WebDAV, IIS 5.x için devre dışı bırakma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 241520 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

ınternet ınformation Services (IIS) sürüm 5. x Distributed Authoring destekleyen ve HTTP sürüm oluşturma (DAV) uzantılarını RFC 2518 ' tanımlanan protokol. Varsayılan olarak, tüm IIS Web alanının (güvenlik ayarları yayımlama varsayılan olarak izin vermiyor olsa bile), WebDAV istekleri yanıtlamayı kapasitededir.

Bu makalede, WebDAV, tüm bir IIS 5 için devre dışı bırakma işlemi ayrıntılı. x Web sunucusu.

Daha fazla bilgi

WebDAV, HTTP iletişim kuralı uzantısı olduğundan, WebDAV fiiller devre dışı bırakılması kavramı devre dışı gibi GET, yerel HTTP fiillerini bırakma gibi POST, vb. var. Bu makalede, işlemi, bir Web Yöneticisi herhangi bir WebDAV işlevi tüm istemezse bu aşırı durumlarda WebDAV devre dışı bırakmak için kullanın.

Not WebDAV işlevselliği bir IIS 5. x Web sunucusu olası her zaman yüklü Httpext.dll dosyası yapılır. Yalnızca Httpext.dll yeniden adlandırma, çünkü çalışmayacak yeni Windows Dosya Koruması (WFP) Bozulması veya silinmesi bazı sistem dosyaları, Windows 2000'deki işlevsellik engeller. WFP hakkında daha fazla bilgi için Windows 2000 Yardımı'nda "Windows Dosya Koruması" arayın.

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme
Önce Windows 2000 Güvenlik Toplaması Paketi 1'de (SRP1), kayıt defteri değeri ve gerekli dosya güncelleştirmelerini başlanan. SRP1 hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
311401Ocak 2002 tarihli Windows 2000 Güvenlik Toplaması Paketi 1
Tümüyle PUT gibi WebDAV'ı devre dışı bırakmak ve istekleri DELETE hakkında bilgi için kayıt defterinde aşağıdaki değişiklikleri yapın.
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın.
 2. Kayıt defterinde, aşağıdaki anahtarı bulun ve tıklatın:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\W3SVC\Parameters
 3. Düzen menüsünde, Değer Ekle'yi tıklatın ve sonra da aşağıdaki kayıt defteri değerini ekleyin:
  Değer adı: DisableWebDAV
  Veri türü: DWORD
  Veri değeri: 1
 4. IIS'yi yeniden başlatın. Bu değişiklik IIS kadar etkili olmaz hizmeti veya sunucuyu yeniden.
Not ınternet Veritabanı Bağlayıcısı (IDC) komut dosyası eşlemeleri OPTIONS fiil desteklediği için IIS 5'te HTTP 200 Tamam bildirimleri farkedebilirsiniz.
DisableWebDav
alt ekledikten sonra x Web günlükleri.

Referanslar

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
291845Hatalı biçimlendirilmiş bir WebDAV isteği, ııS'NIN CPU kaynakları tüketmesine neden olabilir

Özellikler

Makale numarası: 241520 - Last Review: 19 Mayıs 2009 Salı - Gözden geçirme: 4.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Internet Information Services 5.0
 • Microsoft Internet Information Services 5.1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB241520 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:241520

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com