Aygıt Yöneticisi mu Not görüntü aygıtları Windows 2000'de değil şu anda mevcut.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 241257 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Aygıt Yöneticisi, etkinleştirilebilmesi için Gizli aygıtları göster komutu Görünüm menüsünde tıklattığınızda yalnızca Tak ve Kullan olmayan aygıtları, sürücüleri ve yazıcıları görüntüler. Gizli aygıtları göster komutunu kullandığınızda yüklenir, ancak şu anda (örneğin, bir evrensel seri yol (USB) aygıtı veya "hayalet" aygıtlar) bilgisayara bağlı aygıtlar Aygıt Yöneticisi'nde görüntülenmez.

Pratik Çözüm

Bu davranışa geçici bir çözüm bulmak ve Gizli aygıtları göster komutunu kullandığınızda, hayalet aygıtları görüntülemek için:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gidin, Donatılar ' ın üzerine gelin ve komut istemi ' ni tıklatın.
 2. Komut isteminde her satırdan sonra ENTER tuşuna basarak aşağıdaki satırları yazın...
  devmgr_show_nonpresent_devices ayarlamak = 1
  %SystemRoot% \System32 cd\
  devmgmt.msc başlatmak
  Burada %SystemRoot% Windows 2000 yüklü olduğu klasördür.

 3. Aygıtları ve sürücülerini Aygıt Yöneticisi'nde gerektiği ile ilgili sorunları giderme.

  Not: artık sistemde olmayan aygıtları Bkz: önce Aygıt Yöneticisi ' ni Görünüm menüsünde Gizli aygıtları göster seçmeniz gerekir.
 4. Olduğunda, sorun giderme, Aygıt Yöneticisi'nden çıkın ve sonra komut istemi penceresini kapatın. Pencereyi kapatma değişken 2 numaralı adımda ayarlama ve hayalet aygıtları Gizli aygıtları göster komutunu kullandığınızda görüntülenmesini engeller temizler.
Not: Aygıt Yöneticisi'nden çıkın ve komut istemi penceresi, belirlenen kapatmak ne zaman devmgr_show_nonpresent_devices = 1; bu nedenle, hayalet aygıtlar Bkz: değişken devre dışı bırakılır.

Alternatif, geliştiricilerin veya sürekli, etkin olan bu özellik gereksinim duyan deneyimli kullanıcılar için bu ortam değişkenini genel olarak ayarlamak için yaklaşımıdır. Bunu yapmak için <a0></a0>, aşağıdaki adımları gerçekleştirin:
 1. Bilgisayarım ' ı sağ tıklatın.
 2. Özellikler ' i tıklatın.
 3. Gelişmiş sekmesini tıklatın.
 4. Ortam değişkenleri</a0> sekmesini tıklatın.
 5. Değişkenler Sistem değişkenleri kutusunda ayarlayın.
Not: kullanıcıların yanlışlıkla şu anda yoksa (örneğin, bir USB aygıtı veya şu anda bir dizüstü bilgisayara bağlı takma) gerekli bir aygıtı kaldırma engellemek için bu yöntemi yalnızca sorun giderme veya geliştirme amacıyla kullanmalısınız.

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Daha fazla bilgi

Aygıt Yöneticisi'nde iki tür Gizli aygıt görüntülenen normal aygıtları yanında vardır:
 • Değil normal gizli aygıtlar (Tak ve Kullan olmayan sürücüler, yazıcılar vb.) görüntülenir.
 • Şu anda bilgisayara bağlı olmayan hayalet aygıtlar.
Not: "Geçici çözüm" bölümünde anlatılan yöntemi aygıtlarla müşteri ile ilgili sorunları gidermek için yalnızca destek uzmanları tarafından kullanılması gerektiğini ve sürücüleri yüklü.

Özellikler

Makale numarası: 241257 - Last Review: 1 Mart 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 4.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbnofix kbprb KB241257 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:241257

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com