Windows nt lan Manager sürüm 3 istemcisini ilk oturum açma ile sonraki oturum açma etkinliğini engeller.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 241338 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Windows nt lan Manager sürüm 2 kimlik (NTLMv2 olarak da bilinir) konsolu kullanıcı önce Windows NT 4.0 çalıştıran bir sunucuya bağlantı yapmak için 3 veya daha yüksek LmCompatibilityLevel ayarı ile yapılandırılmış bir istemci kullandığında etkileşimli olarak oturum açmışsa veya başka bir istemci ağda oturum açma sunucusu üzerinde aşağıdaki belirtilerden biriyle oluşabilir lan Manager veya NTLMv1 kimlik doğrulaması kullanarak gerçekleştirdi:
 • Sunucu büyük olasılıkla bir "erişim ihlali" hata iletisi verebilir lsass hizmetle. Bu her iki sunucuda da oluşabilir ve özellikle yoğun ağ oturum açma dönemlerinde başlatma sırasında istemci trafik.
 • Kullanıcı adı ve parola alanlarını yapmak olsa etki alanı ad alanı sunucusu oturum açma ekranında görünmeyebilir. Bu etki alanı denetleyicisinin bulunamadığını gösterir çünkü etki alanına oturum açabilir olmayabilir.
 • Oturum açma girişiminiz çalışmayabilir ve aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
  Sistem (C0000037) üzerinde oturum açamıyor. Lütfen yeniden deneyin veya başvurun, Sistem Yöneticisi.

Neden

Bu davranış, Windows nt lan Manager sürüm 2 (Düzey 3 +) oturum açma alınan ve bir "Erişim ihlali" hata iletisine neden NlSamInitialize işlevi çağrılmadan önce sunucu tarafından işlenen nedeniyle oluşur. Ayrıca, şu anda Lsass.exe işleminin başarılı olmasını sonraki oturum açma girişimleri engeller "STATUS_PORT_DISCONNECTED" hata iletisi oluşturur.

Çözüm

Windows NT Server veya Workstation 4.0

Bu sorunu gidermek için Windows NT 4.0 veya bireysel yazılım güncelleştirmesi için en son hizmet paketi edinin. En son hizmet paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için lütfen gidin:
 • 152734en son windows nt 4.0 hizmet paketi nasıl elde edilir
Bağımsız yazılım güncelleştirmesini edinme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri telefon numaralarının ve destek ücretleri hakkında bilgi tam listesi için World Wide Web üzerinde Lütfen aşağıdaki adrese gidin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS

Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition

Bu sorunu gidermek için Windows NT Server 4.0, Terminal Server Edition için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın Microsoft Knowledge Base:
152734 En son Windows NT 4.0 hizmet paketi nasıl elde edilir

Durum

Microsoft Windows NT 4.0 ve Windows NT Server 4.0, Terminal Server Edition için bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Bu sorun, ilk Windows NT Server 4.0 Service Pack 6 ve Windows NT Server 4.0, Terminal Server Edition Service Pack 6'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Windows NT 4.0, Windows NT challenge/response (veya lan Manager Windows NT challenge/response) birlikte, temel kimlik doğrulama ve anonim erişim kimlik doğrulama yöntemi olarak destekler. Microsoft ntlm parola türetilmiş bir 128-bit anahtar kullanan ve oturum güvenliği mekanizmasını önemli ölçüde artıran bir Windows nt lan Manager sürüm 2 olarak adlandırılan bir gelişmenin geliştirmiştir.

Windows nt lan Manager sürüm 2 hakkında daha fazla bilgi için lütfen Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
147706Windows NT'de lm kimlik doğrulaması devre dışı bırakma
Aşağıdaki durumlar söz konusu sorunları aşmak Bu davranış oluşabilir değil:
 • Adsız olmayan ilk oturumdan önce bir kullanıcı hesabı kullanarak çalışan sunucu hizmet başladığında.
 • Bir kullanıcı etkileşimli önce ilk anonim olmayan oturum açma sunucusu konsola açtığında oluştu.
 • Ne zaman bir istemci bilgisayar Windows nt lan Manager sürüm 2 yalnızca (Düzey 3) ilk anonim olmayan oturum açma göndermek için yapılandırılmamış

Özellikler

Makale numarası: 241338 - Last Review: 13 Haziran 2012 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbhotfixserver kbqfe kbbug kberrmsg kbfix kbnetwork kbmt KB241338 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 241338

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com