XADM: Exchange Server'daki bir iletinin CDO/MAPı uygulama eriştiğinde, yetersiz bellek

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 241278 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Ileti uygulama programlama arabirimi (MAPI) veya birlikte çalışma veri nesneleri (CDO) bir uygulama MAPI_E_NOT_ENOUGH_MEMORY bir hata döndürebilir (E_OUTOFMEMORY tanımlandığı 0x8007000E =) belirli bir iletiye MAPI ya da CDO işlemleri gerçekleştirmeye çalışırken.

Kullanıcı, aşağıdakine benzer bir hata iletisi görebilirsiniz:
Işlemi gerçekleştirmek yeterli bellek yok. [Microsoft Exchange Server bilgi deposu-[E_OUTOFMEMORY(8007000E)]]

Neden

Exchange Server bilgi deposu, istemcinin RPC isteği için RPC veri gerekli arabellek boyutu (KB 32) izin verilen en büyük bir arabellek boyutundan büyük olduğunu belirten bir uzaktan yordam çağrısı (RPC) yanıt dönebilirsiniz. Istemci, bir bellek hatası olarak bir "geçersiz" arabellek boyutu ayarlamak için bu isteği işler.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Exchange Server 5.5 için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
191014XGEN: en son Exchange Server 5.5 hizmet paketi nasıl elde edilir
Aşağıdaki dosyalar Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:
x 86:
Bu resmi kapatBu resmi aç
Download
Download Q248838engi.exe now
Alfa:
Bu resmi kapatBu resmi aç
Download
Download Q248838enga.exe now
Microsoft destek dosyalarını karşıdan yükleme konusunda ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591Microsoft Destek Dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den Nasıl Alınır
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın kullanıma sunulduğu tarihteki en güncel virüs tarama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden geliştirilmiş güvenliğe sahip sunucularda depolanır.

Durum

Microsoft, Microsoft Exchange Server 5.5 sürümünde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun, ilk Exchange Server 5.5 Service Pack 4'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Sınır belirli koşullar altında Exchange Server bilgi deposu, yetersiz boyutudur arabellek istemci ilk istek için ayarladığınız istemcisine bildirir istemcinin RPC isteği bir RPC yanıtı dönebilirsiniz. Bu sunucunun RPC yanıt "ropBufferTooSmall" dizesiyle gösterir; ne kadar büyük arabellek gereken de gösterir. Istemci, genellikle uygun boyutta bir arabellek için yanıt kurar ve istekte yeniden Bu, kendisi, istemci için bir sorun değildir. Bu genellikle başarılı.

Bilgi deposunun yükü tüm arabellekleri için gerekli olan gerçek arabellek boyutunu hesaplarken doğru hesap başarısız olduğunda sorun oluşur. Bu nedenle, bilgi deposu yanıt olarak gerekli arabellek en büyük RPC arabellek, izin verilen boyutu daha büyük gösterir. MAPI veya CDO uygulaması, bu durumda, "bellek yetersiz" hata türü rapor edebilirsiniz.

Özellikler

Makale numarası: 241278 - Last Review: 29 Ocak 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 4.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Exchange Server 5.5 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbexchange550presp4fix kbexchange550sp4fix kbfix kbgraphxlinkcritical kbqfe KB241278 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:241278

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com