Genel katalog sunucusu kullanıcı oturumları doğrulamak kullanılabilir olmasını gereksinim devre dışı bırakma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 241789 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Genel katalog sunucusu ile uzak sitelerdeki yerleşimini genellikle kullanıcı oturum açma süresi, <a2>Arama</a2> ve <a4>Genel katalog sunucusu ile iletişim gerektiren diğer eylemlerin performansı ve geniş alan ağı (WAN) trafiğini azaltmak için istenen. Ancak bazı durumlarda, bir uzak sitede genel katalog sunucusu bulmak için istemeyebilirsiniz, yükü ilgili yönetim müdahalesi, donanım gereksinimleri ve diğer azaltmak için. Aslında, yedek etki alanı denetleyicisi (BDC) <a0>Microsoft Windows NT 4.0</a0> ortamında işlevlerin çoğaltma. Bu özellikle, çok sayıda siteler boyutunu, donanım ve yönetim Yasla değil, önemli ölçüde Artırılmış donanım maliyetlerini karşılaşıyorsunuz siteler, ortamlarda uygundur. Sorunun bu makalenin önceki bölümlerinde, aksi belirtilmedikçe oturum açmalar için kullanıcının kullanıcı evrensel bir grup üyesi olup olmadığını belirlemek için bir genel katalog sunucusuna kimlik doğrulaması yapan etki alanı denetleyicisinde gerektiğini aynıdır. Böylece uzak office genel katalog sunucusu olan ve genel katalog sunucusu (çeşitli nedenler için) ile bağlantı kurulamıyor kullanıcının oturum açma isteğini (önceden belirtilen kurallara göre) çalışmayabilir.

Windows 2003 ayarı aşağıdaki Evrensel grup önbellekleme olarak bilinen bir seçenek sunar. Bu site için etkinleştirildiğinde, oturum açan kullanıcılar genel katalog sunucusu çevrimiçi durumdayken genel katalog sunucusu, sonraki oturum açılışında çevrimdışıysa, bunu yapmak devam edebilirsiniz.

Evrensel Grup önbelleğe alma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini Genel katalog işlemleri ve etkileşimleri bölümünü okuyun:
http://technet2.microsoft.com/windowsserver/en/library/440E44AB-EA05-4BD8-A68C-12CF8FB1AF501033.mspx

Daha fazla bilgi

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme


Bir sitede genel katalog sunucusu gereksinimini ortadan kaldırmak ve kullanıcı oturum açma istekleri olası reddi önlemek için genel katalog sunucusu kullanılamadığında, oturum açmayı etkinleştirmek için aşağıdaki adımları kullanın.

Windows 2000 için

 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın.
 2. Kayıt defterinde, aşağıdaki anahtarı bulun ve tıklatın:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa
 3. Düzen menüsünde, Anahtar Ekle'yi tıklatın ve sonra da aşağıdaki kayıt defteri anahtarını ekleyin:
  Anahtar adı:
  IgnoreGCFailures
  NotWindows 2000, bu anahtar, tanılama amacıyla sağlar. Bu anahtar için belirtmek için özel değer yoktur. Yalnızca bu varlık veya bu anahtarının devamsızlık sınanır.
 4. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
 5. Etki alanı denetleyicisini yeniden başlatın.

Windows 2003 için

 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (regedit.exe) başlatın.
 2. Kayıt defterinde, aşağıdaki anahtarı bulun ve tıklatın:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa
 3. Düzen menüsünden Yeni ' yi tıklatın, DWORD değeri ' ni tıklatın ve sonra da aşağıdaki kayıt defteri anahtarını ekleyin:
  Anahtar adı:
  IgnoreGCFailures

  Değer: 1
 4. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
 5. Etki alanı denetleyicisini yeniden başlatın.
Bu ayar, kullanıcının ilk kimlik doğrulaması yapan etki alanı denetleyicisinde ayarlanması gerekir.

Not Bu ayar, evrensel grupları da kullanılıyorsa, olası güvenlik açıklarına neden olur.

Önemli Bu ayar etkinleştirilirse, evrensel grupları evrensel bir grup üyesi bir kullanıcı, Grup, bir kaynağa erişim engellendi, anahtar Evrensel grupların numaralandırılmasını evrensel grubun SID kullanıcının belirtecine eklenir ve kullanıcı bir kaynağa erişim olabilir; böylece kapatır için kullanılmamalıdır.

Özellikler

Makale numarası: 241789 - Last Review: 1 Mart 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 5.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB241789 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:241789

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com