründe bir <a1>dump</a1> (.dmp) dosyası oluşturur. Bu .dmp dosyasına çözümleyerek, Winlogon erişim ihlali hata iletileri nedenini ortadan kaldırmak, mümkün olabilir.

Asılı işlem için bir döküm dosyası oluşturmak için

 1. Işlemciniz için Kur.exe programını çalıştırın.

  Notları
  • Varsayılan olarak, bu Setup.exe program Userdump.exe aracı C:\kktools\userdump8.0 klasöründe bulunur.
  • Bu Setup.exe programını bir çekirdek modu sürücüsü yükler Userdump.sys dosyasını yükler ve Denetim Masası'nda işlem dökümü simgesi oluşturur.
  • Belirli bir gereksinim yoksa, Kur.exe programını çalıştırdığınızda "dökümü üzerinde bir işlemi sonlandırma" özelliğini devre dışı.
 2. Program yanıt vermediğinde, komut isteminde, işlemciniz için Userdump.exe sürümüne taşıyın ve sonra aşağıdaki komutu yazın:
  PID Userdump
  Not Bu komutta, PID işlem KIMLIĞI (PID) programının yanıt vermeyi durdurdu için bir yer tutucudur. Programın PıD'YI almak için <a0></a0>, Görev Yöneticisi'ni açın ve sonra işlemi</a0> sekmesini tıklatın.
PID userdump komutunu çalıştırdığınızda, .dmp dosya oluşturulur. Bu döküm dosyası, deftere naklet-mortem Windbg.exe aracı gibi bir programda hata ayıklama gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

Userdump.exe aracını yüklemek için Kur'u çalıştırırsanız, bazı ek özellikleri etkinleştirilir. Userdump.exe aracının bu ek özellikleri Userdump.exe aracı eşlik eden Userdocs.doc dosyasında ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Bu ek özellikleri aşağıdakileri içerir:
 • Işlem self-dumping. Bu program belirli bir tür hata, bir özel durum işleyici bloğunun veya bir üst düzey işlenmeyen özel durum süzgeci gibi karşılaştığında, otomatik olarak belirli bir program için bir döküm dosyası oluşturmak için Userdump.exe aracı yapılandırabilirsiniz.
 • Sıcak anahtar işlem anlık görüntü. Tek bir tuş vuruşu, bir döküm dosyası oluşturacak şekilde Userdump.exe aracı tetiklemek için ikili görüntü ile ilişkilendirebilirsiniz.
 • Özel izleme. Userdump.exe aracını program özel durumlar için izleyebilir ve otomatik olarak oluşturabilir bazı özel durumlar ortaya çıktığında, dosyaları döker. Işlem dökümü yardımcı programını kullanarak, döküm dosyasını her program için bir özel durum tetikler yapılandırabilirsiniz. Işlem dökümü yardımcı programını, Denetim Masası'ndan erişebilirsiniz.

Referanslar

Sürüm 8.1 belgelerini Userdump.exe araç ve karşıdan yüklemek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=E089CA41-6A87-40C8-BF69-28AC08570B7E&displaylang=en
Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
258833Yüksek CPU giderilir kullanımı, MTS veya COM + işlem nasıl
En son hata ayıklama araçları için Windows karşıdan yükleme (32-bit sürüm), aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/whdc/devtools/ddk/default.mspx

Özellikler

Makale numarası: 241215 - Last Review: 11 Ekim 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 7.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server SP1
 • Microsoft Windows 2000 Server SP2
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP1
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP2
 • Microsoft Windows 2000 Professional SP1
 • Microsoft Windows 2000 Professional SP2
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbfaq kbhowto KB241215 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:241215

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com