IP adresi 192.168.0.1 zaten kullanma'nda olduğunda ınternet bağlantı paylaşımı hata iletisi oluşturuyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 241769 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bilgisayarınızda Windows 2000 tabanlı bir ağdaki ınternet Bağlantısı Paylaşımı (ICS) etkinleştirmeye çalıştığınızda aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Paylaştırılmış erişim etkinleştirilemiyor.

783 Hata: Internet bağlantı paylaşımı etkinleştirilemez. Özel ağ olarak seçilen LAN bağlantısı yok veya ağ bağlantısı kesilmiş. Internet Bağlantı Paylaşımı'nı etkinleştirmeden önce, LAN bağdaştırıcısının bağlı olduğundan emin olun.

Neden

Ağınızdaki başka bir bilgisayarda ınternet Protokolü (IP) adresi olarak 192.168.0.1 zaten varsa, bu sorun oluşabilir. ıCS'YI etkinleştirdiğinizde, bilgisayarınızın 192.168.0.1 atanan IP adresi ve bu adres zaten başka bir bilgisayarda ise, bu makalenin başında listelenen hata iletisi oluşturulur.

Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, IP ağ adresi veya dışında bir 192.168.0.1 IP adresini değiştirmek 192.168.0.1 kullanarak bilgisayarı ile bağlantısını kesin.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 241769 - Last Review: 1 Mart 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kberrmsg kbnetwork kbprb KB241769 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:241769

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com