Dağıtılmış dosya sistemi (DFS), Windows 2000'de yükleme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 241452 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Dağıtılmış dosya sistemi (DFS), çok sayıda sunucuya dağıtılmış dosyaların kullanıcılara ağda tek bir yerde bulundukları gibi görünmesini sağlamak için kullanılır. Bu nedenle, kullanıcılar artık biliyorsunuz veya bunlara erişim sağlamak için dosyaların gerçek fiziksel konumlarını belirtmek gerekir. DFS, tek başına veya etki alanı tabanlı olarak uygulanabilir. Etki alanı tabanlı DFS aşağıdaki avantajları vardır:
 • Windows 2000, Active Directory'de, kullanıcılarına etki alanındaki tüm sunucularda yapma, Dfs yapısı'nı otomatik olarak yayımlar.
 • Yönetici, etki alanındaki birden çok sunucuya DFS kökleri ve paylaşılan klasörleri çoğaltma olanağı vardır. Böylece kullanıcılar dosyaların bulunduğu fiziksel sunuculardan biri devre dışı kaldığında bile dosyalarına erişim elde etmek için izin verilir.

Dfs mimarisi

Sunucu tabanlı DFS bileşen Windows 2000'in yanında, var. Ayrıca bir istemci tabanlı DFS bileşeni DFS istemcisinin, başvuru bir DFS kökünü veya DFS bağlantısı yönetici tarafından yapılandırılan süre, belirli bir uzunluğu için önbelleğe alır. DFS istemcisi'ni çalıştıran BIR bilgisayar, bir DFS kökünü barındıran sunucu aynı etki alanı üyesi olması gerekir. Dfs istemci bileşeni, çok sayıda farklı Windows platformlar üzerinde çalışır.

Platform: DOS, Windows 3.x, Windows for Workgroups, NetWare
Ana bilgisayar DFS istemcisinin: Hayır
Ana bilgisayar Dfs kökü: Hayır

Platform: Windows 95
Ana bilgisayar DFS istemcisinin: Evet, istemci, Dfs 4.x ve 5.0 eklentisini gerektiriyor.
Ana bilgisayar Dfs kökü: Hayır

Platform: Windows 98
Ana bilgisayar DFS istemcisinin: Evet, Dfs 4.x ve 5.0 (bağımsız) istemcisini dahil; Dfs 5.0 için eklenti (etki alanı tabanlı) istemcisi'ni gerektirir
Ana bilgisayar Dfs kökü: Hayır

Platform: Windows NT 4.0 ve Service Pack 3
Ana bilgisayar DFS istemcisinin: Evet, Dfs 4.x ve 5.0 (bağımsız) istemcisini dahil.
Ana bilgisayar Dfs kökü: Evet, tek başına sunucu

Platformu: Windows 2000
Ana bilgisayar DFS istemcisinin: DFS 5.0 istemci dahil
Ana bilgisayar Dfs kökü: Evet, tek başına ve etki alanı tabanlı sunucu veya etki alanı denetleyicisi

Daha fazla bilgi

Üye sunucu veya etki alanı denetleyicisi bir DFS kökünü barındırmak için kullanılabilir, ancak yalnızca bir DFS kökü için ana sunucu sınırlıdır. DFS kökü bir dosya ayırma tablosu (FAT) bölümünde bulunabilir, ancak bir Windows NT Dosya Sistemi'ne (NTFS) bölümü, önemli güvenlik avantajları ek olarak, paylaşılan Dfs klasörlerinin eşitlenmesi için destek sağlar.

Bir DFS kökü oluşturmak için <a0></a0>:

 1. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gelin, Yönetimsel Araçlar ' ın üzerine gelin ve Dağıtılmış dosya sistemi</a1>'ı tıklatın.
 2. Eylem menüsünde Yeni Dfs kökü ' ı tıklatın ve sonra ileri ' yi tıklatın.
 3. DFS kök türü seç penceresinde, <a1>Oluştur</a1> etki alanı DFS kökü veya tek başına bir DFS kökü oluşturma seçmek için tıklatın ve sonra ileri ' yi tıklatın.
 4. Bir etki alanı tabanlı DFS kökü oluşturuyorsanız, DFS kökü oluşturma ve ileri ' yi tıklatın istediğiniz etki alanının adını tıklatın.
 5. DFS kökü için ana bilgisayar adını girin veya bir sunucu adı seçmek için Gözat ' ı tıklatın ve sonra ileri ' yi tıklatın.
 6. Dfs Kök Paylaşımı belirt penceresinde, varolan bir paylaşılan klasörü tıklatın veya oluşturmak için yeni bir paylaşılan klasörün adını ve yolunu belirtin ve sonra ileri ' yi tıklatın.
 7. DFS kökü için varsayılan adı kabul edin veya yeni bir ad belirtin ve sonra ileri ' yi tıklatın.
 8. Yeni Dfs kökü oluşturmak için son ' u tıklatın.
 9. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Not: ek bir Dfs Kök Paylaşımı ekleme hakkında bilgi için yukarıdaki yordamı yineleyin.

Paylaşılan Dfs klasörü eklemek için <a0></a0>:

Not: DFS bağlantısını oluşturduğunuzda ilk paylaşılan klasöre eklenir.
 1. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gelin, Yönetimsel Araçlar ' ın üzerine gelin ve Dağıtılmış dosya sistemi</a1>'ı tıklatın.
 2. Konsol ağacında, paylaşılan bir klasör atamak istediğiniz Dfs kökünü sağ tıklatın ve Yeni bir DFS bağlantısı</a1>'ı tıklatın.
 3. Bağlantı adı</a0> kutusunda, bu alt klasör için bir mantıksal ad girin.
 4. Kullanıcının bu paylaştırılmış klasöre gönder iletişim kutusunda, paylaşılan bir klasörün adını girin veya kullanılabilen paylaşılan klasörler listesinden seçmek için Gözat ' ı tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
DFS bölümü NTFS ise, aşağıdakilerden birini seçin:
 • Birleştirme çoğaltma DFS kökünü veya DFS bağlantısı, otomatik olarak seçtiğiniz içinde bulunan dosyaları için bu onay kutusunu seçmek için tıklatın değişikliklerden, kaynak dosyaya gibi çoğaltma. DFS bağlantısı etki alanı üyesi olması ya da bu seçenek, DFS kökü için ana sunucu gerektirir.
 • Kaynak dosyanın değişmeden kalmasını sağlamak için Hayır yineleme onay kutusunu seçmek için tıklatın.
Not: otomatik çoğaltma, tek başına bir dağıtılmış dosya sistemleri için kullanılamaz.

Seçilen Dfs kökünü veya DFS bağlantısına paylaşılan Dfs klasörü çoğaltılacak dosyaları şimdi kopyalayabilirsiniz.

Özellikler

Makale numarası: 241452 - Last Review: 1 Mart 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Terminal Server
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbnetwork KB241452 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:241452

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com