IIS 4.0 MSCS 1.0, tek bir düğüm üzerine yükleme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 241573 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Tüm kullanıcıların Microsoft ınternet ınformation Services (IIS) sürüm 6.0 yükseltmenizi öneririz Microsoft Windows Server 2003 üzerinde çalışan. IIS 6.0, Web altyapı güvenliği önemli ölçüde artırır. IIS güvenliği ile ilgili konular hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/technet/security/prodtech/IIS.mspx
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Ilk yükleme, ınternet ınformation Server 4.0 (IIS) bir <a0>Microsoft</a0> küme sunucusuna oturum sırasında normal olarak IIS kümenin ilk düğümü üzerine yükleme başlamadan. Istemde bulunulduğunda kümenin ikinci düğüm üzerinde IIS tamamen kurun ve ııs'nin kümedeki ilk düğümde geri yüklemeyi tamamladıktan sonra.

Ek bilgi için lütfen Microsoft Bilgi Bankası'ndaki article(s) görüntülemek için makale numaraları aşağıdaki tıklatın:
191138Küme sunucusu NTOP yükleme nasıl kullanılır
Bu teknik, başlangıçta düzgün çalışır, ancak bunlardan yalnızca bir düğüm, kümedeki bir disk hatası veya başka bir düğüm başarısızlığı yüzünden kayboldu kullanmak isteyebilirsiniz için bir yöntem değildir. Kümenin düzgün çalışıyorsa, çalışan düğüm, küme sahipliğini almış ve olmayan çalıştığı düğüm basılı iken, sistem gereken hizmet devam ediyor.

Bu makalede, onarıldı sonra Windows NT Option Pack olmayan çalışan bir düğüm üzerine yeniden yüklemek için izlediği adımların bir listesini içerir. Bu, Web ve FTP bilgileri olmayan çalışan düğümde yeniden yapılandırmak için şablon olarak kullanabilirsiniz; bu nedenle, varolan, yapı, ııS'NIN düzgün düğümde korur.

Neden tek bir küme düğümünde üzerine IIS 4. 0'ı yüklemek için gereksinim duyabileceğiniz alternatif bir neden yoktur. IIS, IIS diğer düğümde Küme bozulmasını olmadan bir kümenin bir düğümüne bozulmasına neden olabilir. Sonra bu düğümde, ııs'nin bozulması nedeniyle kümedeki tek bir düğüm üzerinde IIS 4.0 yüklemek gerekli olduğunu düşünüyorsanız, bu düğümde, ııS'ı yeniden yüklemek için önce tam bir rebuild gerçekleştirilmelidir farklı olan bazı önemli adımları düğümün yedekleyin.

Tam bir yeniden oluşturma hem de kaldırma, yeniden IIS bu belgede ele alınacaktır.

Daha fazla bilgi

Tam olarak ile için IIS 4. 0'da oturum tek düğüm kümenin geri yüklenmesi, bu yönergeleri izlemeniz önemlidir. Bunu yapmak için hata, her iki küme düğümleri üzerinde IIS 4. 0'ın bir rebuild gerektiren bozuk, IIS küme kaynakları ile ilgili sorunları neden olabilir. Tam olarak yazılmış gibi adımları sürece, bu sorun oluşmaz.

ııS'YI yeniden oluşturulan bir küme düğümü üzerine yükleme

Devam etmeden adımları, düğümün Geri dönülemez bir hata yüzünden Kümenizdeki düğümlerin birinde yeniden gerekiyordu varsayalım. Bu hata, sorun onarıldı, sistemde oturum Windows NT 4.0, Enterprise Edition'ı yeniden, uygulanan aynı Windows NT 4.0 hizmet paketini şu anda çalışan düğümde yüklü ve geri için onu ait özgün küme halinde yeniden düğüm rejoined. Sonra bu aslında durumda "IIS 4.0, kümeyi tek bir düğüm üzerinde yeniden yükleme adımları" bölümüne geçin ve yeniden yeni düğüm üzerinde IIS 4.0 yüklemesine başlamak kullanabilirsiniz.

Kaldırmayı ve tek bir küme düğümüne ııS'NIN bozuk bir sürümü yeniden

Bir kümedeki tek bir düğüm üzerinde IIS 4.0 yeniden yüklemek için önce kaldırmanız gereklidir. Küme düğümünden IIS4 kaldırmak için aşağıdaki adımları kullanın.
 1. Sunucu Küme hizmeti düğümde IIS4 kaldırmak istediğiniz durdurun. Bu, küme Sunucu hizmetini Denetim Masası'ndaki Hizmetler uygulaması'ndan durdurma yapılabilir. Sonra sunucu Küme hizmetini durdurma, başlatma türünü Küme Sunucusu hizmeti için el ile ayarlayın.

  IS NOT DEVAM son DERECE ÖNEMLI BT DA CLUSTER HIZMET, BELIRLI THAT OLANA KADAR UNINSTALLING IIS 4.0 FROM. ISTEDIĞINIZ KÜME DÜğÜMÜ ÜZERINDEKI DURDURULUNCAYA
 2. Denetim Masası Ekle/Kaldır program uygulaması, Windows NT 4.0 Option Pack seçti ve sonra Ekle/Kaldır ' ı tıklatın. Windows NT Option Pack Kur Program penceresinde Tümünü Kaldır'ı seçin. IIS yapısı bozuk olduğu için kaldırma işlemi sırasında işaret ettiği bazı hatalar görebilirsiniz. Bu hatalar yoksayılabilir.
 3. IIS kaldırıldıktan sonra küme düğümü yeniden başlatmanız. Sonra Service Pack 4 veya daha fazla düğümde, devam etmeden önce hizmet paketini yeniden uygulayın.

IIS 4. 0'ı tek bir küme düğümünden kaldırdığınız sonra yeniden tek bir düğüm ve re-cluster IIS üzerinde IIS 4.0 yeniden oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Tek bir düğüm, küme üzerinde IIS 4.0 yeniden yükleme adımları

 1. Küme Sunucusu hizmeti DURDURULDU emin olun ve devam etmeden önce el ile başlangıç için ayarlayın. Sunucu küme hizmetini Denetim Masası'ndaki Hizmetler uygulaması aracılığıyla durdurabilirsiniz. Küme Sunucusu hizmeti el ile başlatma türünü de ayarlamanız gerekir.
 2. Windows NT Option Pack Setup'ı çalıştırın.
 3. Windows NT Option Pack Kurulumu sırasında tam aynı yükleme yöntemi, minimum, normal veya özgün küme sunucusu üzerine IIS yüklemesi sırasında kullanılan özel seçim önemlidir. Ilk küme ve denetlenmeyen ındex Server ve SMTP ııs'nin bir özel yükleme mi, örneğin, sonra da, bir özel yükleme IIS dizin sunucu ve SMTP işaretini seçmek tek bir düğüm üzerinde gerçekleştirmek istediğiniz.
 4. Windows NT Option Pack yüklemesi tamamlandıktan sonra yalnızca üzerine yüklenen düğüm yeniden başlatmalısınız.
 5. Windows NT Service Pack 4 veya daha büyük sistem üzerinde varsa bu hizmet paketi şu anda yeniden ve düğüm yeniden başlatmanız.
 6. Bu düğüm Küme hizmeti şimdi etkinleştirebilirsiniz. Denetim Masası'ndaki Hizmetler uygulaması, Küme Sunucusu hizmeti seçti ve Başlat ' ı tıklatın. Sonra başlangıç türünü geri otomatik olarak değiştirin.

Bu, IIS 4.0 re-installation ilgili olarak, küme sunucusu tek düğüme geri üzerine tamamlar. Düğümü yalnızca yüklü ve çalışmakta olan iyi düğümde ayarları IIS 4.0 ayarlarla bu düğümde yeniden re-cluster kalan adımları gerçekleştirin.

IIS 4.0 reclustering

Bu bölüm, IIS 4. 0'ın üzerine, bir Microsoft Küme sunucusu tek bir düğüme IIS 4. 0'ın tek başına bir yükleme işleminden sonra recluster için kullanılan yöntem anlatılır. IIS reclustering tartışın, ne, başvuruda MSDTC hizmetinin reclustering ve metatabanı ayarlarını iki düğüm arasında re-synchronizing. Tam küme düğümü yeniden oluşturmak zorunda kaldı, IIS ile Küme hizmeti durdurulmuş, düğüm yüklendiğinde MSDTC hizmetini, tek başına çalışan bir sürüm olarak yüklendiği ve her iki düğüm re-configured MSDTC hizmetinin olması gerekir. Bu nedenle, MSDTC hizmetini kaldırıp yeniden kümelenmiş bir yapılandırmada iki düğümlerinde gerekir. Bu oldukça basit bir işlemdir.

Ardından IIS 4. 0'ı tek bir düğümde kaldırıldı ve sonra da bu düğüme geri IIS 4.0 yeniden, bu bölümü atlayın mümkün olabilir. Normalde, kaldırma, ııS'NIN düğümde MSDTC bileşenlerini kaldıracak değil. Bunu sınamak için üzerinden MSDTC kaynağını içeren kaynak grubu ikinci düğüme taşıyın ve MSDTC kaynağı çevrimiçi geldiğini emin gerekir. IIS ve MSDTC kaynaklarınız taşımaya çalışmadan önce tüm IIS sunucu örnekleri ve NOT "ETKILEYEN GROUP" MSDTC kaynağı yapılandırma dikkat edin. Küme Yöneticisi'nde bunun için <a0></a0>, kaynağı'nı sağ tıklatın ve sonra da Özellikler'i seçin. Gelişmiş sekmesinde tıklatın ve onay işareti, kutunun dışındadır "Grubu etkile" maddenin sola alın. Her IIS sunucu örneği ve MSDTC kaynağı için bunu yapın. Herhangi bir WEB veya FTP örnekleri biz metatabanı ayarları iki düğüm arasında eşitlemediyseniz, çünkü henüz çevrimiçi olamıyor beklemediğiniz. MSDTC kaynağı ikinci düğümde çevrimiçi duruma, sonra taşıyabilir kaynak grubu geldi düğüme geri üzerinden ve yapılandırma IIS sonra yükleme"hakkında" bölümüne aşağı atlayın. MSDTC kaynağı çevrimiçi duruma değil, daha sonra kaldırmak ve MSDTC küme yeniden yüklemek uygun yükleme yönergelerini arayın.

MSDTC küme sunucusu üzerine yeniden yükleme

MSDTC bir küme, el ile yol üzerine dtcsetup.exe'nı yüklemek için kullanılan iki tekniği vardır. Windows NT Service Pack 3'ü kullanıyorsanız ve SQL 7.0 veya SQL 6.5 Service Pack 5a küme üzerinde sahip olmayan, el ile yükleme yönergeleri gerekecektir. Aksi halde, Dtcsetup.exe yöntemini kullanabilirsiniz.

 1. MSDTC kümelenmiş Dtcsetup kullanarak yükleme:

  MSDTC küme üzerinde yüklü sürümü için uygun olan Dtcsetup dosyasını edinmek için ilk adım Dtcsetup çalışan var. Gereksinim duyduğunuz hangi Dtcsetup ve dosya uygun bir sürümünü elde etmek için kullanılacak yöntemi belirlemek için aşağıdaki kılavuzu kullanın.

  Sonra Windows NT Service Pack 4 ile SQL Service Pack 5a SQL 6.5 veya kümede SQL 7. 0'ı yüklüyse Dtcsetup.exe'ndan yükleyebilirsiniz:
  ftp://ftp.microsoft.com/bussys/distapps/mts/public-fixes/usa/dtc/svcpack
  Dtcsetup.exe Alpha hem de ıntel sürümleri burada bulabilirsiniz.

  Küme sunucuları Windows NT Service Pack 5'i varsa Dtcsetup.exe elde etmek için Microsoft Teknik Destek'e başvurun gerekir. Platformunuz için uygun düzeltmeyi Bilgi Bankası makalesi Q234673 isteyin.

  (dtcsetup.exe BU SÜRÜMÜ YALNIZCA YÜKLENMELİDİR
  WINDOWS NT 4.0 HİZMET ÇALIŞAN SİSTEMLERDE, 5 PAKETİ)

  Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin tam listesi için
  telefon numaraları ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için lütfen aşağıdaki gidin
  World Wide Web'de adres:
  http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS

  Küme sunucusu şu anda yüklü olan sürümü için uygun olan Dtcsetup.exe aldıktan sonra MSDTC kümelenmiş bir sürümünü geri her iki düğüm kümesinin üzerine yeniden yüklemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.
  1. Boş bir geçici dizin, her iki küme düğümlerinde oluşturun.
  2. Dtcsetup.exe dosyasını her iki küme düğümlerinde geçici bir dizine yerleştirin.
  3. Çalışıyorsa, Microsoft DTC küme kaynağının durdurmaya MSCS Küme Yöneticisi'ni kullanın. Microsoft DTC bağımlı tüm hizmetleri durdurun.

   (ınternet ınformation Server, Microsoft Transaction Server, Microsoft SQL Server, Microsoft Message Queue ve Microsoft COMTI gibi).
  4. Küme içindeki tüm sistemlerde, Windows NT Control Panel'deki kapatın.
  5. Dtcsetup.exe Microsoft DTC küme kaynağının sahibi olan düğüm üzerinde çalışır. Microsoft DTC, kümedeki diğer düğümlerde yüklemek isteyip istemediğiniz sorulduğunda, Dtcsetup.exe, söz konusu düğümde çalıştırın.
  6. MSDTC kaynağı, Küme Yöneticisi'nde çevrimiçi duruma getirilmeden ve ayrıca çevrimiçi ikinci düğümde getirilebilir onaylayın.
  7. Microsoft DTC bağımlı tüm hizmetleri yeniden başlatın.

  Her iki küme düğümlerinde çalışmıyor, MSDTC'NIN düzgün sonra "ııS'YI yükleme sonrasında yapılandırma" bölümüne geçebilirsiniz.
 2. MSDTC el ile yöntemini kullanarak bir kümede nasıl yüklenir:

  1. Lütfen bir MSDTC kaynağı, küme sunucusu kaynak grupları, varsa, bu kaynağın olduğu grubundan silin. Yüklenmişse, bu yalnızca bir kaynak grubunda olabilir. Herhangi bir kaynak grubunda hiçbir MSDTC kaynağı yoksa, Tamam budur.
  2. Her iki düğüm üzerinde Küme Yöneticisi'ni kapatın.
  3. Çalışan düğümde bir komut isteminde aşağıdaki komutu yazın:

   MSDTC - kaldırma
  4. Düğümde yeniden bir komut isteminde aşağıdaki komutu yazın:

   MSDTC - kaldırma
  5. Çalışan düğümde bir komut isteminde aşağıdaki komutu yazın:

   Yükleme -d %windir%\system32 < paylaşılan küme diskinde, DTC günlük dosyasının konumu > -l - v < Kaynak Grubunun Sanal Sunucu Adı > msdtc-Not: DTC günlük dosyasını paylaşılmış disk mevcut için dizin, belirttiğinizden emin olun. -L değişkeni için girdiğiniz S:\MSDTCLog, örneğin, emin olmak için S sürücüsünün kökünde bir MSDTCLog dizini var denetleyin. Yoksa, önceki komutu çalıştırmadan önce dizin oluşturun. <Kaynak Grubu Sanal Sunucusu Adı > küme kaynak grubundaki MSDTC kaynağı içine yüklemek istediğiniz ağ adı kaynağı için belirlediğiniz değeri gösterir. Örneğin, bir kaynak grubuna sahip olduğunuz ve ağ adı kaynağı SQLVServer ayarı, yazabilirsiniz:

   MSDTC--d %windir%\system32 -l S:\MSDTCLog - v SQLVServer yükleyin.
  6. Düğümde, re-installed bir komut isteminde aşağıdakini yazın: msdtc - katılın
  7. NOT "ETKILEYEN GROUP" MSDTC kaynağı, MSDTC kaynaklarını çevrimiçine getirmeyi denemeden önce ayarlayın. Bunu yapmak için <a0></a0>, Küme Yöneticisi'ni açın, kaynağı'nı sağ tıklatın ve Özellikler'i seçin. Gelişmiş sekmesini ve unselect kutuyu "Grubu etkile" maddenin sola alın.
  8. Küme Yöneticisi'nde, MSDTC kaynağı çevrimiçi duruma getirin. Sonra MSDTC kaynağı, onu orada de çevrimiçi gelen emin olmak için diğer düğüme taşıyın. MSDTC kaynağı, ilk düğüme geri taşıyın.
  9. MSDTC kaynağı çevrimiçi duruma değil, her iki düğüm hataları için Olay Görüntüleyicisi'ni denetleyin.

  Her iki küme düğümlerinde çalışmasını "<a1>yapılandırma</a1> yükleme sonrasında, IIS için" MSDTC düzgün aldıktan geçebilirsiniz.

ııS'YI yükleme yapılandırma

IIS küme yüklerken bazı IIS parametrelerini ayarlamak gereklidir. Bu bölümde, her biri bu parametreleri gidermektedir. Her maddenin gerçekleştirmek siz olduğunuzdan emin olmak için listede IIS yüklemesi bu düğümde küme içinde düzgün durumda başarısız üzerinden size, işlemek için yapılandırılmış, Web örnekleri olduğunuz.
 • Birincil kopya ııs'nin MTS çoğaltma için doğru olarak yapılandırıldığından emin olun. Aşağıdaki adımlar, etkin küme sunucusu düğümünde gerçekleştirin.
  1. ınternet Hizmet Yöneticisi'ni açın.
  2. Microsoft Transaction Server'ı çift tıklatın.
  3. Bilgisayarları klasörü çift tıklatın.
  4. Bilgisayarım üzerinde sağ tıklatın.
  5. Özellikler'i seçin.
  6. Seçenekler sekmesinde Ek Yardım düğmesini tıklatın.
  7. Çoğaltma Paylaştır iletişim kutusunda, hedef sunucuda \Program Files\MTS dizinin bulunduğu yönetimsel paylaşımı yerleştirin. Örneğin:, Transaction Server C:\Program Files\MTS dizinine yüklenen sonra çoğaltma Paylaştır iletişim kutusunda seçeneklerini sayfasında C $ koyabilirsiniz. Uzak sunucu adı</a0> kutusunda, kümedeki başka bir düğümün Netbıos adı girin. (Örneğin, açık Düğüm1, Düğüm2 adını koyun. Düğüm2 üzerinde Düğüm1 adını koyun).
 • Emin olduğunuz bir kez daha sonra bu aynı birincil çalışma küme sunucusu düğümünde komut istemini açmak için MTS çoğaltma birincil çalışma küme sunucusu düğümünde doğru şekilde yapılandırıldı. Cmd ve değil bir komut ile komut istemini açmak için kullanılacak emin olun. Dizin için \winnt\system32\inetsrv değiştirin.
  Daha sonra, aşağıdaki komutu yazın:

  IISSYNC < Netbios Adı Küme düğümünün yalnızca yeniden oluşturuldu> IISSYNC IIS ve MTS ayarları, yalnızca IIS, yeni yükleme için IIS o anda çalışan iyi kopyasını çoğaltılır.

  YENI YÜKLEME OF IIS SEÇTIĞINIZ JUST INSTALLED FROM NOT RUN IISSYNC. CLUSTER. NODE IIS ÇALıŞAN FROM RUN YALNıZCA BELIRLI BU IISSYNC IS BELIRTMEMEKTEDIR

  IISSYNC tamamlandıktan sonra sıfır durum koduyla çıkın. Sıfır olan bir durum kodu alamazsanız, daha sonra IIS ve MTS ayarlarınızın başarılı bir çoğaltma elde değil. Sorunu düzeltin ve yeniden IISSYNC ortak IISSYNC durum kodları için aşağıdaki makaleye bakın.
  224801IISSYNC durum kodlarını deciphering
 • IISSYNC, IIS ve MTS bilgi çoğaltıldıktan sonra yeni yükleme yapmak IUSR ve IWAM hesapların izinlerini doğru yapılandırıldığından emin olmak için aşağıdaki öğeleri denetlemeniz gerekir. Küme ııS'YI ilk yüklediğinizde (farklı adlar seçtiğiniz) IUSR_CLUSTER ve IWAM_CLUSTER adlı bir etki alanı hesabı oluşturmuş olmanız. Bu hesaplar, varsayılan yerel hesaplar yerine ıusr_ < MAKINE ADı > kullanılması gerektiğini ve bir IIS sırasında oluşturulan < MAKINE ADı > ıwam_ yükleyin. Aşağıdaki adımlar, bu etki alanı ve küme hesapları, yeni yüklenen IIS küme düğümünde doğru yapılandırıldığından onaylayan yardımcı olacaktır.

  1. Bu adımları gerçekleştirmeyle düğümde, yalnızca IIS re-installed.
  2. Ilkeleri için Kullanıcı Yöneticisi'nde Git / kullanıcı hakları'nı tıklatın, "Log On Locally" ve "Bu bilgisayara ağdan eriş" ilkesi seçin ve etki alanı IUSR ve IWAM hesaplarını var olduğundan emin olun. Yoksa, bunları ekleyin.
  3. IWAM ve IUSR küme etki alanı hesaplarına Yerel konuklar grubunun içinde olduğundan emin olun. Yoksa, bunları ekleyin.
  4. Denetleme IWAM küme etki alanı hesabının MTS güvenilir Impersonators (veya MTS Impersonators adlandırılabilir) düğüm üzerindeki yerel grup. Yüklü değilse, bunu ekleyin.
  5. DCOM varsayılan Access grubuna erişim izni ver ve DCOM varsayılan başlatma grubuyla başlatma izni ver IWAM ve IUSR küme etki alanı hesaplarını olduğundan emin olun. Yoksa, bunları ekleyin. DCOM denetlemek için ayarları DCOM yapılandırma penceresinde Başlat'ı tıklatarak Başlat / Çalıştır ve bir dcomcnfg yazın. Dağıtılmış COM Yapılandırması Özellikleri penceresi açıldığında Varsayılan güvenlik sekmesini tıklatın. Ayarlarınızı doğrulamak için <a0></a0>, varsayılan erişim izinlerini ve pencere <a1>varsayılan başlatma izinleri</a1> alanında <a2>Varsayılanı Düzenle</a2> düğmesini tıklatın.
Bu noktada IIS yüklemenizin tek düğüm kümedeki üzerine tamamlanır. Bir süre kapalı saat, kümedeki tüm IIS sunucu örnekleri üzerinden geçerli etkin düğümden düğüme yedekleme taşıyabilir, iş planlama çizelgeleme işiniz. Tüm Web doğrulamak için düzgün çalıştığını ve sonra IIS sunucu örnekleri birincil düğümü olarak kullanmak istediğiniz which ever düğüme taşıma sitelerinizi sınayın. Sonra sisteminiz test ettikten sonra gruplarınızı yedekleme düğüme taşınacak bir hata oluşursa, daha önce devre dışı "Grubu etkile" ayarlarını etkinleştirmelisiniz.

Daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki Web sayfası da bakın:
http://www.microsoft.com/ntserver/ntserverenterprise/deployment/planguide/ntoption.asp

Özellikler

Makale numarası: 241573 - Last Review: 3 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Internet Information Server 4.0
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhowto KB241573 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:241573

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com